Gyvsidabris. Kiekvienas jo turime. Šalinimo būdai

by
HG

Gyvsidabris – vienas toksiškiausių metalų žemėje.  Plačiai naudotas pramonėje ir medicinoje. Analizuojant mokslinę literatūrą radau argumentų, kurie leido suprasti, kad gyvsidabriu apnuodyti 90 proc. pasaulio gyventojų. Kaip taip įmanoma? Netrukus sužinosite.

MINAMATOS KONVENCIJA

Nors 2013 metais pasirašyta ir daugelio valstybių ratifikuota Minamatos konvencija, gyvsidabris vis dar nėra visiškai pašalintas iš pramonės ir medicinos. Gamyboje sumažintos ir paliktos leistinos gyvsidabrio normos. Tuo tarpu medicinoje padarytos išimtys ir toliau leidžiama naudoti vakcinose. Kosmetikos priemonėse nustatyti leidžiami kiekiai, o kosmetikos priemonėse akims nėra kiekybinių apribojimų.

STOMATOLOGIJA

Stomatologijoje amalgamos plombų atsisakymas rekomendacinio pobūdžio. Naudoti dantų amalgamą galima, jeigu jis laikomas kapsulėse. Lietuvoje rasite ne vieną kliniką, kurioje vis dar dedamos amalgamos plombos. Jos, minėtų klinikų apibūdinamos kaip patikimos, ilgaamžės ir žemos kainos. Teigiama, kad kietos gyvsidabrio formos nekenksmingos. Tai netiesa. Dėvint amalgamos plombas, į organizmą kasdien išskiriamas pastovus gyvsidabrio kiekis, iki 29 mg/d., (saugiu kiekiu laikoma 10 mg/d., žinant apie šio metalo toksiškumą, saugių kiekių nustatymas kelia šypseną). Koks kiekis išskiriamas, priklauso nuo dantyse esančių amalgamos plombų skaičiaus ir vietos. Didesnis gyvsidabrio kiekis išsiskiria vartojant karštą maistą ir gėrimus, kramtant, valant dantis. Gyvsidabris kaupiasi visuose žmogaus organuose, daugiausia – smegenyse.

AMALGAM

Amalgamo plomba

VAISTAI

Europos medicinos praktikoje gyvsidabris, jo druskos ir kiti junginiai buvo naudojami apie 500 metų. Pirmieji gyvsidabrio panaudojimo atvejai Lietuvoje užfiksuoti XVI a. Gyvsidabris vaistuose plačiai naudotas 1800metais. Remiantis K.Buinevičiaus „Vidaus klinikos vadovėlio“ medžiaga, pagal kurią buvo dėstoma medicinos universitete, galima teigti, kad 1939m. gyvsidabrio preparatai buvo naudojami keturiolikos skirtingų ligų gydymui, buvo sukurta vienuolika skirtingų gyvsidabrio junginių. Keletas iš jų: Hydrargyrum sulfuratum nigrum, anksčiau buvo skiriamas kaip stiprus laisvinamasis, vimdomasis preparatas. Hydrargyrum buvo naudojami gydyti pedikuliozei, sifiliui, kepenų sifiliui, helmintozei. Ernesol (Hydrargyrum salicylicum arsenicum) plaučių tuberkuliozei, pedikuliozei(vietiškai), aknei ir šlakams (vietiškai). Calomel buvo naudojami gydyti vidurių šiltinei, cholerai, dizinterijai, meningokokinei infekcijai, pleuritui, helmintozei, tulžies akmenligei ir kepenų sifiliui. Taip pat įėjo į miltelių, skirtų vaikams valytis dantis sudėtį. Kilo daugybė vaikų ligų ir tik 1950 m. gyvsidabris buvo išimtas iš miltelių sudėties. Buvo tikima, kad gyvsidabris skatina žarnų peristaltiką. Nebuvo atsižvelgiama netgi į tai, kad kai kuriais atvejais dėl gyvsidabrio žarnos įtrūkdavo ir pacientai mirdavo dėl sukeltos infekcijos. Buvo manoma, kad kitų gydymo būdų nėra, ir šalutiniai poveikiai dėl skiriamų per didelių dozių.

PESTICIDAI

Apsinuodijimo organiniu gyvsidabriu protrūkis Lietuvoje vyko 1960-1970 metais, kai buvo atvežtas grūdines kultūras nuo grybelinių kenkėjų apsaugantis fungicidas granozanas. Jo aktyvusis pagrindas organinio gyvsidabrio junginys etilmerkurchloridas – labai stiprus nuodas. Šis junginys kenkia visoms organizmo sistemoms, ypač nervų sistemai ir inkstams. Tik po 20 metų, 1980m. ši medžiaga žemės ūkyje buvo uždrausta. Galima įsivaizduoti kaip stipriai buvo nuodijami gyventojai, tame tarpe dirva, bei gruntiniai vandenys. Pasibaigus pesticidų naudojimo žemės ūkyje laikotarpiui ir nustojus teršti chemikalais gamtą, vandens telkiniuose atsirado žuvų, vėžių, varlių, padaugėjo gandrų ir kitų gyvūnų.

