Mes su vyru turime daugybę skirtingų pomėgių. Jam patinka įvairios sporto šakos, į kurias man keista žiūrėti, veiksmo filmai su J. Stathamu apie blogus vyrukus. Man patinka žiūrėti linksmus Youtube video, kaip kačiukai žaidžia ir mokosi šokinėti. Jis tuo tarpu yra alergiškas katėms. Trumpai tariant mums nėra lengva leisti laiką kartu, kad abu būtume patenkinti, nes esame skirtingi.
Paskutinėje kelionėje, jis man sako: man atrodo, kad tapome artimesni. Nustebau. Susimąsčiau, betgi iš tikrųjų, mes daug juokėmės, dalinomės įspūdžiais, kalbėjome, diskutavome, kelionėje praleidome daug laiko kartu.
Kartu ėjome sportuoti, po treniruočių kalbėjome apie trenerius, pusryčiavome ir aptarinėjome įdomias aktualias temas. Abu turėjome bendros patirties ir bendrų temų.
Be bendros patirties, buvimo iš tikrųjų kartu santykiai užges. Laiko leidimas kartu nėra tas pats, kas sėdėti viename kambaryje kartu ir žiūrėti abiem į savo telefonus ir kiekvienam būti savo pasaulyje.
Kai sėdi kartu tame pačiame kambaryje ir darai viską kartu, bendrauji, atsiranda bendrumas. Išsirinkite kokį nors daiktą ar baldą į namus, kurio abu norėjote. Sudėkite kartu Puzzle dėlionę, išplaukite indus, kalbėkitės, aptarkite planus, konsultuokitės, tarkitės.
Bendraukite, darykite įvairius dalykus kartu, pavyzdžiui sportuokite, arba kasdien laisvu laiku eikite pasivaikščioti. Po ilgos dienos, pasivaikščiojimo metu galėsite aptarti visas naujienas ir įvykius. Išvažiuokite kur nors bent kartą savaitėje tik dviese. Pavyzdžiui penktadienį galite sugalvoti taisyklę, kad tai bus Jūsų pasimatymų diena ir tą savaitės dieną, kas benutiktų praleisite kartu. Eisite į kiną, koncertą, spektaklį, vakarienės, ar darysite kažką kartu, kas Jums abiem patinka. Tai leis atitrūkti nuo kasdieninių reikalų rutinos ir nepamiršti vienam kito, kad esate pora.
Prisiminkite kokie buvote santykių pradžioje: jaudulį prieš pasimatymus, drugelius skraidančius pilve, kai laukdavote susitikimų ir džiaugdavotės būdami kartu. Kiek daug dėmesio skirdavote vienas kitam. Ilsėkitės kartu, išvažiuokite į keliones nuolat, bent trumpam. Darykite vienas kitam staigmenas. Tai gali būti visai paprasti dalykai, tokie kaip paruošti pusryčiai ar mėgstamas patiekalas.
Netgi tada kai žmogui sekasi darbuose, jis turi pinigų, gerą sveikatą, be artimų žmonių ir meilės, vienišas žmogus nesijaučia laimingas. Daugelis iš mūsų norime užsiauginti sparnus. Pasistenkite dėl savo santykių, jeigu jie Jums svarbūs. Galbūt vėl įsižiebs ugnis ir turėsite naują geriausią draugą.
Per darbus ir nuovargį dažnai pamirštame mus supančius artimus žmones. Galime pabandyti parodyti dėmesį ir susigrąžinti bendrumą, kuris siejo santykių pradžioje. Savaime suprantama ne visada ir ne visiems pavyksta, juk žmonės keičiasi ir auga, bet pabandyti verta.
Daugiau skaitykite
Rėkimas ant vaikų – kaip sustoti?
Emocinis valgymas ir kaip jo išvengti
12 klausimų nuoširdžiam pokalbiui su savimi