Kelionė į Nicą – Kanai – Monakas – Alpės

by

Kelionė į Nicą pati geriausia idėja jeigu ten nebuvote. Žydroji pakrantė išties nuostabi. Aš, vos tik pradedu galvoti apie jūrą įgaunu antrą kvėpavimą. Turbūt praeitame gyvenime buvau delfinas ir plaukiojau kur nors Karibuose. Pasidalinsiu įspūdžiais ir patarimais kaip pavyko mano kelionė į Nicą, Prancūzijos pietuose. Keliavau į Kanus, Monaką ir Alpes.

Kelionė į Nicą

Jeigu neturite laiko kelionei automobiliu, kelionė į Nicą truks 3 val. lėktuvu iš Vilniaus. Galite skristi į Italiją, aplankyti Milaną ir iš Milano Centrale traukinių stoties per 5 val. atvažiuosite į Nicą.  Laikas kelionėje tikrai neprailgs, per langus galėsite grožėtis nuostabiais pakrantės vaizdais.

Traukinių bilietai kainuoja nuo 15 Eur.  Jei planuojate išlaidas kelionei automobiliu, žinokite, kad Prancūzijos rivjeroje kelių mokesčių stotelės išdėstytos nedideliais atstumais, todėl išleisite nemažai.

Mokestis įvairus, nuo 2 iki 14 Eur. Jeigu esate sportiškas žmogus, visas Žydrosios pakrantės vietoves: Nicą, Monaką ir Kanus lengvai pasieksite vietiniu transportu.  Automobilio prireiks tik jei keliausite į Alpes: Gorges du Verdon tarpeklį. Apie viską netrukus papasakosiu.

nica

ŽYDROJI PAKRANTĖ – KĄ PAMATYTI

NICA KELIONĖ

Nica – tai antras pagal dydį miestas prie Viduržemio jūros, įsikūręs Alpių papėdėje. Atskridę į orouostą, esantį už 7 km nuo Nicos centro,  į miestą atvyksite Nr.98, Nr.99 autobusais, kaina 6 Eur, arba tramvajumi, 90 min. bilietas kainuoja 1.5 Eur. Jeigu norite gyventi prie jūros, rinkitės vietą netoli Promenade des Anglais, kuri driekiasi 7km. nuo Nicos orouosto iki Colline du Chateau pilies.

Šioje gatvėje visi gražiausi Nicos viešbučiai ir restoranai. Ji dedikuota anglams, nes jų dėka XVIII a. suklestėjo Žydrosios pakrantės kurortai, XIX a. pabaigoje čia lankydavosi Anglijos karalienė Viktorija. Apžiūrėkite ir jei turite galimybių apsistokite Art Deco stiliaus Palais de la Méditerranée viešbutyje. Būtinai aplankykite Villa Masséna, jos viduje įrengtas meno ir istorijos muziejus, o kieme nuostabus sodas.

Promenade des Anglais

Promenade des Anglais

Ant kalno, Promenade des Anglais gale, stovi pilis, iš kurios aikštelės jums atsivers įspūdinga miesto panorama. Mieste veikia archeologijos, gamtos ir laivybos muziejai. Pakrantės architektūrai būdingas prašmatnus eklektikos stilius, mieste – bažnyčios ir rūmai pastatyti Baroko stiliumi. Čia tikrai rasite kur paganyti akis.  Cours Saleya rasite tradicinį vietinį turgų po atviru dangumi.

Po spalvingais dryžuotais tentais pardavėjai prekiauja šviežiomis gėlėmis, vaisiais ir daržovėmis, bei vietiniais amatininkų maisto produktais. Turgus vyksta kasdien, išskyrus pirmadieniais. Paplūdimiai tiek Nicoje tiek Monake nėra labai išvaizdūs, bet tai nereiškia, kad žydrojoje pakrantėje nerasite atviruko vertų smėlio paplūdimių. Ši vieta neveltui vadinama Žydrąja pakrante. Bet apie tai kitame straipsnyje.

nicos turgus

nica

nicos konditerija ledai nica

KELIONĖ Į MONAKĄ

Nicoje yra viešasis transportas: autobusai, traukiniai, todėl aplinkines vietoves lengvai apžiūrėsite ir neturėdami automobilio. 100 autobusas per 45 min Jus nuveš į Monaką, kuris yra už 30 km nuo Nicos. Google maps siūlo ir kitus variantus, bet šis maršrutas gražiausias. Važiuojant keliu šalia pakrantės atsiveria nuostabus kraštovaizdis. Autobusas išvyksta iš stotelės šalia Nicos uosto, kaina 1,50 eur.

Atsisėdę dešinėje pusėje (priešingoje nei vairuotojas) pro langus matysite Žydrąją pakrantę. Autobusas stoja keliose stotelėse Monake. Galite išlipti už tunelio, kurį pravažiuosite. Šalia miesto senamiestis. Grįžti atgal į Nicą taip pat galite 100 autobusu. Autobusas važiuoja kas 15 min., savaitgaliais ir švenčių dienomis kas 20 min. Bilietą nusipirksite pas vairuotoją. Galite rinktis autobusą Nr. 100X (Monaco Express) ir taip sutaupyti 10 min važiavimo.

