„Gyvenu apsupta gamtos”, sako žolininkė Virginija Mažeikė

by

Jeigu ieškote savo darbą mylinčio žolininko, nepažįstate vaistažolių ir ieškote patarimo kaip jas tinkamai naudoti, turiu Jums gerų žinių. Šiandieną kalbėsimės su žolininke Virginija Mažeike.

Jeigu nenori dirbti, susirask darbą, kuris mielas širdžiai. Tada galėsi į jį įdėti visas geriausias savo mintis, gerą nuotaiką ir visą širdį bei teigiamas emocijas ir tai bus malonus laiko praleidimas. Toks darbas visada teikia naudą ir dirbančiam ir tam, kuris naudojasi tokio darbo vaisiais. Taip padarė mūsų pašnekovė, žolininkė Virginija. Po ilgų metų svečioje šalyje, grįžo į tėviškę ir pagaliau pradėjo dirbti tai prie ko visada linko širdis.

Žolynai ir įvairūs augalai turi įvairiausių savybių, apie jas rašo ir kalba nuo senų senovės. Tai mūsų protėvių gydymosi būdai – naudingi ir dabar tik daugelio nepelnytai pamiršti. Ar kada nors ragavote dilgėlių sūrio? Ne? Tai Virginijos sukurtas unikalus receptas. Ar galite įsivaizduoti, kad jam Virginija sunaudoja beveik pusę kilogramo dilgėlių. Jai patinka eksperimentuoti, juk geriausi receptai sukurti bandant ir ragaujant. Ji nukeliauja ne vieną kilometrą miškais rinkdama dilgėles, kiaulpienes, kiškio kopūstus, pelyną, varnalėšas, lubinus, notrelės, gysločius, gaurometį, šeivamedžio žiedus ir daugelį kitų augalų.

Kada pradėjote domėtis žolelėmis?

— Žolelėmis pradėjau domėtis prieš šešis metus. Gyvenime buvo toks momentas kai vaistai nebepadėjo, pradėjau ieškoti žolelių, keičiau mitybą ir visus įpročius, daug ko atsisakiau. Mėsos, alkoholio, cigarečių, duonos, bulvių. Pradėjau maitintis vien daržovėmis, naudoti žoleles ir prieskonius. Ieškojau būdų apsivalyti savo organizmą nuo parazitų. Atradau pelyną, pradėjau nuo jo. Iki dabar draugaujame ir negalime išsiskirti. Vietoj pipirų naudoju raudonėlį, čiobrelį, juodgrūdę, kadagio uogas apynius.

— Kaip gimė idėja pakeisti darbą?

—  Iš Jungtinės Karalystės į Lietuvą grįžau tvirtai apsisprendusi, kad rinksiu žoleles, pati vartosiu ir dalinsiuosi su žmonėmis, dalinsiuosi turima informacija. Rinkau raudonėlį, čiobrelius, apynius. Ne visas žoleles renku. Renku tik tas, kurias pati naudoju. Daugiausia tas, kurios stiprina imunitetą ir organizmą, kad būčiau sveika.

— Koks Jūsų, kaip žolininkės pavasaris?

— Pavasarį pradedu nuo dilgėlių. Jeigu tiksliau – renku jaunas dilgėlytes. Jas įtraukiu į maisto racioną. Dilgėles naudoju vietoj maisto prieskonių, į salotas, įsibėgėjus pavasariui gaminu užtepėles, dilgėlių sūrį, kuris padarytas tik iš dilgėlių. Tada prasideda pumpurų rinkimas, verdu pušų pumpurų arbatą, sirupą.

— Iš kur semiatės idėjų ir minčių kuriant maistą iš žolelių, Jūsų asortimente galima rasti unikalių receptų – dilgėlių ir šeivamedžio chalvos, dilgėlių sūrio?

— Stengiuosi žmones sudominti, kitaip ir įdomiai pateikti žoleles. Juk jas galima naudoti ne tik kaip vaistą, bet ir kaip maistą. Iš visų žolelių galime daryti miltelius ir juos barstyti visur kaip prieskonius, gerti arbatas, berti į kokteilius. Ne visiem patinka arbatos, o miltelius galime barstyti visur. Aš pilna minčių ir idėjų.

— Kokios Jūsų mėgstamiausios žolelės?

— Kiaulpienės, varnalėšos, dilgėlės. Labiausiai mėgstu kiaulpienių ir varnalėšų šaknų kavą. Teko ieškoti kuo pakeisti pupelių kavą, buvau išbandžiusi gaurometį, gerdavau rytais, bet radau skanesnį gėrimą. Kiaulpienes ir varnalėšas renku pati ir pagaminu nuostabią kavą. Taip pat gaminu ąžuolo gilių, šeivamedžio, kadagio, dumplainių, putinų uogų kavas. Putinų uogas padarau labai skaniai su medumi. Kepu sveikuoliškus sausainiukus be miltų ir cukraus su dilgėlių sėklomis, šeivamedžių žiedų milteliais. Žoleles renku ne visas, nes yra daugybė hibridinių augalų. Hibridiniai augalai neturi tokių gydomųjų savybių kaip senosios žolelės – dilgėlė, kiaulpienė ir varnalėša.

— Dėkoju už pokalbį.

Ir mes ragavome nuostabios, Virginijos ruoštos gilių kavos. Linkime Virginijai stiprios sveikatos, neišsenkančių idėjų ir daryti toliau tai kas miela širdžiai. Sėkmingo darbo! Virginiją rasite čia.

virginija mazeike

Nuotr. iš asmeninio archyvo


Daugiau skaitykite

Adventas 2023 ir protėvių laikais

Grace Kelly ir Monako princo meilės istorija

Žiemos saulėgrįža

Grupė Sirupas – interviu

Velso princesė Diana: jos dviratis parduodamas aukcione

Vasaros saulėgrįža