Toksiškas bismutas

by

Bismutas yra cheminis periodinės elementų lentelės elementas, žymimas Bi, eilės numeris 83. Šis mineralas kristalizuojasi Žemės gelmėse iš karštų dujų ir tirpalų, Žemės paviršiuje susidaro oksiduojantis bismuto sulfidams.

Bismutas rastas Vokietijoje ir Čekijoje

XV a. antrojoje pusėje rastas Erzgebirgo kalnų pievose. Tai rūdinių kalnų masyvas Vokietijoje ir Čekijoje. Taip pat išgaunamas iš bismuto rūdų arba iš atliekų, susidarančių išskiriant iš rūdų varį ir šviną.

Nors yra toksiškas naudojamas kosmetikoje ir medicinoje

Bismutas yra naudojamas kosmetikoje, pigmentų gamyboje. Bismuto galima rasti vaistuose (Pepto-Bismolio preparatas), gaisro signalizacijos prietaisų gamyboje, bismuto ir mangano lydinys naudojamas galingiems nuolatiniams magnetams gaminti. Teigiama, kad bismutas buvo pakeistas vietoje švino ir yra ne toks toksiškas, tačiau yra mokslinių tyrimų atskleidusių  neigiamai sveikatą veikiančias šio mineralo savybes.

Pavyzdžiui vaistai Pepto Bismol skirti gydyti gaubtinės žarnos uždegimą (kolitą), vidurių užkietėjimą, stabdant viduriavimą, esant virškinimo sutrikimams, H. Pylori infekcijai gydyti, skrandžio opai bei hemorojui gydyti. Teigiama, kad bismuto druskos padeda pašalinti bakterijas, pagerina kraujo krešėjimą, bei mažinti skrandžio rūgšties kiekį.

Nuorodos į mokslinius tyrimus

Bismuto toksiškumas sukelia encefalopatiją
Neurotoksiškumas

Daugiau skaitykite

Antibiotikų poveikis

Emocinis valgymas ir kaip jo išvengti

Cholesterolis normos – kaip sumažinti

Peršalimo simptomai ir gydymas

Vaikų klausos sutrikimai

Plaukų slinkimas

Atopinis dermatitas gydymas

Bismuto poveikis gyviems organizmams

National Library of Medicine skelbiami tyrimai aprašo, kad bismuto subsalicitato vaistai skirti virškinamajam traktui gydyti yra neurotoksiški.

Ilgesnį laiką vartojant vaistus, kurie sukurti bismuto pagrindu  atsiranda papilkėjimai ant dantų, mieguistumas, atminties sutrikimai, encefalopatija, mioklininiai trukčiojimai, ataksija (įprastai atsiranda pažeidus galvos ar stuburo smegenis), psichozė, traukuliai, laikysenos ir eisenos nestabilumas. Bismutas išties toksiškas. Rekomenduojame visada skaityti vaistinių preparatų anotacijas, išsiaiškinti sudėtį, ir šalutinius reiškinius.