Apiterapija, tai bičių terapija, buvimas šalia bičių ir kvėpavimas jų iš gamtos surinktais sveikatai naudingais produktais.
Visi bičių produktai pasižymi antivirusinėmis, antibakterinėmis, priešuždegiminėmis, priešgrybelinėmis, antioksidacinėmis savybėmis, stiprinančiu, stimuliuojančiu, tonizuojančiu poveikiu. Juose gausu vitaminų, mineralinių medžiagų.
Pastatomas namelis, kuriame apgyvendinamos bitės. Ant avilių viršaus padaromi gultai. Iš avilių, per nedideles skylutes skverbiasi ir namelio vidų užpildo gamtoje surinktų medžiagų kvapai. Prieš seansą nuo avilių viršaus nuimamos medinės lentjuostės, kad poveikis būtų stipresnis. Tačiau tiesioginio kontakto žmogus su bitėmis neturi – juos skiria specialios metalinės grotelės. Bitės negali patekti į namelį, kuriame guli žmonės. Jos į avilius įskrenda iš lauko pusės. Namelis sukurtas taip, kad mus pasiektų bičių skleidžiamos gydančios mikrovibracijos, šiluma ir svarbiausiai garų forma avilyje esančios gydančios medžiagos, netrikdant bičių kasdienybės.












BIČIŲ TERAPIJOS PRIVALUMAI:
AROMATERAPIJA
Viskas ką įkvepiame iškart patenka į mūsų organizmą. Šiuo atveju medus, bičių pikis, vaško kvapas, žiedadulkių ir nektaro ekstraktai, fitonicidai – antimikrobinių savybių turinčios medžiagos, kurias į aplinką išskiria augalai. Pabuvęs tokioje aplinkoje valandą ar visą naktį žmogus jaučiasi pailsėjęs, pilnas jėgų. Organizmas prisipildo daugybe organizmą gydančių ir regeneracijos procesus sukeliančių medžiagų.
KVĖPAVIMĄ GERINANTIS INHALIATORIUS
Bitės palaiko pastovią +36°C temperatūrą avilyje. Naudodamos kūno šilumą išdžiovina surinktą nektarą, kuris vėliau virsta į medų. Drėgmei išgaravus, jos lygis būna apie 70–75%. Šiltame, drėgname ore pilna vertingų lakiųjų medžiagų, todėl apiterapijos namelis prilyginamas didžiuliam inhaliatoriui. Kai žmogus kvėpuoja antimikrobinių dalelių prisotintu oru – pagerėja plaučių veikla, palengvėja kvėpavimas, stiprėja imunitetas. Tarp bitininkų daugybė ilgaamžių, dabar žinote kodėl. Ši terapija kaip papildoma gydymo priemonė gali būti naudojama kvėpavimo sutrikimų turintiems žmonėms, sergantiems lėtine obstrukcine plaučių liga, sergantiems bronchitu, turintiems silpną imunitetą.
BIČIŲ MASAŽAS
Žmogų veikia mikrovibracija: jeigu prisiliestumėte prie avilio, pajaustumėte, kaip per rankas pereina lengva mikrovibracija, kurią savo kūnais bei sparneliais sukuria bitės. Ši mikrovibracija teigiamai veikia galvos smegenų kraujotaką, endokrininę sistemą, normalizuoja kraujospūdį, ramina nervų sistemą, atpalaiduoja. Bičių dūzgesys, jų kalbėjimas tarpusavyje, pagal poveikį žmogaus psichikai prilyginamas jūros ošimui, apie jį rašėme anksčiau straipsnyje “ Ką jūra daro tavo smegenims?”. Bičių biolaukas yra tapatus žmogaus biolaukui, todėl bičių namelyje žmogus jaučiasi gerai: normalizuojasi kraujospūdis, širdies ir smegenų kraujotaka, gerėja raumenų tonusas, sumažėja raumenų spazmai, dingsta skausmai.
