Pietų Prancūzija. Laukiniai paplūdimiai

by

Nardymo mylėtojai žino: ten kur skaidrus vanduo – įdomiausia. Vanduo Žydrojoje pakrantėje itin skaidrus, atvykę galėsite plaukioti ar nardyti šalia žuvų, medūzų, jūros ežių. Laukinėse pakrantėse sutiksite draugiškų delfinų.

Keliaujant Nicoje ar Monake susidaro įspūdis, kad Prancūzijoje nėra gražių paplūdimių. Tai netiesa. Tuoj viską papasakosiu. Aplankyti šias vietoves geriausiai keliaujant automobiliu, paplūdimiai čia išties stulbinantys.

 

ILLES d'HYERES

Illes d’Hyeres nuotr. Wiki

TRYS ILLES DE HYERES SALOS

Pirmoji – Ille de Porquerolles. Ši sala šalia Hyeres miestelio. Išvykę iš Nicos ją pasieksite per 3 val. (168 km.). Giens keltų terminale persikelsite į salą. Vanduo skaidrus, švelnios turkio spalvos. Šiaurinėje salos pusėje fantastiški paplūdimiai, o pietinėje stačios uolos ir nuošalūs pėsčiųjų takai šalia upelių. Galite buriuoti, plaukti baidarėmis, irklentėmis ar nardyti. Saloje įsikūręs nedidelis unikalus, provanso stiliaus Porquerolles kaimelis. Jame gausu viešbučių ir restoranų. Judėti galėsite tik pėsčiomis arba dviračiu. Notre Dame paplūdimį pasieksite nulipę pušų apsuptyje esančiais mediniais laiptais. Tai vienas gražiausių paplūdimių Europoje. Skaidrus žydras vanduo ir baltas smėlis primena Karibų jūros regioną. Netoliese plage D’Argent paplūdimys.

notre dame

Notre Dame paplūdimys. Nuotr. Fr.wikipedia.org

Šalia antra, daugelio prancūzų mylima nuostabaus grožio Port-Cros sala, kurioje 80 proc. griežtai saugomas nacionalinis parkas. Negalima rūkyti, žvejoti ar stovyklauti. Bilietas pirmyn ir atgal kainuoja apie 30 eu. Prancūzai šią salą vadina magiška vieta – Viduržiemio jūros rojumi. Gražiausias paplūdimys saloje – Le plage du Sud. Įlipus į vandenį apsupa draugiškos, žmonių nebijančios žuvys.

Šalia trečia Le Levant – nudistų sala, visos bendrai vadinamos Illes d‘Hyeres.

Notre Dame paplūdimys, Porquerolles sala. Nuotr. Wikimedia.org

notre dame

Pakrantė Porquerolles saloje.

port cros

Nuostabi Port-Cros salos pakrantė. Nuotr. travel-hyeres.co.uk

SENTIER DU LITTORAL VAIZDINGAS PAJŪRIO TAKAS ŠALIA BORMES-LES MIMOSAS

Šis takas yra 20 km nuo Hyeres miestelio. Jame pamatysite paplūdimių, įlankų, kuriuose galėsite atsivėsinti karštomis vasaros dienomis. Take nemažai akmenuotų vietų, todėl apsiaukite patogiai.

Bormes-Les Mimosas yra vienas gražiausių Provanso miestelių, kuriame gyvena apie aštuoni tūkstančiai gyventojų. Pati gražiausia vieta – paplūdimys, vadinamas Plage de L‘Estagnol. Daugelis jį lygina su Seišelių salomis ar Karibais, ten baltas smėlis ir turkio spalvos vanduo. Vasarą čia daug žmonių, todėl palikite automobilį prie šio L‘Estagnol paplūdimio ir atėję prie jūros tiesiog sukite į kairę ir eikite apie 20 min. Pamatysite kitą, nuostabų, pušų pavėsyje esantį Plage du Grand Jardin paplūdimį, kuriame greičiausiai būsite tik Jūs.

Jei norite plaukti laivu, paieškokite pasiūlymų Hyeres miestelyje. Yra žmonių, kurie rengia visos dienos pasiplaukiojimus su pietumis. Plaukiant pamatysite visas slaptas vietas matomas tik iš vandens, galėsite nardyti šalia Port-Cros salos draustinio(apie jį jau rašiau). Be abejonės tai pati geriausia vieta nardymui visoje Prancūzijos Rivjeroje. Kelionės laivu nėra pigios, todėl suplanuokite išlaidas iš anksto. Ši vieta tikrai to verta.

