Gražiausios vietos Bavarijoje, Vokietijoje

by

Jeigu planuojate keliauti po Europą aplankykite, Vokietiją. Šalis daugeliui asocijuojasi su gerais automobiliais, tačiau ar kada pagalvojote, kad Vokietija labai graži.  Galiu drąsiai teigti, kad tai viena gražiausių vietovių pasaulyje. Vienas iš labiausiai turistų mėgiamų Vokietijos regionų – šalies pietryčiuose esanti Bavarija.

Bavarija ribojasi su Austrija, Čekija, Šveicarija, todėl jei turite laiko, keliaukite automobiliu. Pabuvę Bavarijoje, galėsite aplankyti kaimynines valstybes.

Bavarija visame pasaulyje žinoma dėl „pasakų karaliumi“ vadinamo Liudviko II pastatytos Noišvanšteino pilies. Liudvikas II buvo vienas iš Vitelsbachų dinastijos valdovų, valdžiusių Bavariją daugiau nei septynis šimtmečius.

Daug metų buvusi Šventosios Romos imperijos dalimi ir nepriklausoma karalyste, šiuolaikinė Bavarija yra vienas iš Vokietijos regionų, žavinčių įspūdingomis pilimis, karališkais rūmais, jaukiais miesteliais, Alpių viršukalnėmis ir jų papėdėse plytinčiais ežerais.

BAVARIJA

Bavarija yra didžiausias Vokietijos regionas, kuriame gyvena apie 13 mln gyventojų. Bavarijos sostinė Miunchenas, kur jau nuo XII amžiaus buvo įsikūrę vienuoliai benediktinai, buvo apjuostas gynybine siena, vyko prekyba, per keletą šimtmečių buvo pastatyta daugybė bažnyčių ir iškilo Bavarijos valdovų rūmai.

Miunchenas buvo atstatytas po Antrojo pasaulinio karo, todėl šalia restauruotų istorinių pastatų pamatysite ir modernios architektūros. Senamiesčio pakraštyje apžiūrėsite Vitelsbachų dinastijos valdovų rūmus, šalia jų esančias aikštes, Operos rūmus ir kitus statinius.  Nakvynei galite apsistoti žaviuose Bavarijos miestelių viešbučiuose.

Miunchenas

Miunchenas

CHEMSEE EŽERAS

Chymzė – didžiausias ežeras Bavarijoje, 90 km nutolęs nuo Miuncheno. Didžiausiame Bavarijoje Chymzės ežere laivu galima nuplaukti į Vyrų salą. VIII – amžiuje ežero salose buvo įkurti du benediktinų vienuolynai, pagal kuriuos salos ir buvo pavadintos: Moterų saloje įkurtas moterų vienuolynas, o Vyrų saloje – vyrų vienuolynas.

Moterų salos vienuolynas veikia iki šių dienų, o Vyrų saloje jis buvo uždarytas ir galiausiai sala pateko į garsiojo Bavarijos karaliaus Liudviko II rankas. Išlikusius vienuolyno pastatus jis pritaikė savo reikmėms ir vadino Senaisiais rūmais.

Sužavėtas Prancūzijos karaliaus Liudviko XIV rezidencija Versalyje, Liudvikas II pradėjo statyti jų kopiją – naujuosius rūmus salos viduryje.  Ten ypatingai puošnios rūmų salės, veidrodžių galerija, o karaliaus Liudviko II muziejuje galima susipažinti su jo gyvenimo istorija.

Pasivaikščiokite rūmų parke ar apsilankykite senuosiuose rūmuose įkurtuose muziejuose.  Moterų saloje galima apžiūrėti vienuolyno pastatus ir saloje esantį žvejų kaimelį. Pailsėkite prie ežero.

CHIEMSEE

CHIEMSEE / Manfred Antranias Zimmer Pixabay

DAUGIAU KELIONIŲ:

GRAN KANARIJA SALA

MANO KELIONĖ Į KINIJĄ II

KELIONĖ Į KINIJĄ

KELIONĖ Į KORFU

PIETŲ PRANCŪZIJA – GRAŽIAUSI PAPLŪDIMIAI

KELIONĖ Į NICĄ – KANAI – MONAKAS – ALPĖS

ISOLA DEL GARDA SALA ITALIJOJE

OBERSEE EŽERAS

Obersee yra natūralus ežeras Bavarijos pietryčių regione, netoli Austrijos sienos. Visas ežeras yra Berchtesgaden nacionaliniame parke. Netoli ežero nėra kaimų, vienintelis yra mažasis „Fischunkelalm“, kuris būna atidarytas tik vasarą.

Obersee

Obersee

HINTERSEE  EŽERAS IR RAMSAU MIESTELIS

Hintersee ežeras, esantis milžiniškų viršūnių apsuptyje šalia Ramsau miestelio, Reiter-Alm papėdėje, sužavėjo daugelį menininkų ir poetų. Eidami iš Ramsau miestelio pėsčiųjų taku, šalia kurio teka laukinis kalnų upelis, prieisite Užburtą mišką (Zauberwald),o už jo ežerą. Prie šio Alpių ežero filmuotas ne vienas filmas. Jį galima perplaukti laivu.

Ramsau

Ramsau / kordula vahle Pixabay

Hintersee

Hintersee / jplenio from Pixabay

KÖNIGSSEE EŽERAS

Königssee ežeras yra vos už kelių kilometrų į pietus nuo Berchtesgaden miesto. Tai giliausias ir švariausias Vokietijos ežeras. Čia medžiojo Bavarijos karališkosios šeimos nariai ir vietiniai Berchtesgadeno bei Zalcburgo valdovai.