GYVSIDABRIO SUKELIAMOS LIGOS

Mokslinių tyrimų metu pastebėtas ryšys tarp gyvsidabrio išskyrimo į organizmą ir daugelio ligų. Gyvsidabrio sukeliamos ligos :

Išsekimas, onkologija, hipertenzija, pneumonija, sepsis, hiperkapnija, alergijos, astma, autoimuniniai susirgimai, amiotrofinė lateralinė sklerozė, ankilozinis spondilitas, sunkioji miastenija, Parkinsono liga, Alzhaimerio liga, autizmas, Aspergerio sindromas, šizofrenijos spektro sutrikimai, ribinis asmenybės sutrikimas, nerimas, panikos atakos, ADHD – dėmesio trūkumo ir hiperaktyvumo sindromas, sutrikusi vaiko raida, mokymosi negalios, endokrininės problemos, depresija, obsesinis-kompulsinis sutrikimas, maniakinė depresija, reumatoidinis artritas, jaunatvinis idiopatinis artritas, vilkligė, mišrus cheminis jautrumas, chroniškas nuovargis, fibromalgija, išialgija, gastritas, dirgliosios žarnos sindromas, kolitas, Krono liga, miego sutrikimai, nervinė anoreksija, bulimija, grybeliniai susirgimai, diabetas, apsigimimai, regėjimo sutrikimai, antinksčių sutrikimai, nefritas, pielonefritas, toksinė encefalopatija, mikčiojimas, encefalomielopatija, trombocitopenija, stomatitas, gingvitas.

TYRIMAI

Gyvsidabrio kiekio, nusėdusio gyvo žmogaus organizme išmatuoti neįmanoma. Kraujo, šlapimo, taip pat ir plauko tyrimai nerodo realaus kiekio. Po ūmaus apsinuodijimo, gali būti ryškesnis padidėjimas, bet ne visais atvejais. Būna, kad po ūmaus apsinuodijimo tyrimuose nerandama jokių gyvsidabrio pėdsakų. Gyvsidabris palaipsniui pasiskirsto kūne ir kaupiasi organuose, nešalinamas, todėl tyrimai nėra tikslūs. Nebent būtų imami ir biochemiškai tiriami biopsijos mėginiai iš konkrečių organų vietų.

Šlapimas gali rodyti šalinimą, tačiau jei organizmas nešalina, šlapime nebūna jokių rodiklių. Plauko tyrimus vertinti pagal nurodytus skaičius taip pat netikslinga. Atsakymai turi būti interpretuojami pagal kitų elementų kiekius ir proporcijas. Pavyzdžiui jeigu Jūsų plauko tyrime daug kalcio, gali būti, kad jo organizme mažai. Jį pakeitė antagonistas aliuminis, jį išstumdamas. Aliuminio tyrime gali nerodyti, nes jis nusėdęs organizme ir pakeitęs kalcį. Plauko tyrimas gyvsidabrio gali nerodyti, bet tai nereiškia, kad jūs jo neturite. Kai kurie toksikologai daro provokuojančius testus. Didelėmis dozėmis skiriami sunkiuosius metalus šalinantys vaistai, tada imami šlapimo tyrimai ir matuojami gauti rodikliai. Rekomenduoju tokių tyrimų nedaryti. Jeigu jūsų šalinimo organai prastos būklės, gyvsidabris iškeltas iš audinių keliaus organizmu ir nusės naujose vietose, kituose organuose ir padarys dar daugiau žalos, sukeldamas naujas sveikatos problemas. Provokuojantys testai turėtų būti daromi tik ūminių apsinuodijimų atvejais, įtariant apsinuodijimą sunkiaisiais metalais, kai žmogus sunkios būklės ir tyrimai nerodo ligos priežasties ir jokie gydymo būdai neveiksmingi.

PAVELDIMUMAS

Daugelio mamos, močiutės ir prosenelės turėjo sidabrines-gyvsidabrio lydinio plombas. Vakcinacija Lietuvoje pradėta prieš 1918m.

JAV, gyvsidabris iš vaikiškų vakcinų išimtas 2001m. Lietuvoje daugiau negu aštuoniasdešimt metų žmonės buvo vakcinuojami vakcinomis su gyvsidabriu. Šiandien gyvsidabris draudžiamas daugelyje pramonės sričių kaip toksiškas elementas, tačiau medicinoje daromos išimtys. Jis vis dar yra kai kurių vakcinų sudėtyje, pvz. gripo.

