Naminis veido kremas

by

Naminis veido kremas gali būti pats geriausias kremas pasaulyje. Ar pagalvojote kada nors, kad veido ar kūno kremą galite pasigaminti pačios?

Be parabenų, naftos ir kitų kenksmingų priedų. Naminis veido kremas – tai ekologiškiausias ir kokybiškiausias produktas. Šio veido kremo gamybos receptą išmokau iš vienų, Lietuvoje dirbančių kosmetikos gamintojų.

Jeigu atmintis neklysta, tai buvo 2011. Draugė padovanojo kosmetikos gamybos pamokėlę, ir aš tuo su džiaugsmu pasinaudojau. Ačiū, Aleksandra. Pats gaminimas ir visas procesas buvo labai smagus ir įdomus. Kremo recepto nepamiršau, užsirašiau ir naudoju jį iki šiol. Gal ir Jums pravers.

VEIDO kremas

NAMINIS VEIDO KREMAS – RECEPTAS

• 5-6 g emulsinio vaško (priklausomai nuo to kokį konsistencijos tirštumą norime išgauti, aš naudoju 5 g) Kaina 3,5 eu – 20g.

• 18 ml pasirinkto ekologiško, šalto spaudimo aliejaus (galima maišyti 3 x 6 ml),

• 25 ml pasirinkto ekologiško gėlių hidrolato,

• 3 lašai vitamino E (dėl savo antioksidacinių savybių, jis ilgina galiojimo laiką),

• 3 lašai greipfruktų sėklų estrakto (natūralus konservantas, apsaugo kremą nuo bakterijų, prailgina galiojimo laiką iki 3 mėn.),

• lašelis mėgstamo eterinio aliejaus (jeigu norisi malonaus kvapo),

• 50 ml talpos indas su difuzoriumi (tinka ir be difuzoriaus, tačiau su difuzoriumi kremas laikosi ilgiau, nes naudojant neturi sąlyčio su oru ir bakterijomis. Parduotuvėse neteko rasti kokybiško kremo indelio su difuzoriumi, parduodami tik stikliniai, plastikiniai arba metaliniai indeliai,  užsukamais dangteliais, todėl naudoju anksčiau sunaudoto kremo indelį su kokybišku difuzoriumi. Daugelio ekologiškų kremų indelių difuzoriai lengvai atsisuka, todėl gali būti naudojami kaip talpa naminiam kremui),

• sterili mentelė kremo maišymui,

• sterilus stiklinis indas iki 100 ml kremo gamybai,

• pipetė,

• 25 ml aliejų matavimo cilindras 7 eu,

• piltuvėlis (savo piltuvėlį radau prie Mugler „žvaigždės” kvepalų papildymo, patogiau naudoti didesnį nei mano).

Visas kremo gaminimo priemones, prieš pradedant gamybos procesą būtina sterilizuoti.

GAMINIMAS

1. Virdulį pripildome vandens, palaukiame kol užvirs. Tuo tarpu į stiklinį kremo gaminimo indą sudedame 5 g emulsinio vaško. Kremo gaminimui naudoju paprastą stiklinį puodelį. Puodelį su vašku įstatykite į didesnį dubenėlį. Į dubenėlį supilkite ką tik užvirusį vandenį taip, kad puodelis iš išorės nuo verdančio vandens stipriai įkaistų, tokiu būdu ištirpinsite emulsinį vašką. Supylę vandenį į dubenėlį, viršų uždenkite. Jeigu vaškas iškart neišsilydys, pakeiskite į naują užvirusį vandenį.

2. Pasirinktą aliejų supilkite į aliejų matavimo cilindrą. Jei aliejų ir hidrolatą laikote šaldytuve ir jie atšalę, cilindrą su aliejumi ir hidrolato buteliuku įstatykite į dubenį su šiltu vandeniu. Vanduo turi būti tik šiltas, ne daugiau nei 30°C, kitaip visos naudingos medžiagos esančios aliejuje žus ir jūsų kremas praras naudingas medžiagas. Aliejų ir hidrolatą reikia tik lengvai pašildyti, kad lengviau maišytųsi kremas.

3. Kai vaškas virsta aliejumi galima pradėti maišymo procesą. Indą su ištirpusiu vašku paliekame dubenyje su karštu vandeniu, kad palaikyti šilumą. Į indą su ištirpusiu vašku pamažu pilame pasirinktą šiltą aliejų iš cilindro, be perstojo maišydami sterilia mentele.

4. Kai aliejus ir vaškas išsimaišo iki vientisos konsistencijos, į matavimo cilindrą įpilame 25 ml gėlių hidrolato. Į kremo maišymo indą, iš cilindro, pamažu pilame šiltą hidrolatą be perstojo maišydami, tol kol gaunasi vientisa masė.

