Gran Kanarija kelionės

Aušrinė Aya

by

Gran Kanarija kelionės gali būti poilsinės ir pažintinės. Viskas priklauso nuo Jūsų poreikių. Ši sala nuo Afrikos nutolusi 150 km, o nuo Europos net 1350 km. Gran Kanarija sala priklauso Ispanijai ir yra labai turtingas kraštas. Atvykę čia galėsite stebėti vulkaninių kalnų peizažus.

Nuo aukščiausių ugnikalnio suformuotų uolų grožėsitės vandenynu, spygliuočių miškais, kanjonais, maudysitės natūraliuose baseinuose, vaikščiosite balto, juodo ir auksinio smėlio paplūdimiais, galėsite aplankyti čia esančius urvus, kuriuose gyveno ištisos bendruomenės. Net 43 proc. salos teritorijos paskelbtos saugomomis gamtinėmis zonomis. Čia įkurti net 8 draustiniai. Kelionės Į Gran Kanariją tikrai nuostabios, saloje išties kerintis kraštovaizdis ir nuostabus maistas.

Apsilankykite vasario mėnesį ir pamatysite čia vykstantį Gran Kanarija karnavalą, kuris dėl savo trukmės įrašytas į Gineso rekordų knygą. Atvykę kovo mėnesį pamatysite saloje augančių migdolų žydėjimą. Kalnuose migdolai apaugę beveik visus šlaitus. Jiems žydint atrodo tarsi kalnai pasidengė sniegu. Kovo mėn. vyksta migdolų žydėjimo šventė.

Gran Canaria kelionės priklauso nuo metų laiko.  Gran Kanarija orai žiemą švelnūs, temperatūra nenukrenta žemiau 20°C, o vasarą  neviršija 30°C. Vandens temperatūra svyruoja tarp 18°C žiemą ir 22°C vasarą.

GRAN KANARIJA KELIONĖS

Šiandien papasakosiu apie mūsų Kalėdinę kelionę į Gran Kanarija salą. Keliavome 2 savaites, dvi šeimos su vaikais iki 9 metų. Išpildėme mūsų seną svajonę pabėgti nuo lietuviškos žiemos ir švenčių į šiltus kraštus. Jautėmės šiek tiek nedrąsiai, nes buvome girdėję, kad gali būti vėsus oras, galvojome, kad negalėsime  maudytis.

Prognozės visuomet rodė tik apie 22 °C. Tačiau mums pasisekė. Per visas mūsų atostogas įsidienojus būdavo apie 28°C, tačiau vakarai ir naktys buvo vėsūs, mums prireikdavo šiltesnių drabužių. Oras šildavo greitai, todėl rytus išnaudodavome keliavimui, o po pietų lepinomės vandens pramogomis.

Gran Kanarija sala apvalios formos. Nuo vieno salos krašto iki kito apie 50 km, tad galima susiplanuoti ir atvykus pamatyti išties nemažai. Per dvi savaites tik vieną dieną buvo apsiniaukę. Ją nusprendėme išnaudoti keliaujant į kalnus, o ten ir vėl švietė saulė.

GRAN CANARIJA KELIONĖS AUTOMOBILIU – NUOMA

Automobilio nuomą užsakėme 3 mėn. prieš kelionę. Mūsų draugai, kita šeimyna automobilio už gerą kainą negavo. Atvykę į salą rado tik porai dienų.

Didesnių automobilių dviems šeimoms apskritai negavome net iš anksto. Automobilį rekomenduoju rezervuoti kuo anksčiau, ypač atostogų sezono metu. Automobilio nuoma mums kainavo 20 eurų parai.

MAISTO KAINOS

Atvykę tikėjomės, kad kainos bus panašios kaip žemyninėje Ispanijoje, tačiau panašu, kad Covidas pakeitė situaciją ir kainos čia ženkliai pakilo. Lyginant su Ispanija dabar čia viskas brangiau. Galbūt ir todėl, kad Gran Kanarija yra sala gerokai nutolusi nuo žemyno. Kainos atitinkamai didesnės ypač kavinėse.

