Kinietiškos morkų salotos – lengvos ir paprastos

by
kinietiškos salotos

Kai vakare norisi kažko užvalgyti, bet nesinori sunkaus maisto, šios kinietiškos salotos visada puiki idėja. Jos lengvai virškinamos, o morkose yra vitaminų C, D, E, B, kalcio, geležies, magnio ir daug karotino. Sezamų sėklose gausu magnio, kalcio, fosforo, cinko, seleno, geležies, vitamino B1 bei naudingųjų skaidulų. Sezamo sėklos pasižymi dviem unikaliomis, cholesterolį mažinančių savybių turinčiomis medžiagomis: sezaminu ir sezamolinu. Sezamų sėklos padeda stabilizuoti aukštą kraujospūdį, organizmą aprūpina vitaminu E. Taigi tai sveikos ir maistingos salotos. Sezamo sėklos ir aliejus suteiks subtilų riešutų aromatą. Laimas arba žalioji citrina jūsų organizmą papildys vitaminu C. Įsiminkite šių salotų padažo receptą, jį galėsite naudoti ir su kitomis salotomis ar pagrindiniais patiekalais.

JUMS REIKĖS:
SALOTOMS

morkų,

agurkų,

sezamo sėklų.

PADAŽUI

sojos padažo,

klevų arba agavų sirupo, jeigu neturite galite naudoti medų arba cukrų,

druskos,

šaltai spausto, nerafinuoto sezamų aliejaus,

jei patinka aštriau, galite išspausti kelias česnakų skilteles, bet jei valgys ir vaikai, česnaką palikite kitam kartui,

jeigu trūksta rūgšties įspauskite laimo (žaliosios citrinos) sulčių.

GAMINIMAS

Šiaudeliais  supjaustome šviežias morkas ir agurkus. Jeigu neturite, įsigykite specialią tarką, su ja greitai ir lengvai paruošite salotas. Tik saugokite pirštus kai smulkinsite galiukus. Pakepinkite gerą saują sezamų sėklų, jeigu neturite laiko tiesiog suberkite nekepintas į jau supjaustytų salotų dubenį. Atskirame dubenyje supilkite sezamų aliejų, šlakelį sojos, įpilkite klevų arba agavų sirupo, įspauskite česnako(jeigu nemėgstate aštriai galite nedėti), laimo, jeigu norite rūgštelės. Salotas, sezamus ir padažą gerai išmaišykite ir patiekiant ant viršaus pabarstykite dar sezamo sėklų. Kinietiškos salotos jau paruoštos, skanaus!

salotos


Moters pasaulis 2021 – didžiausia mados, stiliaus ir grožio paroda Kaune
Emocinis valgymas ir kaip jo išvengti
Propolis – kas jis ir kaip jį naudoti
Vaikai ir technologijos
Mylėkite savo širdį. Cholesterolis ir aterosklerozė
Kūdikis mano įsčiose. Naudingi patarimai besilaukiančioms
Kulinarinės mįslės
Peršalimas ir gripas: pasveikime per dieną
Svarainiai Jūsų sveikatai
error: Content is protected !!