La plage de L'Estagnol

Plage de l’Estagnol paplūdimys Nuotr. Instagram

plage du grand jardin

Plage du Grand Jardin. Bormes les Mimosas. Nuotr. Instagram Stephane Veaux

SENTIER DU LITTORAL VAIZDINGAS PAJŪRIO TAKAS ŠALIA LE LAVANDOU

Šis pasivaikščiojimų takas yra taip pat netoli Hyeres miestelio. Šalia La plage de Saint-Clair paplūdimys, puikus vaizdas į jūrą ir kalvas. Atvykę anksti ryte greičiausiai būsite vieni. Take daug laiptų, todėl pasiruoškite patogią avalynę. Gero kelio!

plage de Saint-Claire

Saint-Clair paplūdimys. Nuotr. Instagram Amandine

ĮLANKOS ŠALIA CASSIS: CALANQUE D’EN-VAU, CALANQUE DE PORT PIN, CALANQUE SORMIOU

Šios įlankos išsidėstę toje pačioje vietovėje, visai netoli Marseille miesto. Nuo Marseille apylinkė nutolusi 40 km, todėl užtruksite valandą automobiliu. Jei mėgstate žygius pėščiomis rekomenduoju pradėti nuo Cassis miestelio, šalia kurio išsidėstę įlankos Port Miou, Port Pin ir D’en Vau. Cassis miestelyje taip pat galite issinuomoti baidares ar irklentes ir plaukti šalia uolėtos pakrantės. Atrasite slaptus paplūdimius ir kitas nuostabias įlankėles iš vandens, grožėdamiesi nuostabiais vaizdais ir skaidria žydra jūra.

d'En Vau įlanka

D’En Vau įlanka. Nuotr. locationscout.net

port pin

Port-Pin įlankos paplūdimys. Nuotr. Calanques13.com

Apie 20 km nuo Cassis miestelio dar viena įlanka. Calanque Sormiou (Sormiou įlankoje) yra apie 100 namelių, restoranas šalia vandens, nedidelis pylimu apsaugotas uostas. Į šią vietą žmonės atvyksta nardyti. Kairėje pusėje yra Cosquer ola, kurios įėjimas saugumo sumetimais uždarytas. Šis urvas – 37 metrai po vandeniu, todėl jį apžiūrėsite tik su nardymo įranga.

Ne sezono metu į šią įlanką pateksite tiesiai iš automobilių stovėjimo aikštelės. Sezono metu pasiruoškite gerą avalynę, vandens, nes kol pasieksite įlanką nuo tolimesnių automobilių stovėjimo vietų galite užtrukti apie valandą karštyje. Kelyje nėra poilsio vietų ir pavėsio, todėl jei nuspręsite čia keliauti, būtinai pasiimkite vandens ir apsaugą nuo saulės. Dėl saugumo patariama vaikščioti tik pažymėtais saugiais pėščiųjų takais.

sormiou

Sormiou įlanka. Nuotr.Calanques13.com

CALANQUE DE SUGITON

Calanques nacionaliniame parke yra 24 įlankos, todėl turėkite omenyje, kad paminėjau tik kelias iš daugelio. Ši įlanka yra Calanques nacionalinio parko širdyje, 30 kilometrų nuo Marseille miesto. Paplūdimys lengvai prieinamas. Jeigu būsite čia, būtinai išsimaudykite.

Sougiton įlanka. Nuotr.Calanques13.com

RAMATUELLE. LA PLAGE DE L’ESCALET PAPLŪDIMYS

La plage de l’Escalet paplūdimys yra 118 km nuo Nicos, ir 15 km nuo Saint-Tropez, šalia seno miestelio Ramatuelle, Cap Taillat iškyšulio gamtos draustinyje. Miestelį ant kalvos pastatė maurai tam, kad būtų lengviau apsiginti nuo priešų. Viduramžiais šis miestelis buvo vadinamas Ramatuella. Šiuo metu čia gyvena apie 2000 gyventojų. Susiraskite čia nakvynę ir galėsite ilgiau patyrinėti šią nuostabią vietovę. Gamta prie jūros panaši į Korsikos salą, galite rasti kaktusų, čiobrelių. Skaidrus žydras vanduo džiugina akis. Nuo miestelio iki pliažo 5km, geriausia atvykti anksti ryte, tuomet lengvai rasite vietą kur pastatyti automobilį. Šis pliažas tinkamas vaikams, jei atvykote su jais – čia ir pasilikite.

Šalia šio paplūdimio yra “Pep’s Spirit KAYAK – PADDLE – PIROGUE” dviračių ir plaukimo įrangos nuoma. Galite išsinuomoti elektrinį kalnų dviratį, irklentę ar baidarę ir dieną praleisti važiuojant arba plaukiant.

