Ką jūra daro tavo smegenims?

by
JŪRA

Vasara asocijuojasi su jūra, kai vaikštai pakrante ir žaidi su bangomis. Žydru dangumi, saule, kvepiančiomis gėlėmis, šiltu vėju ir lietumi, kai po žolę vaikštai basomis. Su baltomis kopomis, kai padai sminga į smėlį.  Braškėmis pusryčiams, pietums ir vakarienei, naminiais ledais ir prisirpusiais pomidorais, iš kurių valgai šaltą pomidorinę. Visa tai apie vasarą, bet rašau ne apie ją. Sužinosite apie jūros arba vandenyno terapiją.

GYVENIMAS PAJŪRYJE

Pasak mokslininkų, gyvenimas arba laiko leidimas prie jūros, teigiamai veikia fizinę ir psichologinę mūsų sveikatą. Keli mokslo žurnalai teigia, kad tie, kurie gyvena prie vandens yra sveikesni, geresnės emocinės būklės, lyginant su tais, kurie gyvena toli nuo vandens. Tyrimo dalyviai, gyvenantys namuose su vaizdu į vandenyną, teigė, kad jaučiasi ramesni, būna geresnės nuotaikos. Havajai nuo 2008 metų šešis kartus pelnė laimingiausių JAV valstijų titulą kasmetinėje „Gallup“ apklausoje. Ar tai sutapimas?

jūra

POVEIKIS SMEGENIMS

Pasak psichologų, mėlyna spalva siejama su atsipalaidavimu ir vidinės ramybės jausmu. Žiūrėjimas į vandenyną pakeičia mūsų smegenų bangų dažnį ir pakelia mus į lengvą meditacinę būseną. Amerikos mokslo pažangos asociacijos žurnale paskelbtas tyrimas parodė, kad mėlyna spalva siejama su kūrybiškumo didinimu. Bangų ošimas, kurį girdime gulėdami ant balto smėlio stimuliuoja smegenis.

Raminantis ošimas, kurį girdi būdamas šalia jūros, ir garsas kai bangos skalauja krantą, stimuliuoja mūsų smegenis. Triukšmas kartu su vaizdais suaktyvina parasimpatinę nervų sistemą, kuri atsakinga už mūsų gebėjimą atsipalaiduoti. Ji nuramina organizmą, sulėtina širdies plakimą, sureguliuoja gliukozės kiekį kraujyje.

Einant per kopas jaučiu jūros kvapą. Tai tvyro ore – kitokia nuotaika, ramybė. Atėjus prie jūros giliai įkvepiu ir lengvai atsidūstu, viduje pasidaro gera, ramu. Vėjas kedena plaukus, užplūsta laimės jausmas.  Tai susiję su neigiamais jonais ore, kuriuo kvėpuojame. Jie būna šalia krioklių, jūros ir vandenyno, miškuose.  Kolumbijos universiteto atlikti tyrimai rodo, kad žmonėms sergantiems depresija neigiami jonai slopina ligą tiek pat, kiek antidepresantai.

KAS TIE JONAI?

Jonai yra molekulės, įgijusios arba praradusios elektrinį krūvį. Negatyvius jonus sukuria ir pakrauna gamta. Nuo saulės spindulių, judančio vandens. Daugybė neigiamų jonų pasigamina per perkūnijas, lietaus audras, todėl nepamirškite atsidaryti langus kai lyja ar tiesiog pasivaikščiokite lietuje. Augalai taip pat išskiria neigiamus deguonies jonus, tai yra jų augimo proceso dalis. Medžiai naudoja gruntinius vandenis ir paskleidžia juos ore.

Neigiami jonai – tai bekvapės, beskonės ir nematomos molekulės, kurias gausiai įkvepiame šalia krioklių ar pajūryje. Patekę į mūsų kraują, neigiami jonai sukelia biochemines reakcijas, kurios padidina seratonino kiekį. Neigiamo krūvio jonai, ypač jeigu jų yra daug, žmogaus organizmui sudaro sąlygas sveikti, gyti. Jie į žmogaus organizmą patenka per kvėpavimo takus, odą, akies rageną. Neigiamo krūvio jonai pasiekia plaučius ir atiduoda savo įkrovą į kraują. Tai teigiamai veikia kraujo savybes ir visą žmogaus organizmą.

Elektros prietaisai gali išskirti teigiamus jonus, pvz. kompiuterio ekranas. Teigiami jonai veikia neigiamai mūsų sveikatą.

NEIGIAMŲ JONŲ POVEIKIS ŽMOGUI:

Neigiami jonai padidina deguonies srautą į smegenis, todėl padidėja budrumas, sumažėja mieguistumas ir atsiranda daugiau psichinės energijos. Apsaugo nuo ore esančių mikrobų.  Gerina kvėpavimą, miego kokybę, nuotaiką, didina energiją, mažina stresą, padeda greičiau pailsėti, sveikti, stiprina imunitetą.

NEIGIAMI JONAI (CM3)

Paplūdimyje – 10000

Miške – 3000

Prie ežero – 900

Lauke mieste – 700

Ofise kur yra kondicionierius – 50

Matuojant orą lauke, neigiamų jonų daugiausiai ryte, sumažėja per pietus, ir palaipsniui pradeda didėti vakare(19-23val.). Mažiausiai pavasarį, daugiausiai vasarą ir rudenį.

zvaigzde

KAIP JŪRA PAKELIA NUOTAIKĄ?

Sužinoję apie jonus grįžkime prie jūros. Pasakykite, kaip jaučiatės prisilietę prie smėlio, kai paimate į saują ir jis byra pro pirštus, galiausiai išberiate. Aš jaučiu laisvę. Prisilietimas prie smėlio mus priverčia pasijusti laisvais. Eidama per smėlį pėdose jaučiu šilumą, atsipalaiduoju.

Ne visi turi galimybių gyventi namuose su vaizdu į jūrą ar vandenyną. Svarbiausiai dėmesingumas ir susikoncentravimas į tai kur esate, čia ir dabar – jūrai, bangoms, saulei ir vėjui. Pabūkite su savimi. Užsimerkite ir klausykitės jūros ošimo, kaip bangos šniokščia, išsilieja į krantą ir grįžta atgal. Palikite telefoną namuose, išjunkite internetą. Išnaudokite kiekvieną minutę. Skirkite laiko sau. Jūsų nuotaika ir emocinis fonas pasikeis. Prieš tai tvyrojęs stresas ir įtampa išgaruos ir problemos neatrodys tokios didelės. Jeigu gausite žinutes, ar girdėsite pašalinius garsus iš telefono, jūros terapijos efektas nebus toks veiksmingas, įtampa neatslūgs. Atsipalaiduokite, susitelkite į tai ką jaučiate.

Įsijauskite į momentą kai Jums gera, kai kvėpuojate giliai ir užuodžiate jūrą. Pailsėję pastatykite smėlio pilį. Atsisėskite toje vietoje, kur bangos išsilieja į krantą ir mėgaukitės šiltu jūros masažu.

Važiuokite prie jūros ir patirkite šią terapiją. Gerų Jums atostogų, gero vėjo ir laimingų jausmų!

 


DAUGIAU SKAITYKITE:

https://sveikatoszurnalas.lt/prancuzija-zydroji-pakrante-graziausi-laukiniai-papludimiai/

 

 

error: Content is protected !!