5. Pabaigoje, jeigu turite, su pipete įlašinkite vitamino E ir greipfruktų ekstrakto. Jeigu norite, kad Jūsų veido kremas nuostabiai kvepėtų, įlašinkite lašelį mėgstamo eterinio aliejaus.

6. Į sterilų kremo indelį įdėkite švarų piltuvėlį ir supilkite pagamintą kremą. Laikykite vėsioje vietoje.

Šį kartą gamindama vitamino E ir greipfruktų ekstrakto neturėjau, todėl gaminau tiesiog iš emulsinio vaško, ekologiško rožių hidrolato ir sunaudojau šaldytuve užsistovėjusį Kvapų namų „Rožių serumą”. Rožių serumas taip stipriai kvepia rožėmis, kad man neprireikė jokio eterinio aliejaus. Mano veido kremas kvepia nuostabiai. Kitas veido kremas bus iš arganų aliejaus ir rožių hidrolato.

SKAITYKITE

Chanel No 5 kvepalai ir jų atsiradimo istorija

Moters pasaulis – didžiausia stiliaus ir grožio paroda Kaune

Kosmetikos ingredientai kurių reikia vengti

Bourjois makiažo pagrindas – Healthy Mix

Rūbų išpardavimai – ką pirkti?

KUR ĮSIGYTI PRIEMONES VEIDO KREMO GAMYBAI

Aliejų, hidrolatų ir kosmetikos gaminimo priemonių ieškokite natūralios kosmetikos ir aliejų parduotuvėse. Savo kremui ekologiškus aliejus ir hidrolatus, jau ilgus metus perku parduotuvėje Kvapų namai.

Jie turi savo laboratoriją ir visus iš tiekėjų gaunamus produktus prieš padėdami į parduotuvių lentynas kruopščiai patikrina. Nei kart neteko nusivilti. Visada esu už kokybiškus produktus, todėl didžiausia pagarba tiems, kurie supranta biocheminius procesus ir yra sąžiningi klientų atžvilgiu. Tai dėkingo kliento atsiliepimas, ne reklama.

Ieškodama savo aliejų ir hidrolatų pardavėjo nuėjau ilgą kelią ir ne kartą nusivyliau. Teko įsigyti rožių kremą nemaloniai atsiduodantį kreida, kuris anksčiau kvepėjo rožėmis. Sviestmedžio kūno kremą, kuris keistai nemaloniai smirdėjo. Prarūgusį rožių hidrolatą radau tiesiog parduotuvės lentynoje.

Parduotuvėse dirbę merginos tiesiog kraipė galvas ir negalėjo paaiškinti, kodėl smirda šviežias, jų parduotuvėje parduodamas sviestmedžio kremas, kodėl jų gaminamame rožių veido kreme buvusias rožes pakeitė kreidos kvapas.

Pardavėjos visais atvejais buvo labai malonios ir pakeitė prastos kokybės produktus į naujus, kurie buvo tokie pat, su tuo pačiu kvapu. Po šių patirčių į tas prekybos vietas nebegrįžau ir atsisakiau jų gaminamos produkcijos.

SVARBIAUSIA KOKYBIŠKI INGREDIENTAI

Šios nemalonios patirtys atsitiko todėl, kad ne visi kosmetikos gamintojai tikrina iš tiekėjų gaunamų žaliavų kokybę. Būna metų, kai dėl sausros ar kitų gamtos išdaigų nei viena pasaulio šalis negali pasiūlyti kokybiškų tam tikros rūšies žaliavų.

Tokiu atveju perkamos bet kokios rinkoje esančios žaliavos. Nekokybiškos žaliavos neturėtų atsidurti parduotuvių lentynose.

Didelė tikimybė, kad prarūgusius hidrolatus prekybininkai gauna dėl produkte atsiradusių bakterijų dar gamybos stadijoje. Laboratorijoje dirbančių specialistų teigimu – kokybiško hidrolato galiojimo laikas yra 1 metai laikant kambario temperatūroje, todėl laikymo sąlygos hidrolato kokybei didelės įtakos nedaro. Iš savo patirties galiu pasakyti, kad kokybiškas hidrolatas šaldytuve išlieka gerokai ilgiau.

Netikrinant gautų nekokybiškų žaliavų laboratorijoje, jos pasiekia klientus, o prekybininkai skėsčioja rankomis, kad jie nekalti, nes tiesiog jau gavo tokią žaliavą. Pirkdami aliejus ir hidrolatus pasidomėkite ar pardavėjas turi savo laboratoriją, taip išvengsite nemalonių patirčių. Rinkitės tik ekologiškus produktus.

Aliejų matavimo cilindrą, greipfruktų ekstraktą ir emulsinį vašką pirkau Biokosmetikos akademijoje.

NAMINIS VEIDO KREMAS

Ačiū, kad kad skaitote Sveikatos Žurnalą. Pasidalinkite, kaip pavyko Jūsų naminis veido kremas. Gražios Jums likusios savaitės ir sėkmingo gamybos proceso!