Grupė Sirupas – žemaičiai, kurie groja gyvą muziką

by

Kas ta grupė Sirupas? Mums parašė jos įkūrėjas Matas Stonkus ir paklausė, ar mus domina muzikantų gyvenimas? Žinoma domina, o kaip gi. Paklausiusi jų laiške atsiųstos dainos pradėjau ieškoti Youtube ir kitų šios grupės kūrinių. Įjungiau dainą „Kapt Kapt”. Vyrai grojo gyvai. Matas dainavo ir grojo gitara, Dominykas muzikavo mušamaisiais, Evaldas – bosine gitara. Taip taip, ši grupė groja gyvą muziką. Vaikinai buvo geros nuotaikos, šypsojosi. Iš jų pajaučiau tokią gerą energiją, kad ji nejučiomis mane nunešė prie jūros ir aš užsimiršau. Pagalvojau, kad jeigu būtų jų koncertas, norėčiau pasiklausyti gyvai.

GRUPĖ SIRUPAS

Tai kaip gi gyvena šie muzikantai? Šiandien kalbinsime grupės Sirupas įkūrėją, vokalistą ir dainų autorių Matą Stonkų.

— Kokią vietą Jūsų širdyje užima muzika?

— Muzika užima labai didelę dalį mano gyvenimo, mums patinka groti. Kiekvieną dieną mes atsikeliam ir užmiegam su muzika.

— Kada pirmą kartą uždainavote?

— Dainuoti pradėjau dar vaikystėje. Lankiau muzikos mokyklą, mokiausi chorinio dainavimo specialybės, dainavau su choru. Lankiau skautų būrelį, dainuodavome miške prie laužų. Dainavimas manyje gyvena nuo mažų dienų.

— Papasakokite savo grupės istoriją, kaip Jūs susibūrėt?

— Viskas prasidėjo nuo to, kad viena panelė iš Dailės Akademijos paprašė pagroti vakarėlyje. Tuo metu neturėjau grupės. Reikėjo surasti muzikantus, kurie man pritartų. Susiradau bosistą Evaldą Mockų ir pirmąjį būgnininką Dominyką Puziną. Pabandę groti kartu nusprendėme, kad vis dėlto važiuosime į tą vakarėlį. Taip ir gimė grupė Sirupas.

— Kada tai buvo?

— 2014 metais, o 2017 jau išleidome pirmąjį savo albumą: „Kur nebeskraido gandrai”.

— Kokia Jūsų grupės Sirupas sudėtis?

— Aš esu vokalistas, groju gitara. Evaldas Mockus groja bosine gitara. Dovydas Stoškus groja mušamaisiais. Dovydas Mažonas groja gitara, klavišiniais Liudas Verbečka.

— Ar grupės Sirupas vaikinai esate geriausi draugai ne tik scenoje?

— Taip, jau ne pirmi metai grojame. Per laiką sustiprėjo mūsų tarpusavio ryšys. Kartais galime nesikalbėti, užtenka pasiimti gitarą į rankas ir kalbamės per muziką.

— Kaip atsipalaiduojate?

— Buvimas kartu su grupe, tarpusavio bendravimas mums kaip terapija.

— Kas Jūsų grupėje kuria muziką ir dainų tekstus?

—Kuriu pats. Esu grupės vokalistas ir gitaristas. Kai susitinkame repetuoti, atsivežu savo medžiagą, tekstus ir kartu kuriame muziką.

— Kas Jus įkvepia kūrybai?

— Kūrybai įkvepia gyvenimas, atsitiktinumai, patirtys: sunkios, smagios, geros ar blogos, filmai, knygos, muzika. Aš pats esu iš Rietavo. Čia kur gyvenu nėra didelio streso. Didesniame mieste jautiesi apsuptas šurmulio, žmonių, o čia sąlygos kitokios – paprastos ir kūrybiškos. Manau kūrybai didelę įtaką turi tai kur gyveni.

— Ką veikiate kai nemuzikuojate?

—  Man patinka būti gamtoje. Atvykęs į Vilnių , važiuoju į studiją. Susirinkę kalbame apie šių dienų aktualijas, ką nuveikėme per ta laiką kol nesimatėme, savo nuotykius. Ką muzikantas veikia be muzikos? Viską tenka daryti – ir žolę pjauti ir malkas skaldyti.

— O kaip leidžiate laisvalaikį?

— Leidžiu laiką gamtoje, žvejoju, einu į žygius, užsikuriame laužą miške. Važiuojame prie jūros, nes mylime jūrą – mes nuo jūros juk ir esame kilę. Smagu keliauti automobiliu, važinėju dviračiu, paspirtuku.

— Kaip elgiatės kai apima liūdesys?

— Ieškau būdų kaip tą liūdesį išgyvendinti. Pažiūriu gerą filmą, klausau mėgiamos muzikos. Manau gerai pabūti pačiam su savimi, ramiai, atsiribojus nuo visko.

— Ar visada gerai jaučiatės scenoje?

— Priklauso kokios nuotaikos esame. Jeigu ant scenos lipi nepailsėjęs, daug dalykų nepavyksta padaryti taip kaip norisi. Todėl poilsis labai svarbus.

— Ką jaučiate prieš koncertus, kokie jausmai apima. Ar laukiate?

— Prieš koncertus kovojame su jauduliu, nes jis niekur nedingsta. Yra visokiausių būdų. Pvz. apeiti kelis ratus aplink stadioną nusiraminimui, pakvėpuoti grynu oru. Sukaupiu save, nuraminu nereikalingas mintis ir tada lipu ant scenos.

Jausmų tarp kitko būna visokių: apima ir liūdesys ir euforija, viskas vienu metu susimaišo. Bet kai prasideda koncertas ir pradedame groti, būna labai geras jausmas. Tu duodi žmonėms ir tuo pačiu pats pasikrauni. Laukiu šito jausmo ir ateinančių koncertų, kad vėl ir vėl galėčiau tai pajausti.

— Ar planuojate grupės Sirupas pasirodymus artimiausiu metu?

—  Taip, noriu pakviesti į planuojamus grupės Sirupas koncertus.

— Kuri daina iš naujausio albumo Jums labiausiai prie širdies?

— Tikriausiai “Susprogdinti tiltai”, nes ji gera daina, apie artėjantį pavasarį. Sniegas ištirps ir medžiai prasiskleis, žmonės po žiemos kibs į pavasarinius darbus. Tai kūrinys, skirtas judėti į priekį, kad ir kas benutiktų.

— Dėkojame Tau už pokalbį. Linkime kuo didžiausios sėkmės kuriant muziką ir daug gerų koncertų. Grupė Sirupas turi naujų gerbėjų iš Sveikatos Žurnalo kolektyvo!

SKAITYKITE

Adventas 2023

Pokalbis su žolininke Virginija Mažeike

Žiemos saulėgrįža

Grace Kelly ir Monako princo meilės istorija

Velso princesė Diana: jos dviratis parduodamas aukcione

Vasaros saulėgrįža

GRUPĖ SIRUPAS

Jeigu norite žinoti ir stebėti kaip gyvena grupė Sirupas, apie jų planuojamus koncertus ir visas naujienas, sekite juos Facebooke ir Instagram platformose. Gero klausymo!