Taigi jūs, jūsų mama ir močiutė esate gavę nemažus gyvsidabrio kiekius vaikystėje gydytojo kabinete vakcinuojant arba taisant dantis. Arba vis dar gaunate, jeigu skiepijatės nuo gripo.  Kiekviena mama, nešiodama įsčiose kūdikį jam perduoda dalį savęs, tiesiogine to žodžio prasme. Vaikas paveldi ne tik kraujo grupę, bet ir dalį toksinių medžiagų, kurias turėjo mama. Mama jų gavo iš močiutės, todėl yra tikimybė, kad turite ir močiutės toksinų. Tuo galima pagrįsti apsigimimus, kai kurias genetines mutacijas, alergijas nevakcinuotiems vaikams.

Tai riebaluose tirpstantis metalas. Žmogaus smegenyse apie 60 proc. riebalų, todėl gyvsidabris įveikia hematoencefalinį barjerą ir nusėda smegenyse. Bandomas paneigti gyvsidabrio ryšys su autizmu. Gyvsidabris buvo išimtas iš vaikiškų vakcinų, bet susirgimų statistika nesumažėjo. Kelkite klausimą dėl aliuminio. Tai vienas pagrindinių komponentų dalyje vaikiškų vakcinų. Jo neurotoksiškumą įrodė ne vienas mokslinis tyrimas.

minamata

Išimtys gyvsidabriui. Ištrauka iš Minamatos konvencijos. 2017m.

ASMENINĖ PATIRTIS

Su toksiniu gyvsidabrio poveikiu susidūriau dar būdama mokykloje. Jis pasireiškė po to, kai dantų gydymo įstaigoje sudėjo gyvsidabrio plombas. Atsikėlusi ryte, neturėjau jėgų eiti į mokyklą. Prašiau mamos pagalbos. Aplankėme visus gydytojus, buvo padaryti visi įmanomi tyrimai, teko gulėti tuberkuliozės gydymo įstaigoje, įtariant inkstų tuberkuliozę. Deja, tyrimai buvo neigiami, atsakymo iš kur pas jauną, sveiką, prieš tai buvusį pilną jėgų vaiką chroniškas nuovargis negavau. Sulėtėjęs mąstymas ir didelės pastangos mokykloje, kad išlaikyti tai prie ko buvau pripratusi. Taip pat buvo dažnas šlapinimasis, kėlimaisi naktį. Pasikartojančios ūmios šlapimo takų infekcijos kartojosi net neperšalus. Furadonins buvo geriausias mano draugas, vežiojausi visur su savimi, bijodama, kad reikės kentėti nežmoniškus skausmus jeigu vėl netikėtai užkluptų uždegimas. Šilti rūbai ir jokio maudymosi šaltame vandenyje. Atpažįstate save? Keisčiausia tai, kad nei vienas iš aplankytų specialistų nesusiprotėjo išrašyti siuntimą apsilankyti pas toksikologą. Šiandien situacija nepasikeitusi, daugybė pacientų diagnozuojami neteisingai, skiriami vaistai, kurie nesprendžia pagrindinės priežasties.

POVEIKIS ORGANIZMUI

Stipriausias gyvsidabrio poveikis organizme centrinei nervų sistemai(CNS). Gyvsidabris veikia toksiškai organizmo ląsteles, modifikuoja baltymų tretines ir ketvirtines struktūras, gali veikti receptorius, jonų kanalus, intraląstelinius signalus, periferinių nervų funkcijas, inkstų funkciją, imuninę ir endokrininę sistemas, raumenis, didina miokardo infarkto riziką. Tai stiprus neurotoksinas, pirmiausiai pažeidžiantis smegenų audinius. Smegenys žalojamos selektyviai, suaugusiems pirmiausiai pažeidžiamos smegenėlės bei regos žievė. Didesnės gyvsidabrio dozės gali paveikti ir besivystančias vaisiaus smegenis, trikdyti jų natūralų vystymąsi.

Jeigu lygintume šviną su gyvsidabriu, švinas daugiausiai pasireiškia fiziniuose simptomuose ir mažiau protiniuose, emociniuose ar endokrininės sistemos pokyčiuose.

Taigi gyvsidabris dažniausiai pirmiausiai pasireiškia centrinėje nervų sistemoje(CNS). Imuninės sistemos ir kepenų funkcijos sutrikimai, virškinamojo trakto problemos pasireiškia vėlesnėse stadijose. Poveikis gali būti nuo nežymių simptomų iki visiško nedarbingumo. Nuodai palaipsniui nusėda organizme, viena po kitos sutrinka skirtingos organizmo funkcijos, sveikatos problemos progresuoja.

SIMPTOMAI PSICHIKOJE

Pirmiausiai pasireiškia emociniai pokyčiai. Prasideda depresija, žmogus jaučiasi pavargęs, apatiškas, nebeturi motyvacijos net svarbiausiems darbams. Dingsta susidomėjimas aplinka ir asmeniniu gyvenimu. Žmogus nebesimėgauja gyvenimu, nepatiria laimės ir džiaugsmo. Ši būsena vadinama anchedonija. Atsiranda baimė prarasti darbą, jaučiamas beviltiškumas. Kiekviena nedidelė problema atrodo gąsdinančiai, net ir nedideli sunkumai atrodo neįveikiami.

