Šį straipsnį skiriu keliautojams, vestuvių planuotojams ir visiems romantikams mėgstantiems kvapą gniaužiančius gamtos vaizdus. Isola del Garda yra sala Italijoje apsupta Gardos ežero ir Alpių kalnų.
Sala yra San Felice del Benaco komunos dalis, Brešos provincijoje, Lombardijoje, tiesiai į pietus nuo Salo įlankos. Ši sala arba iš tikrųjų salos, nes Isola del Garda apima keletą nedidelių uolų atodangų, o didžiąją dalį parko nuo namo skiria siauras kanalas iš pradžių buvo tik uolos, išlindusios iš ežero.
Visą dirvožemį sodams atsivežė gyventojai. Salos ilgis yra apie 1,1 km, bet plačiausioje vietoje – tik apie 70 metrų pločio. Dabar Isola del garda saloje yra nuostabus parkas ir sodai su daugybe augalų, bei stulbinančio grožio pilis, kurioje galima surengti romantiškas vestuves, ar tiesiog atvykti pasigrožėti salos ramybe.
ISOLA DEL GARDA SALOS IR PILIES ISTORIJA
Manoma, kad Isola del Garda saloje gyventa dar romenų laikais. Archeologinių tyrinėjimų metu rasta 130 gallo-romėnų antkapių. Istorija pasakoja, kad Romos imperijos nuosmukio laikotarpiu sala buvo apleista ir ilgą laiką tarnavo kaip slėptuvė piratams, kurie apiplėšinėjo laivus Gardos ežere.
Per šimtus metų Isola del Garda salos pavadinimai keitėsi, ji buvo žinoma kaip „Insula Cranie – Kaukolių sala“, „Isola dei Frati – Vienuolių sala“, pagal savininkų pavardes „Isola Scotti“, „Isola Lechi“, „Isola de Ferrari“ ir „Isola Borghese“.
Salos šeimininkai ir gyventojai keitėsi, kol 1869 m. Genujos kunigaikštis Gaetano de Ferrari kartu su žmona rusų tautybės aristokrate, hercogiene Maria Annenkova nusipirko salą ir nusprendė, jog tai bus jų namai. Maria įsimylėjo čia tvyrančią ramybę, todėl netrukus pradejo sodinti parką ir statyti venecijietišką neogotikinio stIliaus vilą.
Sutuoktiniai sukūrė sienas iš kalkakmenio, sulaikančias vėjus aplink pietinę salos dalį. Atsivežė didelį kiekį derlingos žemės iš artimiausio pusiasalio. Kartu su architektu Luigi Rovelli (jo darbai ir eklektiškas stilius žinomi Ligurijos regione), pilis buvo statoma 1890 – 1903, 13 metų. Kunigaikštis mirė 1893m., dešimt metų prieš darbų pabaigą, taip ir neišvydęs savo pilies statybų pabaigos.
PALIKUONYS
Gaetano de Ferrari dukra Anna Maria visą vaikystę praleidusi šioje saloje, šią vietą be galo mylėjo. Kelionių po pasaulį metu parsiveždavo įvairiausių egzotiškų augalų, kuriais apsodino salą. Sala buvo vadinama Gardos ežero perlu.
Mirus Annai Mariai Isola del Garda salą paveldėjo dukra Livia Borghese. Per Antrąjį pasaulinį karą sala buvo užimta ne vieną kartą, tačiau Italijai atgavus nepriklausomybę, sala grįžo į tų pačių palikuonių rankas. Po Livios mirties salą paveldėjo sūnus Camillo. 1965 metais jis atsikraustė gyventi čia gyventi kartu su savo mylimąja angle Charlotte.