KUR APSISTOJOME

Kad būtų kuo šilčiau, apsistojome pietinėje salos dalyje netoli Maspalomas kopų. Mūsų pagrindiniai norai buvo virtuvė, šildomas baseinas ir protinga kaina dviejų savaičių laikotarpiui. Pagal kainą ir norus pasirinkome TUI BLUE Playa Feliz San Agustin miestelyje.

Kambariai čia įrengti paprastai, tačiau kaina mums patiko, nuostabi vieta, šalia daug kavinių, kelios parduotuvės, pakrantė rytiniams pasivaikščiojimams, autobuso stotelė ir didelis baseinas vaikams. Būsto nuoma mūsų šeimai dviems savaitėms kainavo 1200 eu.

GRAN KANARIJA – KĄ PAMATYTI

Kadangi buvome su vaikais, keliones derinome su maudynėmis. Aplankėme daug vietovių, tačiau dar daug visko liko neaplankyta. Mums nepatinka keliauti lekiant akis išdegus kaip tai daro gidai ekskursijų metu. Atvykę į šalį mėgaujamės, nesvarbu ar tai būtų kalnai, miesteliai ar laukiniai paplūdimiai. Mūsų tempas visada ramus.

Keliaudami lėčiau visada pajaučiame naujos vietos gyvenimo ritmą, pastebime daug įvairių dalykų, kurių skubant neįmanoma pastebėti.

MASPALOMAS KOPOS

Tai milžiniško dydžio vėjo supustytos kopos iš švelnaus smėlio. Ar esate bandę čiuožinėti nuo kopų? Taip smagu! Kopų plotis – 2 kilometrai, jos užima 400 ha plotą. Kasmet į šiltus kraštus skrendantys paukščiai sustoja pailsėti Maspalomas oazėje, Gran Kanarija saloje.

Ši vieta tiek daug išgirta, kad mums buvo baugu į ją važiuoti. Nerimavome, kad nusivilsime. Bet buvo tikrai verta! Šios kopos buvo netoli mūsų gyvenamosios vietos, todėl jas aplankėme net tris kartus: per saulėlydį ir saulėtekį. Ten nuostabūs vaizdai ir geras jausmas. Patiko ir dideliems ir mažiems.

Jeigu reikėtų pasirinkti kuriuo metu ten keliauti, turbūt rinkčiausi vakarą ir saulėlydį. Mano patarimas ten keliaujantiems – rinkitės nevėjuotą dieną ir su savimi turėkite akinius.

maspalomasmaspalomasPUERTO DE MOGAN

Žavus žvejų miestelis. Jį aplankėme net kelis kartus. Čia yra smėlio paplūdimys, prieplauka, kavinių alėja. Žvejai čia parduoda žuvį tiesiai į restoranus. Jei reikėtų rekomenduoti, kur apsistoti Gran Kanarija saloje, rekomenduočiau apsistoti būtent šiame miestelyje. Pasakiškai gražus ir ramus miestelis, kuriame galima paplaukioti povandeniniu laivu.

Puerto de Mogan

Puerto de Mogan

puerto de morgan

Puerto de Mogan

Puerto de Mogan

Puerto de Mogan

AMADORES

Urbanizuotas paplūdimys su daug krautuvėlių ir užkandinių. Man labiausiai patiko apžvalgos aikštelė kalno viršuje.

amadores

Amadores

MIRADOR DEL BALCON

Stiklinė apžvalgos aikštelė kalno šlaite. Labai gražus vaizdai, geriausiai važiuoti giedru, saulėtu oru. Ten nuostabūs saulėlydžiai ir saulėtekiai.

Mirador del Balcon

Mirador del Balcon

Mirador del balcon

Mirador del Balcon

PLAYA DE TASARTICO

Tai laukinis akmenų paplūdimys, į kurį privažiuoti nėra paprasta, tačiau verta, jausmas ten būnant nuostabus. Praleiskite ten pusdienį tiesiog klausydami vandenyno bangų ošimo. Patirkite vandenyno terapiją.

Playa Tasartico

Playa de Tasartico

PUERTO DE LAS NIEVES

Jaukus miestelis, ne toks turistinis kaip pietiniai. Vienas gražiausių dalykų jame – natūralus vandenyno baseinai – Agaete piscinas naturales. Tikrai verta nuvažiuoti.