Apsinuodijus gyvsidabriu pasikeičia emocinis fonas, ko pasekoje nukenčia tarpusavio santykiai su aplinkiniais žmonėmis. Žmogus tampa vis dirglesnis ir jautresnis, stipriai reaguoja net į nekaltas pastabas, nebegali priimti nurodymų ar įsakymų nepraradęs savitvardos. Jis atsikirs į kritiką ir interpretuos pastabas savaip. Atsiranda nerimas ir nervingumas. Žmogus savo baimes ir nerimą nukreipia į kitus, neadekvačiai kritikuodamas ar puldamas. Atsiranda drovumas, todėl nenori bendrauti su nepažįstamais žmonėmis. Nors ir būdamas nedrąsus, toks žmogus gali netikėtai prarasti savitvardą bendraudamas su svetimais. Todėl vis daugiau ir daugiau atitolstama nuo socialinio gyvenimo.

Taigi apsinuodijus gyvsidabriu atsiranda pokyčiai kasdienybėje. Žmogus pradeda jausti nuovargį, nebevaldo emocijų, neturi savitvardos, elgiasi impulsyviai, nelieka kantrybės, kelia kivirčus, apleidžia darbą ir šeimą, tampa neryžtingas, praranda pasitikėjimą savimi. Dažnai keičiasi nuotaikos, svyruoja nuo euforijos iki maniakinės depresijos. Kai kuriais atvejais žmogus mato haliucinacijas ir kliedi.

Silpnėja intelektas. Prieš tai buvęs šviesus žmogus tampa lėtai mąstantis, nuobodus. Silpnėja trumpalaikė atmintis, gebėjimas logiškai mąstyti, pasidaro sunku skaičiuoti ar žaisti šachmatais. Atminties problemos atsiranda dėl nesugebėjimo susikoncentruoti ir atkreipti dėmesį į reikalingus dalykus, todėl jų vėliau žmogus neprisimena. Tai neturi nieko bendro su atminties praradimu, nes tie kurie skundžiasi silpna atmintimi, atminties testus išlaiko puikiai. Dingsta motyvacija dirbti ir išvis kažką veikti. Mintys pasidaro sunkios, pasikartojančios ir pedantiškos. Palaipsniui darosi vis sunkiau ir sunkiau mąstyti kūrybingai, galiausiai tai tampa neįmanoma. Žmogui sunku surasti tinkamus žodžius, kad išreikšti savo mintis, pradeda daryti gramatines ir stilistines klaidas. Palaipsniui dingsta saviraiškos gebėjimai.

Sutrikus kognityvinėms funkcijoms žmogus nesugeba blaiviai mąstyti be didelių vidinių pastangų. Jeigu su tuo nesusidūrėte, pabandysiu paaiškinti paprastai: įsivaizduokite, kad patiriate labai stiprias pagirias, tik Jums nieko neskauda. Su gyvsidabriu susidūrę žmonės, puikiai žino šią būseną apibūdinančią frazę: „smegenų rūkas“ (brain fog).

Žmogus apsinuodijęs gyvsidabriu būna jautrus, dirglus, neramus, jaučia baimę, melancholiją, depresiją, silpnumą, baikštumą, nuovargį, neryžtingumą ir galvos skausmą. Beviltiškumo jausmas, depresija ir beprasmiškumas yra vienas iš apsinuodijimo simptomų. Žmogus būna įsitikinęs, kad jo elgesys yra racionalus ir pagrįstas logika. Taigi šio toksino poveikis psichikai švelniai tariant gąsdinantis.

FIZINIAI APSINUODIJIMO SIMPTOMAI

Ankstyvi fiziniai apsinuodijimo simptomai : galvos svaigimas, spengimas ausyse, nemiga, mieguistumas, apetito praradimas, virškinimo sutrikimai: viduriavimas arba vidurių užkietėjimas, šaltos rankos ir kojos, didelis prakaitavimas arba išvis neprakaituojama, paraudimai ant veido ar kaklo. Astma, taip pat lėtinio apsinuodijimo gyvsidabriu arba kitais sunkiaisiais metalais pasekmė.

Oda pasidaro sausa, atsiranda pėdų nagų grybelis. Pėdos būna tokios sausos, niežtinčios ir pleiskanojančios, kad dėl skausmo pabundama net naktį.  Kai grybelis išgydomas, pasireiškia hiperkeratozė(odos ragėjimas), eritema.

Plaukai pasidaro plonesni ir sausesni, ne tokios intensyvios spalvos, lėčiau augantys ir trapūs.

Sutrinka biologinis laikrodis. Gyvsidabriu apsinuodijęs žmogus eina miegoti ir keliasi vėlai, nebegali kontroliuoti paros ritmo.

