Kosmetikos ingredientai kurių reikia vengti

by

Šiuolaikiniai kosmetikos ingredientai labai nutolę nuo gamtos. Kosmetikos gigantai kokybiškas ir natūralias medžiagas dažniausiai keičia pigesniais priedais. Dauguma kosmetikos savybių, kurios įvardinamos reklamose, tik gudrūs marketinginiai triukai, pritraukti didesniam pirkėjų ratui.

Prieš susižavėdami nauju kosmetiniu produktu, reklamuojamu žurnaluose ar televizijoje, ir prieš įsigydami, paskaitykite sudėtį. Nesvarbu, kad jį reklamuoja nuostabaus grožio mergina, ar parduotuvėje siūlo žavi pardavėja. Skaityti etiketes būtina.

ODAI PAVOJINGI KOSMETIKOS INGREDIENTAI

Grožio priemonės turėtų suteikti mums grožį, ne žalą ir vėžį sukeliančius toksinus. Tačiau daugelyje priemonių yra naudojami žalingi kosmetikos ingredientai. Venkite veido ir kūno kremų su visų rūšių parabenais: butylparaben, ethylparaben, methylparaben, propylparaben,  šampūnų su SLS, alkoholiu ir tt.

Daugelio kosmetikos priemonių ingredientų sąrašą rasite lietuviškame puslapyje Kosmetikos DNR. Čia aprašysime keletą ingredientų, kurių neturėtų būti grožio prekėse:

PARAFINAS

Išgaunamas iš naftos. Sudaro nepralaidžią plėvelę ir ilgainiui išbalansuoja odos struktūrą, ji praranda savo natūralias apsaugines funkcijas, todėl tai gali paskatinti odos sausėjimą, trūkinėjimą.

Didelis kiekis aliejų, bei augalinių vaškų gali paskatinti porų kimšimąsi, todėl jeigu turite riebią, į spuogelius linkusią odą – naudoti atsargiai.

FORMALDEHYDE

Naudojamas plaukų tiesinimo priemonėse, nagų lakuose, blakstienų klijuose. Toksiškas, kancerogenas.

1-NAPHTHOL.

Naudojamas plaukų dažuose. Toksiškas odai ir kvėpavimo takams, alergenas, negalima naudoti aplink akis, lūpas ar ant odos.

ALCOHOL

Alkoholis. Sausina, dirgina, pažeidžia apsauginį odos sluoksnį, sutrikdo odos funkcijas, sukelia ląstelių mirtį.

ALIUMINUM POWDER

Aliuminio milteliai, kosmetikos dažiklis. Toksiški odai ir organizmui, sukelia osteoporozę, Alzhaimerį.

PARABENAI

Konservantai. Pažeidžia endokrininę sistemą, sukelia alergiją, toksiški. Naudojami pratęsti produktų galiojimą.

SODIUM LAURETH SULPHATE

Ploviklis, valiklis, sudaro putas, sausina odą ir plaukus. Įeina į visų šampūnų sudėtį. Dirgina odą, kemša poras, gali pabloginti problematiškos odos būklę.

SLS nėra rekomenduojamas jautriai, sausai, pažeistai odai. Jeigu turite galimybę įsigykite ekologiškus plaukų šampūnus be SLS. Dauguma eko šampūnų neišplauna plaukų taip gerai, todėl rekomenduojame šampūnus su SLS naudoti kuo rečiau. O vaikų plaukučiams naudoti tik ekologiškus.

Ne mažiau nei toksinai esantys kosmetikos priemonėse kenkia nesveikas maistas, judėjimo trūkumas, stresas, alkoholis ir rūkymas, telefonų duomenų, wifi ir bluetooth skleidžiamos bangos, bei stresas. Jeigu norite kuo ilgiau savo odą išlaikyti skaisčią, lygią ir gražią, skaitykite toliau.

ODOS SANDARA

Mūsų odą sudaro trys audinių sluoksniai:

  • Išorinis – Epidermis.
  • Vidurinysis odos sluoksnis – Dermis. Jį sudaro kraujo kapiliarai, nervų galūnėlės, jungiamasis audinys. Kapiliarai maitina epidermį ir dermį.
  • Poodinis odos sluoksnis yra giliausiai odoje. Jis sudarytas iš jungiamojo audinio – kolageno ir elastino, kraujo kapiliarų ir ląstelių, kuriose kaupiami riebalai.

Bėgant metams, jungiamasis audinys sensta, oda tampa nebe tokia stangri, atsiranda raukšlių. Sportuodami, daug miegodami, valgydami sveiką, žalią maistą ir jausdami laimės jausmą, išlaikysime odą gražią. Į ką atkreipti dėmesį perkant odos priežiūros priemones, kad įsigytume kokybišką ir kainą atitinkantį gaminį?