Hitleris čia plaukiodavo valtimi, Eva Braun degindavosi pakrantėje. Königssee ežeras yra Berchtesgaden nacionalinio parko viduryje. Atvykę autobusu nuo Berchtesgaden miesto į automobilių stovėjimo aikštelę, per 10 minučių pėsčiomis pasieksite ežerą ir valčių prieplauką.

Königssee

Königssee / André Beer from Pixabay

Königssee

Konigssee / EdwinRS from Pixabay

ALPSEE EŽERAS

„Alpsee“ yra ežeras Ostallgäu rajone, esantis apie 4 km į pietryčius nuo Füsseno miestelio. Jis yra netoli Neuschwanstein ir Hohenschwangau pilių.

Galima išsinuomoti valtį, netoliese yra įvairių pėsčiųjų takų. Aplink krantą eina žiedinis takas, o „Fürstenstrasse“ (Princų kelias) veda iš Hohenschwangau per Schwarzenberg kalvagūbrį (Ammergau Alpės) ir žemyn į Pinswang Lechtal (Lech upės slėnį).

alpsee

Alpsee / ustm66 from Pixabay

FUSSEN MIESTELIS

Fiusenas – miestelis Bavarijoje, Ostallgäu rajone, nutolęs tik 1 kilometrą nuo Austrijos sienos. Miestelis garsus smuikų gamyba ir kaip artimiausia vietovė šalia Neuschwanstein ir Hohenschwangau pilių.

Miestelyje gyvena apie 15 000 gyventojų. Iš čia galite rasti pėsčiųjų taką vedantį link Karalienės Marijos tilto (Marienbrücke). Tai geriausias būdas pasigrožėti Neuschwanstein pilimi iš viršaus.

HOHENSCHWANGAU PILIS

Pietinėje Bavarijoje, Alpių papėdėje, karalių vasaros rezidencijoje, Liudvikas II leido vaikystės vasaras. Vėliau tapęs Bavarijos karaliumi, ant šalia buvusių pilių griuvėsių pastatė Hohenschwangau pilį.

Hohenschwangau

Hohenschwangau Bavaria Germany

NEUSCHWANSTEIN PILIS

Kitą, šalia esančią pasakiško grožio pilį Liudvikas II pastatė įkvėptas Prancūzijoje esančių Versalio rūmų. Neuschwanstein pilis yra P.Čaikovskio ,,Gulbių ežero”, V.Disnėjaus miegančiosios gražuolės pilies įkvėpimo šaltinis.

Pilies menėse  gausu eksponatų, rodančių didelį karališką žavėjimąsi Vagnerio kūryba, čia saugomi gobelenai, vaizduojantys scenas iš jo operų; menės išpuoštos piešiniais iš vokiečių mitų.

Pilyje tarsi atgimsta legendos, jų personažams žvelgiant nuo išdailintų sienų ir lubų. Tokia aplinka ir dvasia kiekvieną apsilankiusįjį nukelia į kilnių riterių laikus. Jei turite galimybę, būtinai apsilankykite puošniose pilies salėse, tik nepamirškite bilietus užsisakyti iš anksto.

Neuschwanstein pilis

Neuschwanstein pilis

KARALIENĖS MARIJOS TILTAS

Šalia pilių – įspūdingas Bavarijos karalienės Marijos pastatytas tiltas per tarpeklį. Iš daugiau nei devyniasdešimties metrų aukščio pasigrožėsite nuostabiomis apylinkėmis ir 45-ių metrų aukščio kriokliu.

Nepamirškite patogios avalynės, nes kelionė iki tilto trunka apie 45min. Kelionė prasideda netoli Fussen miestelio.

Karalienes Marijos tiltas

Karalienes Marijos tiltas

ZUGSPITZE

Keltuvu galite pakilti į aukščiausią Vokietijos viršukalnę Cūgšpicę (2962 m), kur galite pasigrožėti nuostabia panorama, atsiveriančia į 400 viršukalnių, esančių Vokietijoje, Austrijoje, Šveicarijoje bei Italijoje. Nakvynei galite apsistoti viename iš žavių Bavarijos miestelių.

REGENSBURGAS

Aplankykite Vokietijos viduramžių stebuklu vadinamą Regensburgą. XII amžiuje čia pastačius akmeninį tiltą per Dunojų Regensburgas tapo ypatingai svarbiu miestu prekybiniame kelyje, o Šventosios Romos imperijos laikais buvo laisvasis imperijos miestas.

Čia išlikusios žavingos siauros gatvelės, nedidelės viduramžių aikštės, senieji miestiečių namai, daugybė bažnyčių ir vienuolynų pastatų. Pamatysite garsųjį akmeninį tiltą, senąją rotušę, įspūdingą Šv. Petro katedrą.

Regensburgas

Regensburgas

BAMBERGAS

Bambergas – Bavarijai priklausantis istorinis Frankonijos regiono miestas, įsikūręs ant septynių kalvų. Keliaudami po miestą pamatysite upės salelėje esančią senąją miesto rotušę, „Mažąja Venecija” vadinamus pakrantėje išrikiuotus žvejų namelius, pasivaikščiosite senamiesčio gatvelėmis ir aikštėmis, susipažinsite su miesto istorija. Vienoje iš senamiesčio užeigų galėsite paragauti rūkyto vokiško alaus, gaminamo tik šiame mieste.

bavarija vokietija

Bamberg

Regensburgas

Regensburgas

Bavaria Vokietija

BAVARIJA

Tai ką papasakojau, tik mažas trupinėlis to ką galite pamatyti Bavarijoje, Vokietijoje. Jeigu Jums patiko Bavarija ir šis straipsnis, pasidalinkite juo su draugais.