Atsiranda jautrumas šviesai, ji pasidaro nemaloni. Gali atsirasti regėjimo, spalvų suvokimo sutrikimai, spalvų nematymas. Gali sutrikti gebėjimas sutelkti dėmesį į tolimus objektus. Periferinis matymas taip pat daugeliu atvejų susilpnėja. Rankos ir pėdos tampa šaltos tuo pačiu metu kai gausiai prakaituojama. Vėlesnėse apnuodijimo stadijose atsiranda dilgčiojimas galūnėse arba išvis prarandamas jautrumas.

Dėl gyvsidabrio poveikio gali kraujuoti dantenos, judėti dantys, atsiranda seilėtekis ir blogas burnos kvapas. Išsivysto gingvitas, progresuoja į periodontitą. Stomatitas.

Gyvsidabris daro poveikį uoslei, ji tampa nebe aštri. Klausa taip pat nukenčia, žmogui sunku suprasti kas jam pasakoma tiesiai į akis, nors ir aiškiai viską girdi.

Gyvsidabris įtakoja termoreguliaciją – kūno gebėjimą reguliuoti temperatūrą. Žmogui būna arba labai karšta arba labai šalta priklausomai nuo aplinkos temperatūros pokyčių. Naktį stipriai prakaituojama.

Tachikardija, taip pat vienas iš apsinuodijimo gyvsidabriu pasekmių. Širdies ritmas gali stipriai keistis kas kelias minutes be jokių svarių priežasčių. Gali būti širdies skausmas(angina). Gydytojai gali girdėti širdies ūžesių ir tokiu atveju EKG rodo suplonėjusią T bangą ir užsitęsusį QT intervalą. Taip atsitinka dėl sutrikusios skydliaukės funkcijos.

Moterims būna gausios mėnesinės su stipriais pilvo skausmais ir aštriu skausmu kiaušidėse. Gali būti patinimai veide ir kojose.

Gyvsidabris įtakoja endokrininę sistemą. Vienas iš gyvsidabrio paveiktos endokrininės sistemos simptomų – dažnas šlapinimasis. Jeigu išgeriate 2.5 L per dieną ir šlapinatės 6 kartus per dieną, keliatės šlapintis ir naktį, žinokite, tai nėra normalu.

Antinksčių funkcijos susilpnėjimas, Adisono liga yra dažna apsinuodijimo gyvsidabriu simptomatika. Jei pagrindinė antinksčių funkcija normos ribose, tačiau aukštas kraujo spaudimas, tai tik dalis iš simptomų visumos. Žmogus jaučia nuolatinį alkį, todėl gali atsirasti antsvorio problemos. Nuolatinis troškulys.

Gyvsidabris taip pat tiesiogiai įtakoja kūno gebėjimą reguliuoti gliukozę. Jeigu jaučiate nuovargį, 2-3 val. po to kai pavalgėte ir norite ko nors saldaus, o suvalgę saldumyną jaučiate pagerėjimą, tai hipoglikemijos ženklas, kuris gali būti dėl sutrikusios antinksčių veiklos. Vyrai patiria hipogonadizmą.

Gyvsidabris išbalansuoja imunitetą. Apsinuodijęs žmogus tampa mažiau atsparus infekcijoms, dažniau ir ilgiau serga ligomis palyginus su kitais žmonėmis tokiose pačiose situacijose. Išsibalansavęs imunitetas įtakoja polinkį alergijoms, astmai ir kitiems kvėpavimo takų susirgimams. Astma, skausmas sinusuose, niežtinti oda ir nuovargis – tipiniai apsinuodijimo simptomai.

Žmonės, kurie savo kūne turi didelį kiekį gyvsidabrio, negali vartoti alkoholio. Jų kūnas sunkiai skaido alkoholį, todėl po keleto gėrimų būna bloga. Tokie žmonės dažniausiai negeria, nes nejaučia malonumo. Dėl metabolizmo sutrikimų vystosi jautrumas ne tik alkoholiui, bet ir cheminėms medžiagoms.

Gyvsidabris ir kiti sunkieji metalai daro įtaką enzimų veiklai. Enzimai(fermentai) nustoja šalinę teršalus ir toksinus. Organizmas praranda gebėjimą šalinti toksinus.  Todėl žmogus pasidaro jautresnis oro kokybei, taršai, maistui ir chemikalams.  Pavyzdžiui: jaučiamas nuovargis esant užterštam orui. Atsiranda stiprios alerginės reakcijos valgant toksinų turintį maistą. Gali sudirgti oda jei rūbai buvo skalbti su stipriais plovikliais, ar naudojant stiprų ploviklį turintį muilą. Atsiranda alergijos metalams prie kūno, gali sudirgti oda nešiojant žiedus ar diržus.