ODOS PRIEŠAI KOSMETIKOJE

Atidžiai studijuokite etiketes. Radę bent vieną pavojingą ir nenatūralų ingredientą, pagalvokite ar norite įsigyti nuodingą produktą ir sumokėti už tai, kad Jums kenks. Kosmetikos ingredientai turi būti naudingi.

Rinkitės kuo natūralesnes kosmetikos priemones, su natūraliais minkštikliais ir aliejais. Ar verta mokėti pinigus už kvapnų, gerai išreklamuotą ir brangų produktą gražioje pakuotėje, kurio sudėtyje nėra natūralių medžiagų, tik sintetinės, ir jo kainą sudaro ne gera kokybė, o tik gamintojo išlaidos reklamos kompanijai?

Ar norite pirkti kremą gražiame, elegantiškame indelyje, kurio sudėtyje pilna parabenų, kurie sendins Jūsų odą, nors reklamoje teigiama priešingai? Tokiu atveju mokate už gražią pakuotę ir garsaus ženklo pavadinimą. Tai kas teigiama marketingo kompanijoje apie produktą gali dažnai prasilenkti su tiesa.

ODOS DRAUGAI

DEGUONIS IR SPORTAS

Odai reikia deguonies, antraip ji pasidarys pilka ir pavargusi. Judėjimas ir sportas gryname ore suaktyvina kraujotaką,  kūno medžiagų, deguonies apykaitą. Dažnai judant gryname ore oda skaistėja, gražėja, pastebimai keičiasi, greičiau gyja randai ir tt.

VITAMINAI E IR C

Šie vitaminai yra puikūs antioksidantai, stabdantys senėjimą. Valgykite produktus, kuriuose gausu šių vitaminų. Kremus ir kosmetikos priemones rinkitės su natūraliais aliejais sudėtyje, kuriuose yra šių vitaminų.

VITAMINAS A

Jis svarbiausias kolageno ir elastino gamyboje odoje. Naudokite kosmetikos priemones, kurių sudėtyje yra erškėtuogių uogų aliejaus. Jame gausu šio vitamino. Valgykite moliūgus, pomidorus, morkas ir kitas daržoves, mangus, persimonus, papajas.

VANDUO

Odai reikalingas vanduo. Kasdien gerkite nesaldintą vandenį, ir būtinai nepamirškite nusivalyti veidą po dienos darbų. Per dieną ant veido susikaupia daugybė teršalų, toksinų, prakaito, ir kosmetikos. Nusivalę makiažą, sudrėkinkite nedidelį rankšluostėlį šiltu vandeniu ir dar kartą nuvalykite kosmetikos likučius. Tik tuomet tepkite drėkinantį kremą nakčiai.

VITAMINAI IR MINERALAI

Valgykite daug vaisių ir daržovių, riešutų, kad jūsų kūnas visada būtų pilnas vitaminų atsargų.

KOSMETIKOS INGREDIENTAI JAUNINANTYS ODĄ

SLYVŲ KAULIUKŲ ALIEJUS

Tai puikus ingredientas drėkinančiuose kremuose. Šis aliejus savyje sukaupė visas odos priežiūrai svarbias medžiagas – natūralius antioksidantus, riebalų rūgštis, polifenolius.

Slyvų kauliukų branduolių aliejuje yra tris kartus daugiau vitamino E nei alyvuogių aliejuje, todėl jis puikiai padeda apsaugoti nuo išorinių ir aplinkos veiksnių daromos žalos bei atkuria plauko struktūrą. Vienas iš sudėtyje esančių aromatinių lakiųjų junginių – benzaldehidas, suteikiantis aliejui švelnų migdolinį kvapą.

MIGDOLŲ ALIEJUS

Tai vienas dažniausiai kosmetikoje naudojamų aliejų, ir yra labai efektyvus minkštiklis, nes beveik 95 % migdolų aliejaus sudaro omega-3 rūgštys, daugiausia oleino ir linoleno, kurios savo minkštinančių, raminančių, maitinančių savybių dėka gerina odos būklę.

Šis aliejus turi vitaminų A, B1, B6, E, mikroelementų. Aliejus gerai įsigeria į odą, ir puikiai tinka mišiniams su kitais aliejais. Tai jį daro vieną iš būtiniausių kosmetikos produktuose naudojamų aliejų.

LAZDYNŲ RIEŠUTŲ ALIEJUS

Riebalų rūgčių sudėtimi panašus į migdolų aliejų, bet turi daugiau nesumuilinamų medžiagų – 1.8%, ypač vitamino E, daugiau negu migdolų aliejus, fosfolipidų, kurie labai gerai atlieka odos drėkinimo funkciją. Lazdynų aliejus greitai įsigeria į odą, nepalieka riebalo ir ją puoselėja.

