Geriausias kepenų draugas – Margainis

by
margainis

Jeigu turėjote operacijų, kuriose buvo naudojama bendrinė nejautra, naudojote ar šiuo metu naudojate stiprius, šalutinius poveikius sukeliančius vaistus, turėjote priklausomybių, dėl kurių Jūsų kepenys yra pažeistos, šis straipsnis kaip tik Jums.

Papasakosiu savo istoriją. Dėl patirtos traumos neišvengiamai turėjau nesuskaičiuojamą kiekį narkozių. Žmonės sako, kad kiekviena narkozė sutrumpina gyvenimą keliais metais. Tame yra tiesos. Po kiekvienos narkozės, vena, į kurią buvo suleidžiama anestezija sunykdavo. Galiu tik įsivaizduoti kokį poveikį vaistai padarė mano kepenims. Išėjusi iš ligoninės jaučiau stiprų skausmą nugaroje, dešinėje pusėje. Neskaudėjo tik tuo metu kai nevalgiau, arba valgiau lengvą maistą – žalius, neapdorotus daržoves ir vaisius. Bėgant laikui situacija negerėjo. Pasidariau jautri kvapams. Užuosdavau toliausiai esantį kvapą. Dažnai pykindavo. Vieną dieną nusipirkau skardinę tuno. Suvalgiusi jį su daržovėmis visą dieną praleidau susirietusi. Skausmas buvo toks stiprus, kad negalėjau pajudėti.  Visada rinkausi ekologišką maistą, niekada nevartojau mėsos, alkoholio. Esant tokiai kepenų būklei atsisakiau žuvies, pieno produktų, bet situacija negerėjo. Supratau, kad reikia gelbėti savo kepenis.

KEPENYS

Kepenys – tai stambiausia virškinimo liauka ir didžiausias organas. Kepenys atlieka labai daug gyvybiškai svarbių funkcijų: metabolizuoja hormonus, dalyvauja medžiagų apykaitoje, gamina ir išskiria tulžį, dalyvauja reguliuojant cukraus kiekį kraujyje, kontroliuoja cholesterolio ir kai kurių hormonų bei fermentų kiekį, kaupia D, K, PP, B grupės vitaminus. Šalina ir išskiria su tulžimi įvairius metabolitus, toksinus, vaistus. Atlieka barjerinę ir apsauginę funkciją. Reguliuoja cirkuliuojančio kraujo kiekį. Sintetina ir kaupia vitaminą A, kaupia geležį, vitaminą B12.

Įsivaizduokite kaip kepenų sutrikimai gali paveikti Jūsų organizmą, kai jos atsakingos už tiek svarbių gyvybinių funkcijų. Pažeidus kepenis, išderinama visa organizmo veikla. Pažeistos kepenys neatlieka savo funkcijų, todėl atsiranda įvairūs sveikatos sutrikimai.

KEPENŲ CIROZĖS SIMPTOMAI

Dauguma žmonių pažeistomis kepenimis pradinėse stadijose jaučiasi sveiki arba skundžiasi nedideliu silpnumu, apetito stoka, maudimu dešiniajame šone, pykinimu. Tik vėlyvose ligos stadijose išryškėja kepenų ligoms būdingi simptomai. Iš pradžių kepenų neskauda, o jeigu žmogus skundžiasi, kad skauda kepenis arba skauda dešinį šoną, vadinasi, jam išsivystė, pvz., tulžies pūslės, tulžies latakų ar kt. uždegimas, kuris pasireiškia stipriais skausmais.

Vienas iš požymių yra gelta, kuri rodo, kad prasideda kritinė stadija.  Kiti pagrindiniai cirozės simptomai: bendras silpnumas, darbingumo sumažėjimas, miego sutrikimas, blogas apetitas, pykinimas, pilvo pūtimas ir padidėjimas, viduriavimas, ant odos „voratinkliniai apgamai“, delnų ir padų paraudimas.