EMOCINĖS BŪKLĖS ATSISTATYMAS
Avilyje visą laiką būna iki +36 °C šilumos. Net uždėjus ranką ant medinių lovos lentų, gali pajusti avilio šilumą. Ji perduodama ir žmogui. Kai jaučiamės emociškai ir fiziškai išsekę, pervargę, lengvai susergame. Po bičių virpesių ir šilumos masažo atsistato nervų sistema, pagerėja emocinė būsena, susibalansuoja ir atsistato žmogaus biolaukai, suaktyvėja kraujotaka. Bičių terapija ypatingai naudinga gydant depresiją, nerimą, stiprina kūrybines galias, jausmus, ramina, atpalaiduoja, pakelia nuotaiką, sumažina stresą, didelį kraujospūdį, turi įtakos kvėpavimo sistemai, lytinėms funkcijoms, padeda miego sutrikimų turintiems žmonėms, skatina audinių regeneraciją. Atsipalaidavimas tarp bičių yra ypatingas. Namelyje apimantis ramybės jausmas ypač tinka meditacijai arba miegui.
BIČIŲ NAMELIS APITERAPIJAI. KAIP JĮ PASTATYTI?
Namelį gali susiręsti kiekvienas bitės mylintis žmogus. Geriausiai jį statyti iš kedro medienos, bet žinant išlaidas ir šios medienos kainas, puikiai tiks ir pušis. Stogą būtina daryti piramidės formos. Po vienu gultu telpa trys aviliai su trimis bičių šeimomis. Vienoje bičių šeimoje gyvena apie 50–60 tūkstančių bičių, o po vienu gultu dūzgia virš šimto tūkstančių bičių. Gultai taip pat daromi iš pušies.
Viskas priklauso nuo to, kokio dydžio namelio norite. Optimaliausia du gultai su šešiomis bičių šeimomis. Didesniame namelyje galima pagaminti keturis gultus ir apgyvendinti 12 bičių šeimų, šešias vienoje namelio pusėje, šešias – kitoje.
Bitininkai pasakoja, kad tokiame namelyje gyvenančios bitės prineša mažiau medaus, bet šeimos, nors tam tikra prasme ir yra trikdomos, vystosi gerai – didelių skirtumų tarp namelyje esančių ir kitų bityno šeimų nedaug. Geriausias laikas apsilankyti namelyje – vakaras, kai leidžiasi saulė. Bitės, grįžusios iš laukų, tvarko ir garina per dieną suneštą nektarą. Tai tęsiasi iki saulėtekio. Paryčiui garsai po truputį darosi tylesni, vos prašvitus bitės kimba į dienos darbus. Bičių terapiją galima atlikti nuo gegužės iki rugsėjo mėn., kol bitės susiruošia žiemoti.
APITERAPIJOS NAUDA:
- stiprina imunitetą;
- gerina kraujotaką;
- padeda esant endokrininės sistemos sutrikimams;
- stiprina nervų sistemą, ramina;
- padeda kenčiantiems nuo žemo ar aukšto kraujospūdžio;
- mažina stresą;
- padeda kenčiantiems nuo depresijos.
- padeda turintiems kvėpavimo sutrikimų
- padeda turintiems nemigos sutrikimų
- skatina audinių regeneraciją
- gerima emocinę būseną
- gerina raumenų tonusą, sumažina įvairios kilmės skausmus
- padeda gydant artritą, podagrą, išsėtinę sklerozę, juostinę pūslelinę, infekcijas, žaizdas, nudegimus, opas ir kt.
- palengvina menopauzės simptomus
Rekomenduojama atlikti tris seansus po dvi valandas. Atvykimo datą su bitininku reikia suderinti iš anksto.
Lietuvoje bičių terapijos namelius galite rasti mažiausiai dešimtyje vietovių. Vienas iš jų:
Kretingos raj, Barkelių km. https://kalniaus-sodyba.lt/apitherapy/
Čia galite apsistoti nakčiai, pajodinėti šeimininko auginamais žirgais ir kelias dienas iš eilės patirti bičių terapiją. https://www.makaliauslietuva.lt/poilsis-lietuvoje/kretinga-kalniaus-sodyba-privatus-namelis-dviem/
BIČIŲ PRODUKTŲ POVEIKIO ŽMOGAUS ORGANIZMUI MOKSLINIAI TYRIMAI :
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27511354/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31438508/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34209107/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32671547/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28814983/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21128826/
SEKITE MUS:
https://www.facebook.com/Sveikatoszurnala
SKAITYKITE:
https://sveikatoszurnalas.lt/biciu-gyvenimas-kaip-bites-gamina-medu/
https://sveikatoszurnalas.lt/vabzdziu-viesbutis-zinote-kaip-ji-pastatyti/
https://sveikatoszurnalas.lt/rozes/