TRAUKINIAI

Traukiniai į Monaką vyksta iš Nice Ville stoties, kelionės trukmė 14-22 min. Važiuoti galima nuo 5:30 – 23:59 val., kaina priklausomai nuo vežėjo svyruoja nuo 3.9 Eur – 9 Eur.

Traukiniai važiuoja kas 16 min. Jeigu į Monaką važiuosite automobiliu, kelių mokestis iš Nicos į Monaką ir iš Monako į Nicą kainuos apie 5 Eur., o 3 val. automobilio parkavimas požeminėje aikštelėje apie 4 Eur. Aplankykite Okeanijos muziejų, princesės Grace rožių parką, Monte Carlo casino, botanikos sodus, pasivaikščiokite senamiestyje, princesės Grace avenue, kur gyvena daugybė įžymių žmonių.

Į Monte Carlo operą atvyksta daugybė pasaulinio lygio atlikėjų (pažiūrėti galima tik rugsėjo-balandžio mėnesiais), princo rūmus galima aplankyti kelis kartus metuose (informacija būna skelbiama rūmų portale).

monaco

Monaco harbour

Užsukite pasižvalgyti į La Condamine uostą. Monako jachtų klubui priklauso apie 1600 jachtų, tame tarpe ir princo Alberto jachta. Jeigu Jums patinka automobiliai aplankykite Monako princo senovinių automobilių kolekciją. Apsilankymas kainuoja 8 eu. Jame daugiau nei 100 įvairiausių senovinių modelių.

Monako atstumai nedideli, tačiau reljefas kalvotas, todėl tenka, tai kilti, tai leistis, pasiruoškite patogią avalynę. Viskas labai suspausta: 1 km2 Lietuvoje gyvena 55 žmones,  Monake 16 410. Po namais įrengtos gatvės, požeminės perėjos, liftai (kurie nemokamai pakelia arba nuleidžia į reikalingą vietą).

Jeigu išalkote, būtinai paragaukite Barbajuan užkandį, Bouillabaisse jūros gėrybių troškinį, Monakietiškos picos ir Galapain migdolų pyrago.

Vienintelis viešas ir visiems prieinamas paplūdimys – Larvotto. Čia galite saugiai paplaukioti ar pasivaikščioti. Aplankę šią nykštukinę valstybę keliaujame toliau.

Monaco

Monaco

KANAI

Cannes buvo mažas žvejų kaimelis su nuostabiais smėlio paplūdimiais, įsikūręs ant Suquet kalvos kylančios už uosto. Šiandien tai viena prabangiausių Žydrosios pakrantės vietų pamėgta garsių ir turtingų žmonių.

Nuo Nicos iki Kanų tik 34 km, kuriuos įveiksite per 40 min. Atvykę į Gare de Cannes (Kanų traukinių stotį) per 10 min., įveikę 800m pasieksite  Promenade de la Croisette.

Tai palmėmis apsodinta alėja pakrantėje, nuostabus, aplink įlanką vinguriuojantis pasivaikščiojimo takas, kuris tęsiasi 2km. Galėsite pasivaikščioti ir grožėtis vaizdingais paplūdimiais, restoranais, kavinėmis ir parduotuvėmis.

cannes

Promenade de la Croisette

ALPĖS – GORGES DU VERDON TARPEKLIS

Jei Jums patinka gamta, išsinuomokite automobilį ir aplankykite Provanse Verdono nacionaliniame parke esantį  Verdono tarpeklį.  Amerikiečiai šią vietą vadina Europos kanjonu.

Les Gorges du Verdon – didžiausias ir gražiausias tarpeklis Europoje. Jo ilgis 25 km, gylis – iki 700 m. Tarpeklį suformavo turkio spalvos Verdono upė, įtekanti į  Sainte-Croix ežerą, nors iš tikrųjų tai užtvanka, 1971 metais pastatyta, kad aprūpinti vietovę elektra. Per metus upės pagalba pagaminama net 142 milijonai kWh elektros. Turkio spalva upėje yra dėl fluorino ir mikro dumblių vandenyje.

Vasaros čia karštos ir sausos, klimatas švelnus ir saulė šviečia kiaurus metus. Keliaudami  iš Nicos į Verdono tarpeklį užtruksite kiek daugiau negu 2,5 val. ir nuvažiuosite apie 150km. Todėl patogiausiai būtų kelionė su nakvyne. Apsistoti galite Castellane miestelyje. Nuo Nicos iki Castellane pora valandų kelio (90 km). Nuo šio miestelio iki les Gorges du Verdon tarpeklio apie 40km.