Turi minkštinančių, raminančių, maitinančių savybių. Labai tinka riebiai odai, maudžiantiems raumenims, odos sudirgimams, išbėrimams mažinti. Prisotina odą antioksidantų ir saugo nuo fotosenėjimo – rekomenduojamas naudoti po saulės vonių ir sumažinti neigiamą UV poveikį odai.

ARGANO ALIEJUS

Dėl didelio vitamino E ir antioksidantų kiekio, argano aliejus pasižymi ypatingai geromis odos senėjimą stabdančiomis ir ją atkuriančiomis savybėmis.

Argano aliejus turi odą stangrinančių ir jos elastingumą gerinančių riebiųjų rūgščių, todėl ypač vertinamas kaip vystančios veido ir krūtinės odos priežiūros aliejus.  Kartu tai vienas vertingiausių aliejų silpniems, slenkantiems, lūžinėjantiems plaukams.

OPUNCIJŲ ALIEJUS

Itin sunkiai išgaunamas opuncijų sėklų aliejus vertinamas kaip drėkiklis, odos barjerinę funkciją atstatanti ir kolageno gamybą stimuliuojanti priemonė. Šis aliejus pasižymi uždegimą raminančiomis ir regeneruojančiomis savybėmis, todėl idealiai tinka itin sausos, sudirgusios, pavargusios ir brandžios odos priežiūrai.

Jį galima naudoti ir paakiams. Sudėtyje aliejus gausus antioksidantų, saugančių nuo saulės poveikio, priešlaikinio senėjimo, raukšlių bei pigmentinių dėmių. Aliejus pasižymi ir odą valančiomis savybėmis, tad tinka spuoguotai odai, spuogų prevencijai.

SVIESTMEDŽIO ALIEJUS

Efektyviausias natūralus drėkiklis ir apsauginis balzamas sausai odai, ramina, drėkina, apsaugo ir minkština odą. Sviestmedžių aliejus pasižymi ypatingu bioaktyvių medžiagų deriniu, kurį sudaro antioksidantai, vitaminai, katechinai, fitosteroliai, terpeniniai ir fenoliniai dariniai.

Dėl to, tepantis sviestmedžių aliejumi, oda veiksmingiau saugoma nuo šalčio ir UV spindulių, sausėjimo, raukšlių, pigmentinių dėmių atsiradimo. Rekomenduojamas sportuojantiems lauke. Sviestmedžių aliejus ramina odos uždegimus, drėkina ir minkština odą, netrukdo ląstelių atsinaujinimui.

ERŠKĖTUOGIŲ UOGŲ ALIEJUS

Šis aliejus siūlomas naudoti pažeistai arba senstančiai odai, kuriai reikalinga ląstelių regeneracija ir drėkinimas. Labiausiai vertinamas dėl nepakeičiamų riebalų rūgščių ir didelės karotenoidų – vitamino A – koncentracijos.

Tyrimai rodo, kad aliejus pagerina odos elastingumą, paspartina odos ląstelių regeneraciją, sulėtina priešlaikinį odos senėjimą, sumažina raukšlių formavimąsi, stabdo koloidinių randų formavimąsi. Efektyviai šviesina pigmentines dėmes, randus.

Siūloma naudoti pažeistai odai, kuriai reikalinga ląstelių regeneracija, todėl tinkamas kaip kosmetinė priemonė esant įvairaus tipo odos pažeidimams: nudegimams, chirurginiams randams, tinkamas tepti odą esant egzemai, psoriazei, dermatitams, hiperpigmentacijai, skilinėjantiems nagams, sausiems ir pažeistiems plaukams.

SIMONSIDIJŲ ALIEJUS

Geriausias aliejus veido odos priežiūrai ir masažui, papildo natūralius odos riebalus (atstato sebumą). Simondsijų aliejus tinka visiems odos tipams, net sausai ir jautriai odai, lengvai susigeria, saugo odą nuo dehidratacijos, žalingo aplinkos poveikio. Simondsijų aliejus tinka prižiūrėti odą esant aknei, psoriazei, egzemai, pleiskanojimui.

PUIKLAPIŲ, TAMANU ALIEJUS

Dermatologai, kurie išsamiai tyrė puiklapių (dar vadinamas tamanu) aliejų, sako, kad šis aliejus turi unikalią savybę skatinti naujų audinių formavimąsi, tuo būdu greitindamas pažeistos odos atsistatymą; natūralus tamanu aliejus yra viena efektyviausių gamtoje randamų regeneruojančių priemonių.