Hiperkapnija. Gyvsidabris veikią kraujo prisotinimą deguonimi. Kvėpuojant gali būti jaučiamas skausmas, išsekimas, dusulys, pasidaro sunku kvėpuoti. Būna momentų, kai kūnas negali sušilti, jaučiamas neįprastas šaltis.

Gyvsidabris daro poveikį kraujo krešėjimui, dėl jo poveikio kai kuriems žmonėms lengvai atsiranda mėlynės ir kraujavimas.

Gyvsidabriu apsinuodijusių žmonių kūno kvapas panašus į priešpienio arba saldaus pieno.

Prarandama pusiausvyra. Toks žmogus nepataikys pirštu į nosį.  Gali būti jaučiamas silpnumas rankų viršuje šalia pečių, jei rankos ištiesiamos į šonus. Tarp bicepso ir tricepso raumenų. Tai dėl deltinio peties raumens silpnumo. Atsiranda raumenų virpėjimas. Gali atsirasti akies vokų trūkčiojimas, lūpų ir liežuvio koordinacijos sutrikimai, sunku suprasti ką žmogus kalba. Kalba pasidaro drebanti. Gali būti mikčiojimas. Drebančios rankos trukdo darbams, kuriems reikalinga pirštų koordinacija. Raštas tampa sunkiai įskaitomas, žmogus negali nubrėžti tiesios linijos ar atlikti kitų kruopštumo reikalaujančių darbų. Dėl drebėjimo kojose atsiranda raumenų spazmai, pasidaro sunku vaikščioti. Gali atsirasti kloniniai ir toniniai traukuliai.

Raumenys, kurių pagalba juda akys pasidaro silpni, žmogus turi sukioti galvą, kad pažiūrėti į viršų, šonus ar apačią.

Vienas iš koordinacijos sutrikimo simptomų yra jei darote daug klaidų ir Jums sunku surinkti telefono numerį, ar negalite rašyti kompiuteryje.

Dideliais kiekiais apsinuodiję žmonės gali vemti, viduriuoti, neturėti apetito, karščiuoti.

GYVSIDABRIO ŠALINIMAS IŠ ORGANIZMO

Norint pradėti valymą pirmiausiai reikėtų pašalinti visas dantyse esančias amalgamos(gyvsidabrio) plombas. Pašalinus būtina pasidaryti panoramines dantų rentgeno nuotraukas, patikrinti ar neliko smulkių amalgamos trupinėlių prieš tai buvusių plombų vietose. Kol organizme yra teršalų šaltinis, naivu tikėtis, kad pasieksite teigiamų sveikatos pokyčių.

Būtina atsisakyti žuvies ir viso metalinėse skardinėse konservuojamo maisto. Stiklas į konservuotą maistą išskiria šviną. Didžiausi kiekiai gyvsidabrio aptinkami žuvyje: kardžuvėje, ryklio mėsoje, skumbrėje, tune ir kitose žuvyse. Mažiausi moliuskuose ir jūros šukutėse. Kiekius pagal žuvies rūšį galėsite pasitikrinti nuorodoje straipsnio pabaigoje.

Organizmą valyti galima natūraliais būdais arba naudojant vaistus. Tiek badavimas, tiek valymas vaistais, kartu su sunkiaisiais metalais ir toksinėmis medžiagomis išstumia mineralus ir gyvybiškai svarbius elementus. Turėkite tai omenyje.

Turintys tatuiruočių su raudonais pigmentais žinokite, kad raudona spalva – greičiausiai gyvsidabrio pagrindu, todėl tokiais atvejais valymo vaistais dėl galimų organų pažeidimų nerekomenduoju.

BADAVIMAS

Vienas iš natūralių gyvsidabrio šalinimo būdų – badavimas geriant tik vandenį, ne mažiau 30 dienų, kursą kartojant kiekvienais metais, 3-7 metus, priklausomai nuo organizmo būsenos, tol kol dings simptomai. Tam būtina pasiruošti, perskaityti visą su tuo susijusią literatūrą, arba tai daryti su specialisto priežiūra. (Puiki gydytojo A.P. Stolešnikov knyga „Badavimas – kaip sugrįžti į gyvenimą“). Man, po vieno trisdešimties dienų badavimo kurso dingo nuo vaikystės kamavusi alergija dulkių erkutėms, tačiau liko daugelis kitų su gyvsidabriu susijusių problemų, tame tarpe dažnas šlapinimasis. Jei nuspręsite badauti, nepamirškite, kad po kiekvieno kurso, Jūsų organizmas bus išsekęs, todėl būtina pasiruošti valgymui įvairių daigų, ir išsispausti želmenų sulčių organizmo atstatymui. Daigai – tai didžiausias regeneracijos ir vitaminų užtaisas.