MANO DRAUGAS MARGAINIS

Iš visų paminėtų simptomų daugiausiai jausdavau stiprų skausmą dešiniame šone. Skaudėti pradėdavo iškart, jei suvalgydavau patiekalą ar išgerdavau gėrimą, kurie buvo su cheminiais maisto priedais, ar sunkiaisiais metalais (pvz. žuvis). Kepenys – tai pagrindinis organas, valantis organizmą nuo toksinų. Juokavau, kad dabar galiu dirbti nesveiko ir nuodingo maisto testuotoja. Per stiprų skausmą žinodavau, kada kepenys kenčia. Žmogus turintis sveikas kepenis, to niekada nepajaus. Ar įmanoma sutelkti dėmesį kažkur, kai tau stipriai skauda? Dirbti? Skausmas sekina. Mane kasdien pykindavo. Jaučiausi labai prastai.

Apie šį nuostabų augalą – margainį, sužinojau skaitydama amerikiečio biochemijos profesoriaus A.H.Cutler knygas. Sužinojusi, kad margainis atstato kepenis, nusipirkau visą kilogramą nemaltų sėklų.  Tris valgomuosius šaukštus sėklų smulkiai sumalusi kavamale, sudėdavau į arbatos puodelį, užpildavau 200 ml vandens ir palikdavau per naktį šaldytuve. Ryte, nevalgius, 30 min. prieš pusryčius išgerdavau pasiruoštą gėrimą. Jau po dviejų dienų skausmas sumažėjo, po savaitės skausmo nebejaučiau. Sėklas gėriau visą mėnesį, rytais, 30 min. prieš valgį. Nuo šios istorijos praėjo du metai, dabar mano kepenų būklė puiki. Dėkoju, šiam nuostabiam augalui. Nebepykina, skausmų neliko. Mano kepenų istorija su laiminga pabaiga.

margainis

Margainio sėklos / Foro misskursovie2013 Pixabay

MARGAINIS. KAIP JIS GYDO KEPENIS?

Tikrasis margainis (lot. Silybum marianum) – jau tūkstantmečius žinomas kaip kepenis atstatantis augalas. Margainio sudėtyje yra apie 200 biologiškai veikliųjų medžiagų, vertingų žmogaus sveikatai: B grupės ir F, K, A, D, E vitaminų, mikro ir makroelementų (cinko, vario, mangano, boro, jodo, seleno, kalio, kalcio, geležies, magnio).

Pagrindinė kepenis atstatanti medžiaga – silimarinas. Jis skatina naujų ląstelių regeneraciją, augimą, ir taip pat padeda kepenims atsigauti.  Moksliniai tyrimai įrodė, kad silimarinas palaiko kepenų funkciją, detoksikaciją. Taip pat ši medžiaga padeda palaikyti normalų kepenų ląstelių hepatocitų membranų pralaidumą. Tai yra svarbu todėl, kad veikiant žalingiems veiksniams, hepatocitų membranos pasidaro pralaidesnės įvairioms toksinėms medžiagoms, patenkančioms į kraują. Todėl svarbu šį pralaidumą mažinti.

Silimarinas efektyviai apsaugo ir atnaujina kepenų ląsteles. Rašoma, kad nerekomenduojama naudoti margainio, kai sergama lėtine tulžies pūslės ir inkstų akmenlige. Įspėjama, kad vartojant margainį ilgą laiką gali pasireikšti varginantis rėmuo, viduriavimas. Man, vartojant mėnesį kasdien sumaltas ir vandeniu užpiltas sėklas, jokie negatyvūs simptomai nepasireiškė. Jaučiausi laimėjusi aukso puodą. Gera būti sveikam.

Ką sako mokslas apie margainį

SKAITYKITE:
Vaiku alergija ir kaip ja suvaldyti. Naudingi patarimai
Ką jūra daro tavo smegenims?
Svarainiai Jūsų sveikatai
Peršalimas ir gripas: pasveikime per dieną
Kūdikis mano įsčiose. Naudingi patarimai besilaukiančioms
Kulinarinės mįslės

 

error: Content is protected !!