Gran Kanarija
Puerto de las Nieves
gran kanarijagran kanarija

ARTENARA

Labai gražus, jaukus mažas kalnų miestelis, kuriame atrodė, jog esame visai vieni.

artenara

TEROR

Taip pat labai gražus miestelis, su jaukiomis mažomis gatvelėmis.

terorTEJEDA

Pats gražiausias ir fotogeniškiausias kalnų miestelis. Jausmas jame buvo, kad esame kažkur JAV, šalia Didžiojo Kanjono. Apie Tejedą galima būtų rašyti labai daug. Praleista diena čia buvo visiškai kitokia, nei prieš tai buvusios. Diena slinko lėtai ir ramiai. Nesvarbu ar rytas ar vakaras, akys čia „ganosi“ į kalnus, o mažo kalnų miestelio dvasia sukūria jaukumą ir norą čia būti. Nors kainos nėra mažos, rekomenduoju apsistoti Tajedoje ir išsinuomoti namelį. Jie čia klasikinės Gran Kanarijos salų dekoro stiliaus, šalia sodai, kuriuose auga apelsinai, citrinos ir kiti citrusiniai vaisiai.

Paragaukite šviežiai spaustų apelsinų sulčių, saldžios kaktusų uogienės, kuri čia labai populiari. Netoli Tejedos rasite vaistinių augalų muziejų.

tejeda

VENTADA DEL NUBLO

Čia vaizdingos uolos, kuriose galima pasidaryti įspūdingų nuotraukų. Reikės šiek tiek paėjėti sudėtingu keliuku ant kalno šlaito, ėjome ne visi, bijantiems aukščio nerekomenduoju. Jei pasiryšite, automobilį statykite „Viewpoint Mirador del Pico de las Pozos de las Nieves“.

Jei užkilote iki pats automobilių stovėjimo aikštelės viršaus, pasileiskite gatve kalnu žemyn, kol kairėje pusėje pamatysite ženklus tarp pušų ir siaurą keliuką. Eiti reikia būtent ten. Gran Kanarija kelionės kartais gniaužia kvapą.

ventana nublo

ROQUE NUBLO – RŪKO UOLA

Roque Nublo yra viena iš didžiausių natūralių vulkaninės kilmės uolų pasaulyje, nuo kurios atsiveria nuostabi panorama. Ją suformavo ugnikalnio išsiveržimas maždaug prieš 4,5 milijono metų. Pats trumpiausias žygis į šią viršukalnę – apie 2 km į vieną pusę.

Automobilį statykite „Aparcamiento de la Degollada de la Golleta“. Kadangi žygis visai nesudėtingas, galite keliauti ir su vaikais. Vaizdas nuostabus, galima pamatyti debesyse paskendusį Tenerifės Teidės ugnikalnį. Sakoma, kad gražiausia ten vakare, stebint saulėlydį.

roque nublo

Roque Nublo

Gran Kanarija

FATAGA

Dar vienas nuostabus miestelis paklaidžioti siauromis gatvelėmis.

fataga

Fataga

SIOUX CITY

Tai 8 dešimtmetyje pastatytas miestelis  specialiai vesterno filmavimui. Svarstėme, ar verta į jį eiti, nes įėjimo kaina apie 20 Eur žmogui, tačiau vaikai taip norėjo, kad pasidavėme. Atvykome anksti ryte, kai žmonių dar buvo nedaug, tad pasijutome lyg patys būtume šio vesterno dalyviai. Per dieną miestelyje vyksta keli nemokami vaidinimai ir interaktyvūs pasirodymai (pvz., beveik visi lankytojai mėtė lasą), vaikai galėjo pajodinėti arkliais ir poniais (kaina 5 Eur), miestelyje laksto maži ėriukai ir paršelis, kuriuos galima paglostyti.

