Rėkimas ant vaikų – kaip sustoti?

by

Rėkimas ant vaikų yra dažna problema, todėl pasidalinsime naudingais patarimais kaip išlikti kantriems ir ramiems leidžiant laiką kartu. Šie patarimai tinka ne tik tėvams, bet ir visiems, kuriems sunku valdyti emocijas. Gero skaitymo!

RĖKIMAS ANT VAIKŲ – KAS VYKSTA KAI SUPYKSTAME?

Kai užvaldo pyktis, esame pasiruošę fiziškai kovoti, varžytis. Organizme išsiskiria hormonai ir nuo jų raumenys įsitempia, pulsas padažnėja, kvėpavimas pagreitėja. Pyktį jaučiantis žmogus gali nepakankamai įvertinti neigiamų pasekmių tikimybę.

Supykę pradedame visus aplinkinius vertinti neigiamai. Pradedame kaltinti kito žmogaus neigiamas savybes ir nematome susiklosčiusios esamos situacijos aplinkybių.

KODĖL RĖKIMAS ANT VAIKŲ YRA BLOGAI?

Jeigu mes, būdami tėvais nesugebame valdyti savo emocijų, kaip galime tikėtis, kad mūsų vaikai sugebės valdyti savąsias? Juk tėvai visada yra pirmas pavyzdys. Vaikai visko mokosi iš savo tėvų.

Kai rėkiate, vaikas išsigąsta, jo smegenų vystymosi centrai atsijungia. Vaikas pradėjęs jausti stresą ir baimę nepajėgia mokytis ir tampa nebe toks atviras tėvų įtakai. Būtina prisiimti atsakomybę už savo emocijas, kad ne emocijos mus valdytų, o mes valdytume savo emocijas. Vaikai iš Jūsų gali gauti vieną iš svarbiausių gyvenimo pamokų – atsakingai tvarkytis su stipriomis emocijomis. Būkite tuo pavyzdžiu.

KODĖL RĖKIAME ANT VAIKŲ?

Kodėl rėkiame ant vaikų, nors suvokiame, kad darome negerai, bet tuo metu mums tai atrodo visiškai pateisinama. Labai svarbu sąmoningai suvokti kodėl elgiamės vienaip ar kitaip. Svarbu įvardinti tokio elgesio priežastį. Būtina nustoti elgtis iš automatizmo. Suvokus būtina pačiam prisiimti atsakomybę už savo veiksmus ir pasirinkimus.

KĄ DARYTI NUSIRAMINUS?

Nusiraminus būtina diagnozuoti savo būseną ir įvardinti priežastis –  t.y. kas negerai mano gyvenime. Kodėl jaučiuosi piktas, rėkiu ant vaikų, ko man trūksta ir reikia, kad nustočiau taip elgtis ir pakeisčiau šią situaciją. Galite pakeisti daugelį dalykų: požiūrį, išsimiegoti, su vaikais pradėti anksčiau ruoštis miegui, pasikalbėti su vyru/žmona ir t.t.

Kai patenkinsite savo poreikius, galėsite tenkinti ir vaikų poreikius. Juk kol mamos ar tėčio vidinis ąsotis tuščias, neturite meilės, energijos, noro ir motyvacijos, neturėsite kuo pasidalinti ir su vaikais, ir kiekvieną kartą kartosis tas pats.

Energija, noras, motyvacija ir meilė viduje atsiranda kai jaučiamės gerai. Įvardinkite ko Jums trūksta ir padarykite viską, kad jaustumėte pilnatvę. Atgauti gerą nuotaiką galite sveikos mitybos pagalba, fiziniu aktyvumu ar kitais dalykais, kurie žmogui padeda mylėti save ir jaustis laimingu.

SKAITYKITE:

Pieninai dantys – vaikų odontologas

Telefonai kenkia vaikams

Patarimai besilaukiančioms

Kaip motyvuoti vaiką?

Ką daryti kai vaikas mušasi?

Emocinis valgymas ir kaip jo išvengti

Be ko santykiai gęsta? Naudingi patarimai

12 klausimų nuoširdžiam pokalbiui su savimi

KODĖL SVARBU IŠLIKTI RAMIEMS?

Kai mes išmokstame išlikti ramūs, nusiramina ir vaikai. Vaikas remdamasis Jūsų elgesio pavyzdžiu išmoksta susierzinimą paversti ramybe. Jūsų santykiai su vaiku tvirtėja. Vaikas stiprėja emociškai, įgauna pasitikėjimą.

RĖKIMAS ANT VAIKŲ ĮVEIKIAMAS

Neabejokite savimi. Net jei įprotis rėkti yra stiprus, Jūs tikrai įstengsite jį pakeisti. Kai tai padarysite trisdešimt kartų, trisdešimt trečią kartą jau elgsitės pagal naujus įgūdžius. Tikėkite savimi. Pakeitus rėkimo įprotį ramybe, norėsite daugiau kokybiško laiko skirti vaikams, atsižvelgti į jų norus. Juk meilė ugdo meilę, ramybė ugdo ramybę ir t.t. Esant harmoningiems santykiams tarp vaikų ir tėvų, vaikams atsiranda natūrali vidinė motyvacija ir noras klausyti tėvų. Laimingi tėvai – laimingi ir vaikai.