Gyvendama saloje per dvidešimt metų ji atkūrė parką anglišku stiliumi su gausybe žydinčių gėlių. Camillo įdėjo taip pat nemažą indėlį parko atkūrime. Jis mirė 1981 m. sausio mėn.. Sala ir šeimos verslas liko žmonai Charlotte Cavazza ir septyniems jų vaikams. Nuostabu jog per šimtą penkiasdešimt metų lig pat šių dienų karta iš kartos, sala liko tos pačios šeimos palikuonių rankose.
ŠIANDIENA
2001 metais šeimininkai norėdami surinkti lėšas ir atkurti parką, bei atkurti protėvių pastatytą pilį, atvėrė salą lankytojams. 2004m. čia jau pradėti rengti koncertai, renginiai ir tuoktuvių ceremonijos. Paskutiniuosius dvidešimt metų sala rūpinosi dukra Alberta Cavazza kartu su savo suburta pagalbininkų komanda.
Šios salos grožį bei ramybę iki šių dienų galėjo pamatyti bei pasimėgauti tūkstančiai lankytojų. Norėdami aplankyti šią salą straipsnio pabaigoje rasite aktualias nuorodas, kur galėsite sužinoti iš kurių Garda ežero pakrantės vietų organizuojami turai, datas ir laikais, kainas, taip pat kontaktus planuojantiems vestuves.
INFORMACIJA APIE KAINAS IR LAIKUS APSILANKYMUI SALOJE
VIETOS/UOSTAI IŠ KURIŲ VYKDOMI TURAI
PARKAS
Centrinėje terasoje priešais vilą sodas yra klasikinio itališko stiliaus, su meistriškai sumodeliuotomis gyvatvorėmis, vaizduojančiomis įvairias figūras, įskaitant sodui gyvybę suteikiančios De Ferrari šeimos emblemą. Šalia vilos palmės atvežtos iš Kanarų. Apatinėje terasoje, prie ežero auga vaismedžiai – persimonai, citrinos, kriaušės, granatai, alyvuogės, apelsinai, greipfrutai, dygliuotos kriaušės ir kaparėliai.
Taip pat yra kultivuojamų rožių: Kinijos rožinė, rožinė Lady Hillingdon, geltona rožė Banksia, Valerijonas, Bugenvilijos ir daugybė kitų reto grožio augalų ir gėlių. Ryškiausia ir laukinė salos dalis yra lygioje vietoje, kur yra amžinai žaliuojantis kiparisas, pelkių kiparisas, lapuočiai ąžuolai, kedrai, tuopos, laurai, platanai, įvairių rūšių eglės ir pušys, įsiterpę į krūmus.
DAUGIAU KELIONIŲ:
Nica – Kanai – Monakas – Alpės
RENGINIAI IR VESTUVĖS ISOLA DEL GARDA SALOJE
Šiandien tai ideali vieta romantiškoms vestuvėms, civilinėms ceremonijoms, įvairiems renginiams ar verslo susitikimams, privatiems vakarėliams ir fotosesijoms. Pilis talpina net 75 svečius. Terasa po bokštu talpina iki 100 sėdinčių svečių, parke 150 sėdinčių svečių (ši teritorija leidžiama tik simbolinėms ceremonijoms).
Pokyliams terasa talpina iki 60 žmonių. Parke taip pat yra šiltnamis, kuriame telpa iki 160 žmonių. Daugiausiai talpina 200 svečių su papildoma parko statinio kaina.
Vidinė salė naudojamas tik esant blogam orui, jame gali apsistoti iki 50 žmonių. Visiems šventės dalyviams, kuriems sunku vaikščioti, šeimininkai siūlo golfo automobilį su 3 vietomis, taigi jiems bus galima padėti judėti. Deja ne visi salos vietos pasiekiamos golfo automobiliu.
Svečiai į salą atplaukia 55 vietų pusiau dengtais laivais, kelionės trukmė apie 15min.
Apgyvendinimo paslaugos pilyje nėra teikiamos, tačiau tai nėra problema, nes pasibaigus šventei laivu lengvai pasieksite salos pakrantėje esančius romantiškus viešbučius.