Gorges du Verdon

Gorges du Verdon

MARŠRUTAS

Visą kelionę iki tarpeklio važiuosite šalia skardžio, giliai apačioje teka upė. Siauru ir vingiuotu keliuku pakilsite aukštai virš jūros lygio. Pakeliui įrengtose apžvalgos aikštelėse galėsite grožėtis kvapą gniaužiančiais vaizdais.

Išvykę iš Castellano D952 keliu važiuokite link Moustiers-Sainte-Marie miestelio šalia Verdono upės. Pravažiavę Tusset tunelį sustokite pasigrožėti panorama. Likus 1km iki La-Palud-sur-Verdon miestelio sukite į D23 kelią, kuriuo ratu apie 23km apvažiuosite ir sugrįšite į ta patį kelią, priartėsite prie upės ir turėsite galimybę pasigrožėti nuostabiais vaizdais.

Toliau tuo pačiu D952 keliu nuvažiuosite iki Moustiers-Sainte-Marie miestelio, kuris pastatytas didžiulės uolos plyšyje. Vasarą čia pilna lankytojų, kurie plūsta dėl keramikos. Ją rankomis gamina ir piešia miestelyje gyvenantys amatininkai.

Iš Moustiers-Sainte-Marie važiuokite į pietus ežero Saint-Croix pakraščiu, D957 keliu. Pravažiavę tiltą ir kempingą, sukite kairėn į D19 ir pravažiavę Aiguines miestelį (galite aplankyti vietinę pilį ir čia papietauti) sukite į D71 kelią.

Pravažiavę l’Artuby tiltu, sustokite Mescla balkonų apžvalgos aikštelėje pasigrožėti vieta, kur susilieja Verdon ir Artuby upės. Vykstant į Trigance miestelį, sankryžoje suksite kairėn į D90 kelią. Miestelyje aplankykite pilį. Pravažiavę Trigance miestelį ir tiltą per upę, sukite kairėn į D955 kelią. Pravažiavę gyvenvietę Soleil ir tiltą per upę, grįšite į tą patį D952 kelią vedantį į nakvynės vietą Castellane.

Moustiers Sainte Marie

Moustiers Sainte Marie

PRAMOGOS

Jeigu norite aktyviai praleisti dieną, patirti daug įspūdžių šioje kelionėje, tiesiog apsistokite ilgiau. Galite kopti į kalnus, išsinuomoti ir plaukti baidarėmis, irstytis irklente upėje ir ežere. Plaukdami dieną praleisite besigrožėdami supančia gamta, mažyčiais uolose esančiais urvais ir kriokliais.

Su parasparnio instruktoriumi galite paskraidyti virš Alpių. Man iškyla prisiminimas iš filmo Neliečiamieji. Prisimenate Filipo ir Driso skrydį nuo stataus skardžio Alpėse, kaip Drisas šaukė iš baimės pametęs batus?

Tai turėtų būti nuostabus jausmas. Jeigu bijote aukščio, galite stebėti žvaigždes su teleskopu, dangus čia dažniausiai būna giedras. Net neabejoju, kad išbandę bent vieną iš minėtų pramogų parsivešite neišdildomus įspūdžius visam gyvenimui. Straipsnio pabaigoje pasidalinsime aktualiomis nuorodomis, kur galite rasti Jums patinkančias pramogas Verdon tarpeklio apylinkėse.

gorges du verdon

 LEVANDŲ LAUKAI

Jeigu esate svajotojai ir visada norėjote atsidurti levandų laukuose, žinokite, kad jie visai netoli Gorges du Verdon apylinkių. Valensole tik 30 min. kelio. Tai mažas mielas miestelis, kuriame gyvena apie 300 gyventojų.

Geriausia levandų laukus apžiūrėti nuo birželio vidurio iki liepos vidurio. Derlius nuimamas liepos pabaigoje – rugpjūčio mėn. Levandų laukus taip pat galite aplankyti ir : Valensole – Puimossion; Lavandes Anglevin; kelyje į Mas St Andrieux rasite – saulėgrąžų laukus; 10 min kelio nuo Valensole miestelio link “Route de Riez rasite levandų laukus.

vienuolynas

Abbaye de Senanque

ŽYDROJI PAKRANTĖ KĄ PAMATYTI

MONAKO KARALIŠKOSIOS ŠEIMOS RŪMAI (lankytojams atveriami tik kelis kartus metuose)

PRINCO SENOVINIŲ AUTOMOBILIŲ KOLEKCIJA

TRAUKINIAI PRANCŪZIJOJE

ALPIŲ TARPEKLIS

KUR APSISTOTI ALPĖSE

MUZIEJAI

DAUGIAU KELIONIŲ:

Gran Kanarija sala

Kelionė į Kiniją

Kinija Lietuvio akimis

Korfu sala

Pietų Prancūzija

Lankytinos vietos Bavarijoje

Isola del Garda – Italija

KELIONĖ Į NICĄ

Tikiuosi Jums patiks kelionė į Nicą, Žydroji pakrantė ir Prancūzija. Ačiū, kad užsukote, linkime Jums gražios vasaros ir gerų atostogų!