Pagrindinės veikliosios medžiagos tamanu aliejuje yra kalofilolidai (natūralūs neoflavanoidai), kalofilinė rūgštis (kuri ir skatina odos regeneravimosi procesus) ir inofilolidai.

Į KĄ ATKREIPTI DĖMESĮ PERKANT GROŽIO PRIEMONES

  • Kosmetiką ir grožio priemones pirkite specialiose ekologiškos kosmetikos parduotuvėse.
  • Ekologiškų kosmetikos priemonių galima rasti ir prekybos centruose, tiesiog būtina skaityti etiketes ir pasidomėti iš ko sudaryta jūsų grožio priemonė. Svarbu, kad Jūsų veido kremas būtų sudarytas tik iš natūralių aliejų, hidrolatų ir kitų ingredientų, o ne sintetinių, odai kenkiančių drėkiklių, kurie tik imituoja pagalbą odai.
  • Nepamirškite savo grožio priemonę pasirinkti pagal savo odos tipą.
  • Populiarėjant natūraliai bei ekologiškai kosmetikai būtina žinoti, kuri kosmetika išties pagaminta iš natūralių medžiagų. Bent 5 % natūralių ingredientų turinti kosmetikos priemonė teisėtai gali būti vadinama „NATŪRALI“. Kai kurie gamintojai nepelnytai savo kosmetiką pristato kaip natūralią, tačiau to įrodyti negali, nes neturi tai patvirtinančių sertifikatų. Paprasčiausias būdas įsitikinti, ar jūsų naudojama kosmetika natūrali ir ekologiška – skaityti gaminių etiketes ir patikrinti ar produktai ant pakuotės turi ekologiškumo sertifikatus.
  •  Tikros ekologiškos kosmetikos priemonės žymimos ekologiškumo sertifikatais. Nebūtinai visi to pačio gamintojo produktai turi šiuos sertifikatus.
  • Jeigu perkate kosmetiką, ar jos ingredientus vietinėje ekologiškoje parduotuvėje, svarbu, kad kosmetikos gamintojas turėtų nuosavą laboratoriją. Ne visi augaliniai aliejai auginami ekologiškai, ir ne visi mūsų šalį pasiekia kokybiški.   Kad patikrinti iš tiekėjų atvykusių hidrolatų, aliejų ir kt. medžiagų kokybę, būtina turėti savo laboratoriją. Kiek teko susidurti, net ir plačiai žinomi kosmetikos gamintojai Lietuvoje, neturintys laboratorijų dažnai pagamina produktus su keistu kvapu iš nekokybiškų medžiagų. Teko nusivilti ir grąžinti, leidžiantis į naujas kokybiškos ekologiškos kosmetikos paieškas. Laboratorijas turintys gamintojai, iš tiekėjų gavę produktus, pirmiausiai juos ištiria, ir jeigu jie nekokybiški yra grąžinami. Tokiu būdu nekokybiški produktai niekada nepasiekia parduotuvių lentynų. Juk nenorite teptis ekologiška kosmetika, kurioje yra pesticidų ar kitų nuodingų medžiagų. Ko vertas tuomet šis žodis.

SKAITYKITE

Chanel No 5 kvepalai ir jų atsiradimo istorija

Moters pasaulis – didžiausia stiliaus ir grožio paroda Kaune

Naminis veido kremas

Bourjois makiažo pagrindas – Healthy Mix

Rūbų išpardavimai – ką pirkti?

ŽYMIAUSI SERTIFIKATAI PASAULYJE

kosmetikos ingredientaikosmetikos ingredientaisertifikatasekologiska kosmetikaekologiska kosmetikaekologiska kosmetika
  • USDA Organic“ – žinomiausia JAV ekologinio sertifikavimo organizacija;
  • The Soil Association – didžiausia ir aukščiausią vertę turinti ekologinio sertifikavimo asociacija Anglijoje;
  • Ecocert“ – stipriausias Europos ekologinio sertifikavimo ženklas;
  • BDIH – vokiečių sertifikavimo organizacija, kuri naudoja griežtas natūralios kosmetikos sertifikavimo taisykles;
  • Organic Food Chain“ – Australijos ekologinio sertifikavimo organizacija;
  • Žalia Gulbė – oficialus Skandinavijos ekologiškų gaminių ženklas.

KOSMETIKOS INGREDIENTAI

Kaip matote gali būti tiek naudingi tiek žalingi kosmetikos ingredientai. Kokias priemones naudosite priklauso tik nuo Jūsų pasirinkimo. Rinkitės tvarius produktus, kurie saugos Jūsų grožį ir sveikatą.
Žydėkite, švytėkite, gražaus Jums savaitgalio!