Kaip motyvuoti vaiką?

by

Kaip motyvuoti vaiką? Pradėsiu nuo to, kad mes, suaugusieji, dažniausiai būname praradę norą plačiai kvėpuoti ir ištiesę rankas į saulę imti iš gyvenimo viską ką galime. Paslaptis kaip amžinai likti jaunu, yra paprasta: pabandykite nenuslopinti savo viduje esančio vaiko. Tėvai, mokykla, mokytojai, ir daugelis žmonių bando tai padaryti, nes sistemai reikalingi žmonės, kurie paklūsta. Sistemai nereikalingos asmenybės. Todėl likite tokiu kokiu esate, ir niekada nepamirškite kas esate, ir koks buvote vaikystėje, prieš suaugusiems prigrūdant Jums pilną galvą nereikšmingų dalykų.

Kaip motyvuoti vaiką?

Tiesiog nenuslopinkite jų motyvacijos. Vaikai dažnai mus įmeta į erdvę, kur nėra ribų. Tai erdvė, kur žmogus jaučiasi laisvai, darydamas tai ką jis nori daryti, ir jam nerūpi ką pagalvos kiti ar, kad turi būti tik taip ir ne kitaip.

Kalbu apie vidinę laisvę. Kai žmogus patenkina savo vidinį poreikį ir viduje jaučiasi pakylėtas, motyvacija auga ir jis būna patenkintas savimi. Dauguma sako, kad jei vaikas bėga, lipa, rėkia, nepasisveikina, tai jis yra neišauklėtas.

Tai mandaguoliams ir išauklėtiems būtina žinoti, kad jei vaikas nebėga, nešaukia, nelipa, o tik sėdi ir yra labai mandagus, tai galimai jo motyvacija pažinti pasaulį, tobulėti, augti, skleisti savo kūrybiškumą lygi nuliui.

Kai vaikučiai yra maži, tėvams patogu, kai jie yra be motyvacijos tyrinėti, bet kai paauga, tėvai nesupranta, kodėl mano vaikas nenori tvarkytis, kodėl mano vaikas nenori mokytis, kodėl mano vaikui niekas neįdomu ir niekas nepatinka.

Vaikai iš prigimties laisvi ir laimingi, neslopinkime jų

Vaikas neturi būti ramus. Jeigu taip galvojate – klystate. Turite leisti vaikui skleistis, suprasti savo poreikius ir leisti juos patenkinti. Vaikai gali būti laukinukai, šelmiški, bet jie tuo metu laimingi, ir visiškai nesvarbu, jeigu jie nepasisveikina su visais. Jų galva tiesiog pilna įvairiausių minčių, o akys mato tiek naujų vaizdų, kad galvelėse kyla įvairiausios mintys, norai, idėjos, todėl pasisveikinimas vaikui gali atrodyti tokia nereikšminga smulkmena, o mes suaugusieji iš musės padarome dramblį. Auginkime vaikus taip, kad jie patys norėtų gražiai elgtis.

Ar manote, kad vaikas turi būti mandagus ir paklusnus? O jei vaikas nemandagus, tai matyt mama blogai auklėja. Kaip elgiatės atėję į savo vaiko kambarį pilną išmėtytų žaislų?  Tai tik Jūsų pasirinkimas: galite šaukti, barti, gėdinti, tartis ar palikti ir nekreipti dėmesio.

SKAITYKITE:

Pieninai dantys – vaikų odontologas

Telefonai kenkia vaikams

Patarimai besilaukiančioms

Rėkimas ant vaikų – kaip sustoti

Emocinis valgymas ir kaip jo išvengti

Be ko santykiai gęsta? Naudingi patarimai

12 klausimų nuoširdžiam pokalbiui su savimi

Ką daryti kai vaikas mušasi?

Leiskite tyrinėti ir kurti

Vaikai išmėto daiktus ne todėl, kad nori tėvus paerzinti. Tiesiog vaikai gimsta su didžiule motyvacija ir žingeidumu ir didžiuliu noru visus daiktus ištyrinėti. Ir jeigu Jus tai erzina, tai čia ne apie vaiką, o apie Jus.

Kas svarbiau: išorė ar vidus? Neleisti tyrinėti, bet kambarys bus tvarkingas, o vaikas bus labai išauklėtas, ar visgi leisti tyrinėti ir auginti žingeidumą bei motyvaciją?

“Viską ką darau, darau tik iš didelio noro suprasti vaikus. Todėl turiu didelį norą ,,duoti” ne tik sau ir savo vaikams bet ir kitiems”- rašo Aušrinė Ūgianskienė. Sveikatos Žurnalui artimos šios nuostabios moters vaikų ugdymo idėjos, todėl mintį