ŽALIAVALGYSTĖ

Žaliavalgystė iki gyvenimo pabaigos. Virtas arba gyvulinis maistas tirština kraują, gleivėja organizmą. Jeigu turite gyvsidabrio ir turite sutrikusią toksinų šalinimo funkciją, maža tikimybė, kad organizmas šalina sunkiuosius metalus. Gyvsidabris iš organizmo pasišalina su šlapimu, taip pat su prakaitu ir seilėmis. Besišalindamas per inkstus, jis gali pažeisti jų nefrocitus, kurie tokiu atveju nustoja šalinti gyvsidabrį. Valgant virtą ir gyvulinį maistą, Jūsų organizmas papildomai apkraunamas ir turi dėti pastangas tam, kad apsivalyti ir atsistatyti. Todėl dažnai pavalgę tokio maisto jaučiamės apsnūdę. Žaliavalgiaujant šalinimo organai nėra apkrauti papildomais darbais, jeigu valgomas maistas švarus ir ekologiškas, todėl įsijungia organizmo natūralūs šalinimo procesai, kas neįmanoma prie įprastos virto maisto ir gyvulinės mitybos.

Žolelių valančių sunkiuosius metalus vartoti nerekomenduoju, nes nežinote kokiais kiekiais ir kokiais intervalais jas turite vartoti, kad sunkieji metalai pasišalintų iš organizmo. Daugeliu atvejų toksinai gali būti tik sujudinami ir pakeičiama jų nusėdimo vieta, taip pažeidžiant naujus organus. Visų mėgstama chlorella – dumbliai, gali būti atkeliavusi iš stipriai užterštų vietovių. Būkite atsargūs su kanapėmis, jos turi savybę išvalyti dirvą ir kaupti savyje gyvsidabrį. Teko susidurti su neigiamu gyvsidabrio kanapėse poveikiu. Naudojant ekologišką veido kremą su CBD aliejumi, po kelių dienų kilo ūmi kontaktinė alergija, nors anksčiau niekada neteko su tuo susidurti. Kokia tikimybė, kad CBD gamintojai tiria kiekvieną produkto partiją ir sąžiningai pašalina užterštus produktus? Ar tai naudinga verslui? Spręskite patys.

VAISTAI

ĮSPĖJIMAS: dėl vaistų vartojimo pasitarkite su savo gydytoju. Straipsnyje nurodyta informacija negali būti traktuojama, kaip medicininis patarimas. Negalime garantuoti, kad nurodyti metodai bus saugūs ir efektyvūs Jums.

Visame pasaulyje naudojami tie patys vaistai, tiesiog skiriasi pavadinimai. Valymas vaistais gali trukti nuo 2 iki 7 metų. Apibendrinsiu tik tuos, kurie man atrodo verti dėmesio, ir kelis iš tų, kurių daugiau nevartočiau.

DMPS IV – tai leidžiami gyvsidabrį šalinantys vaistai, kitaip vadinami Unitiol. Dėl stiprių šalutinių reakcijų šie  vaistai neturėtų būti vartojami. Pagrindinė DMPS IV šalutinė reakcija gyvsidabrio redistribucija. Iškart po injekcijos į kraują patenka dideli kiekiai gyvsidabrio. Užsikimšus šalinimo takams  gyvsidabris nepasišalina iš organizmo, juda ratu ir galiausiai tiesiog persiskirsto kitose kūno vietose padarydamas daug žalos. Vartojant šiuos vaistus stipriai pakenkiama kepenims, kasai ir kitiems organams. Šalutinis poveikis pasireikia ir tada kai vaistai nėra vartojami, pavyzdžiui  praėjus mėnesiui gali atsirasti ūminė migrena, stiprūs dantų skausmai ir daugelis kitų.  Skausmai kepenų srityje man liko ilgam laikui, todėl po gydymo DMPS IV turėjau atstatinėti kepenis. Daugiau šių vaistų niekada nevartočiau.

DMPS vartojant geriama forma, šalutinės reakcijos būna tik tol, kol vartojami vaistai. Šis vaistas nešalina gyvsidabrio iš nervų sistemos, tačiau padeda apvalyti kraują ir šalinimo organus. Panašią funkciją atlieka ir DMSA, tik šis cheminis vaistas iš organizmo šalina papildomai ir šviną. Po šio vaisto vartojimo, man dingo dažno šlapinimosi problema.

ALA (Alfa lipoidinė rūgštis) – antioksidantas išgaunamas iš natūralių šaltinių. Alfa lipoidinė rūgštis vienintelė patenka į giliausius sluoksnius, tirpi vandenyje ir riebaluose, pašalina gyvsidabrį iš nervų sistemos ir pagreitina gyvsidabrio šalinimą organizme. Ją vartoti būtina specialiais laiko intervalais. Pasidomėkite Andy Cutler Chelation protokolu. Jis sukurtas puikiai ir yra efektyvus, tačiau pradinės dozės turėtų būti dešimt ar net šimtą kartų mažesnės negu nurodoma. Šis antioksidantas turėtų būti vartojamas labai atsargiai, nes kiekvieno žmogaus šalinimo organai per parą gali pašalinti tik tam tikrą kiekį sunkiųjų metalų. Jeigu vartojamos per didelės dozės, šalinimo organai persipildo toksinais, užsiblokuoja.  Tada gyvsidabris organizme juda ratu nepašalintas, nusėsdamas naujose vietose, tokiu būdu žmogaus savijauta stipriai pablogėja. Todėl būtinas pasiruošimas, svarbu įsigilinti į visas smulkias protokolo detales prieš pradedant valymą, neskubėti ir pradėti nuo pačių mažiausių dozių.