RAMATUELLE

Ramatuelle miestelis. Nuotr. Wiki.Fr.

Šalia Ramatuelle yra nuostabi slapta vieta apsaugota nuo vėjo Crique de la Douane, kur galėsite išsimaudyti nuogi. Taip pat paplūdimiai La plage de la Douane, la plage de Briande. Susiraskite šias vietas per Google maps.

Jeigu esate sportiški ir norite tyrinėti vietovę pėščiomis skaitykite toliau.

ŽYGIS Į CAP TAILLAT

Cap Tallat iškyšulį žino tik vietiniai. Žygį galite pradėti nuo La plage de L’Escalet.  Eisite pakrante, kur daug mažų įlankėlių.  Kelias ilgas, todėl pasiruoškite patogią avalynę. Su savimi galima vestis augintinius. Negalima rūkyti, nes 2017 vietovė nukentėjo nuo gaisro. Dauguma šioje vietoje esančių paplūdimių vieni gražiausių Prancūzijoje. Take nėra nuorodų, bet jei juo eisite nepasiklysite. Jei aplankę iškyšulį dar turėsite jėgų, turėkite omenyje, kad pėščiųjų takas toliau tęsiasi pakrante pro Briande įlanką ir paplūdimį, Lardier, Brouis iškyšulius, laukinius Brouis ir Jovat paplūdimius, kelionę galite baigti prie Gigaro palūdimio. Viskas priklauso nuo Jūsų fizinių galimybių. Jeigu esate sportiškas ir aktyvaus poilsio mėgėjas šis takas Jums.

plage de l'escalet

l’Escalet paplūdimys (Ramatuelle). Nuotr. Vistazur.fr

Cap Taillat iškyšulys

Côte D’Azur Cap Taillat Pusiasalis

Brouis iškyšulis

Žygio takas Brouis iškyšulyje

Jeigu esate ne toks sportiškas automobilį pasilikite Cartaya gatvės gale, ten yra kelios nemokamos parkavimo vietos. Reikės lipti laiptais, bet šis takas per pusę trumpesnis nei ankstesnis ir iš kart ateisite į paplūdimį.

Turėkite omenyje, kad visame take nėra patogumų. Maisto, gėrimų ir visko ko gali prireikti dienos metu reikia pasiruošti iš anksto. Pakrantėje plaukioja laivas, kuris prekiauja gėrimais ir ledais, tačiau ten mažas pasirinkimas ir didelės kainos.

Netoliese yra dar vienas nuostabus paplūdimys plage de Bomporteau, susiraskite nuorodas žemėlapyje.

Darykite kaip vietiniai. Jie neieško paplūdimių – tiesiog numeta rankšluostį ant uolos ir iš kart neria į nuostabią Viduržiemio jūrą.

pajūrio takas

Takas šalia jūros. Nuotr. Vistazur.fr

POINTE DU CAP ROUX, MASSIF DE L’ESTEREL

Pointe du Maubois iš Nicos automobiliu pasieksite per valandą (53km). Tai raudonasis vulkaninių uolų  kyšulys. Galite keliauti pakrantės takais, nardyti, ar tiesiog ilsėtis paplūdimyje nuostabioje gamtoje.

Ačiū, kad buvote kartu! Tai ką papasakojau Jums, tik maža dalis šios nuostabios šalies vietovių. Į kitas nukeliausime truputį vėliau. Gerų atostogų!

 

pointe du maubois

Pointe du Maubois. Nuotr. Twitter

maubois

Šv. Rafaelio įlanka Maubois. Nuotr.Estrel-Cotedazur.com

plage dargent

Plage d’argent paplūdimys, Porquerolles saloje. Nuotr. Vistazur.fr

cap-taillat

Cap-Taillat iškyšulys. Nuotr.Nautal.fr

Calanque-dEn-Vau

D’En Vau įlanka. Nuotr.Locationscout.net

ĮLANKOS CALANQUE NACIONALINIAME PARKE:

http://www.calanques13.com/en/calanque-en-vau.html

http://www.calanques-parcnational.fr/fr

IRKLENČIŲ IR DVIRAČIŲ NUOMA RAMATUELLE:

https://www.ramatuelle-tourisme.com/en/leisure-activities/sporting-activities/ramatuelle/pep-s-spirit-pirogues-polynesiennes-4946647/

DAUGIAU SKAITYKITE:

https://sveikatoszurnalas.lt/zydroji-pakrante-nica-kanai-monakas-alpes/

https://sveikatoszurnalas.lt/isola-del-garda-sala-romantiskoms-vestuvems-italijoje/