Kad ir koks tai netikras miestas buvo verta aplankyti. Vaikams čia labai patiko, o mums priminė JAV anksčiau matytus buvusius kalnakasių miestelius, dabar vadinamus Vaiduoklių miestais. Jei ir jūs norite čia apsilankyti – būtinai važiuokite kuo anksčiau, ši vieta atsidaro 10 val., o pirmasis pasirodymas prasideda- 11 val.

gran kanarijaPICO DE BANDAMA

Tai ugnikalnio krateris susiformavęs prieš 2000 metų. Čia yra apžvalgos aikštelė šalia esančio kalno viršuje. Tikrai verta pamatyti, o iš jo – labai gražus vaizdingas keliukas į Arnerą ir kitus miestelius.

bandama

Pico de Bandama

BUFADERO

Tai vandenyno užliejamas natūralus baseinas (maudytis nepavyks).

gran kanarija

Bufadero

PLAUKIMAS LAIVU

Kelias valandas plaukėme laivu ieškodami delfinų. Jų taip ir nepamatėme. Galiausiai sutikome pilotinius banginius (labai panašūs į delfinus). Buvo daug gerų emocijų.

Kaina žmogui apie 25 eu. Sostinę Las Palmas, Akvariumą, vandens atrakcionų parkus, Palmitos parką, archeologijos muziejų ir urvus,  palikome kitam kartui.

Gran Kanarija gran kanarija

KELIONĖS Į GRAN KANARIJA

Jeigu keliaujate vienas ar poroje be vaikų – nenakvokite vienoje vietoje. Bilietų ir gyvenamos vietos pasirinkimas yra didelis darbas, bet galima žiūrėti į viską paprasčiau. Pasirinkę nakvynes skirtingose Gran Kanarija salos vietose pamatysite daugiau. Sala nėra didelė, bet labai turtinga.

Jeigu turite banglentę ar mėgstate buriuoti – bangos čia didelės kiaurus metus. Pasiimkite patogią vaikščiojimui avalynę, čia jos tikrai prireiks. Kelnės, šilti megztiniai ir vėjo striukė būtini dalykai, kad jaustumėtės komfortiškai. Nepamirškite, kad keliaujate į salą, kuri yra vandenyne neapsaugota nuo vėjų.

Gran KanarijaGran KanarijaGran KanarijaGran Kanarija
Maspalomas
Gran KanarijaGran KanarijaGran Kanarija
Puerto de las Nieves
Gran KanarijaGran KanarijaGran KanarijaGran KanarijaGran KanarijaGran KanarijaGran Kanarija

DAUGIAU KELIONIŲ:

BAVARIJA LANKYTINOS VIETOS

MANO KELIONĖ Į KINIJĄ II

KELIONĖ Į KINIJĄ

KELIONĖ Į KORFU

PIETŲ PRANCŪZIJA – GRAŽIAUSI PAPLŪDIMIAI

KELIONĖ Į NICĄ – KANAI – MONAKAS – ALPĖS

ISOLA DEL GARDA SALA ITALIJOJE

GRAN KANARIJA KELIONĖS – MAISTO ŽODYNĖLIS

Paragaukite šviežiai pagautos žuvies, čia augančių tropinių vaisių ir daržovių, desertų iš medaus, migdolų, citrinų ir gofio – kepintų kukūrūzų miltų. Gran Kanarija virtuvės žodynėlis:

Atun – tunas, anchoa – ančiuviai, bacalao – menkė, calamar – didelis kalmaras, chipiryn – mažas kalmaras, cherne – jūrų ešerys, congrio – ungurys, pez. espada – kardžuvė, sama – vietinis ešerys.

Papas arrugada – kanarietiškai ruoštos bulvės.

Mojo – aštrus padažas, pagamintas iš česnako, alyvuogių aliejaus, pipirų, kmynų ir acto.

Ropa Vieja – troškinys, pagamintas iš avinžirnių, mėsos, svogūnų ir bulvių.

Bienmesabe – saldus užtepas, pagamintas iš vietinių Gran Kanaria salų migdolų, kartu su kiaušiniais, cukrumi ir citrina.

Truchas de batata – gaminamas naudojant virtas ir trintas saldžiąsias bulves jas sumaišant su grūstais migdolais, citrinos žievele ir cukrumi. Įdaras supilamas į tešlą ir apkepamas.

Mums čia labai patiko. Sugrįžę į Lietuvą iškart pradėjome planuoti kitą kelionę. Norime aplankyti dar vieną Kanarų salą. Tikiuosi patiko ir Jums. Gražios ateinančios vasaros, gerų atostogų ir nepamirštamų įspūdžių.

Gran Kanarija