Kadangi ALA išvalo gyvsidabrį iš nervų ląstelių membranų, turėkite omenyje, kad valymą galima pradėti tik praėjus 4 mėn. po amalgamos plombų šalinimo, vakcinos gavimo ar kitų situacijų, kai buvote apnuodytas. Turite palaukti kol gyvsidabris nusės į audinius ir sumažės kiekis kraujyje. Pradėję vartoti Ala tuomet, kai kraujyje daug nepašalinto gyvsidabrio, sulauksite gyvsidabrio persiskirstymo į naujas vietas efekto. Šalutinės reakcijos daugiausiai būna jaučiamos tik tol kol organizme yra gyvsidabrio. Jas daugiausiai sukelia sunkieji metalai keliaujantys šalinimo takais iš organizmo.

TRS – tai sintetinis zeolitas, klinoptilolitas, aliuminio silikatas skysta forma. Naturalūs, vulkaninės kilmės zeolitai turi savybę kaupti į save sunkiuosius metalus, todėl naudodami organinį zeolitą rizikuojate gauti papildomą dozę sunkiųjų metalų. Gamintojų teigimu jis kuriamas laboratorijoje, todėl neturi salyčio su sunkiaisiais metalais. Tačiau tai nepakeičia fakto, kad zeolitas yra aliuminio silikatas. Naudodami TRS, kasdien papildysite savo kūną papildomomis nano aliuminio dozėmis. Teko girdėti ne vieną neigiamą atsiliepimą iš žmonių vartojųsių TRS. Nuo gulėjimo ligoninėje dėl inkstų funkcijos sutrikimų iki akių trukčiojimo ir kt. problemų. Aliuminis neurotoksiškas, todėl venkite produktų, jei jis yra sudėtyje.

PO ORGANIZMO VALYMO

Baigus valymą, žmogus, prieš tai buvęs apnuodytas visą gyvenimą, patiria naujus dalykus. Atsiranda noras bendrauti su žmonėmis, kurti asmeninį gyvenimą, sportuoti, keliauti, dirbti, atsiranda noras kūrybai, gyvenimui, daugelis pastebi pasikeitusį emocinį foną ir nuotaiką į pozityviąją pusę. Grįžta laimės ir džiaugsmo jausmai, nekalbant apie prieš tai kamavusias fizines problemas. Valymo procesą galėčiau pavadinti išties ilgu ir sunkiu darbu. Bet rezultatai verti pastangų.

 

ĮSPĖJIMAS: dėl vaistų vartojimo pasitarkite su savo gydytoju. Straipsnyje nurodyta informacija negali būti traktuojama, kaip medicininis patarimas. Negalime garantuoti, kad nurodyti metodai bus saugūs ir efektyvūs Jums. Šis straipsnis yra asmeninės patirties ir ieškojimų rezultatas.

 

ŠALTINIAI:

Amalgam illness diagnosis and treatment. PhD Andrew Hall Cutler. 2017

Vidaus ligų klinikos vadovėlis. K. Buinevičius. 1928-1930

Vaikų apsinuodijimas gyvsidabriu, klinika, diagnostika, gydymas. M.Ramanauskaitė. 2004

https://www.cdc.gov/vaccinesafety/concerns/thimerosal/index.html

https://www.cdc.gov/flu/prevent/thimerosal.htmhttps://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/10051379/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3654245/

https://www.vlmedicina.lt/lt/skiepai-panaceja-ar-siu-dienu-rykste

https://academic.oup.com/mutage/article/15/6/525/1080116

https://arstechnica.com/science/2019/12/the-horrifying-case-of-organic-mercury-poisoning-from-tainted-skin-cream/

https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAK/36e52be3445f11e7b465dc41e35792b9?jfwid=-ol1rvricd

https://www.15min.lt/ikrauk/naujiena/svarbu/sunkiuju-metalu-gyvsidabrio-ir-svino-poveikio-zmogaus-organizmui-ilgametes-patirties-apzvalga-515-305220

GYVSIDABRIO KIEKIAI ŽUVYJE:

https://www.fda.gov/food/metals-and-your-food/mercury-levels-commercial-fish-and-shellfish-1990-2012

AKTUALIOS NUORODOS:

https://sc.bns.lt/view/item/265045

TOLIAU SKAITYKITE:

https://sveikatoszurnalas.lt/kudikiu-alergija-atopinis-dermatitas-kaip-ja-suvaldyti/

error: Content is protected !!