Imbieras – nauda, arbatos receptas nuo galvos skausmo ir kosulio

by

Imbieras ir jo nauda žinoma nuo pačių seniausių laikų. Šį galingą augalą žmonės žinojo ir naudojo kaip vaistą ir prieskonį dar prieš 500 metų prieš mūsų erą. Jis atkeliavo iš pietų Azijos.

Imbiero arbata gali padėti įveikti kai kuriuos negalavimus ir susilpninti ligų simptomus. Arbatai pagaminti Jums reikalingas imbieras, citrina, medus. Jeigu norite šalto imbiero gėrimo galite naudoti laimą ir obuolių sultis.

Lupti imbierą, tarkuoti ar spausti sultis kasdien daug laiko atimantis užsiėmimas. Patogiausia pasigaminti didesnio kiekio šviežių sulčių paruoštuką, kurį galėsite laikyti šaldytuve, o prireikus naudoti arbatai ar gerti šaltą gėrimą.

Receptas kaip pagaminti imbiero arbatą aprašytas žemiau. Pačiai paprasčiausiai arbatai paruošti gali būti naudojamas tik imbieras su citrina.

Imbiero nauda organizmui daugialypė. Paskaitykite ką sako mokslininkai.

Imbieras nauda – skystina kraują, skaido gleives, neutralizuoja nuodus

Vartojant mėsą, pieno produktus, kiaušinius tirštėja kraujas, sulėtėja natūraliai organizme vykstantys apsivalymo procesai, gaminasi gleivės.

Imbieras turi unikalią savybę – skystinti kraują, skaidyti organizme susikaupusias gleives. Dėl savo unikalių savybių gali absorbuoti ir neutralizuoti toksinus. Imbieras naudojamas apsinuodijus grybais.

Jis sukelia prakaitavimą, padeda persišaldžius, turi antibakterinių, priešuždegiminių, priešvirusinių ir antiparazitinių savybių. Jame gausu antioksidantų. Imbieras padeda apsisaugoti nuo peršalimo ligų, sergant bronchitu – palengvina atsikosėjimą.

Šaltas imbiero sulčių gėrimas arba arbata padeda numalšinti ūmų galvos skausmą.

Kas sukelia galvos skausmą?

Dažnas skundžiasi migreniniu galvos skausmu. Kodėl taip nutinka? Viena iš daugelio priežasčių, dėl ko kyla galvos skausmas – kepenyse susikaupę toksinai.

Toksinai mėsoje ir pieno produktuose

Įsivaizduokite kiek hormonų, antibiotikų gaunate valgydami mėsą, pieną, kiaušinius. Viską ką per pašarus gauna gyvulys, lieka jo organizme, dalis pašalinama per pieną. Jūs tai suvalgote, išgeriate, todėl šie teršalai patenka į Jūsų organizmą.

Kepenys yra pagrindinis organas padedantis organizmui šalinti nuodus. Medikų bendruomenė jau seniai kalba apie vis didėjantį žmonių atsparumą antibiotikams. Taip atsitinka todėl, kad valgant mėsą organizmas palaipsniui pripranta prie antibiotikų.

Glifosatas duonoje ir pyraguose

Jeigu mėgstate duoną, pyragus, tortus ir kitus miltinius patiekalus atminkite, kad visuose miltiniuose patiekaluose yra mūsų organizmui toksiško roundapo. Ūkininkai jį naudoja grūdų džiovinimui. Derlius nupurškiamas prieš pat nuėmimą, tokiu būdu sutaupoma džiovyklai. Vėliau duona ir pyragai su glifosatu patenka ant mūsų stalo. Tai negalioja jei perkate ekologiškus grūdus iš ekologinių ūkių ir patys kepate duoną ir pyragus. Glifosatas yra toksiškas, kaupiasi organizme ir vėliau sukelia vėžinius susirgimus.

Imbieras padeda neutralizuoti ir pašalinti nuodus iš kepenų. Rekomenduojame naudoti tik ekologiškas grūdines kultūras, miltus ir kepinius.

Žuvyje esantys sunkieji metalai ir pesticidai

Baltijos jūra viena labiausiai užterštų pasaulyje. Net ir iš vandenyno atvežta žuvis gali būti užteršta sunkiaisiais metalais ar radionuklidais. Prisiminkime kas neseniai įvyko Fukušimoje. Kalifornijoje pagamintuose vynuose vis dar randama radioaktyvaus cezio.

Pažiūrėkite prancūzų žurnalisto filmą apie Norvegijos fermose auginamas lašišas. Norvego aktyvisto Kurt Oddekalv komentaras: „Norvegijoje situacija žuvų fermose katastrofiška. Pagrindinė problema – jūrinės žuvų utėlės, kurios parazituodamos ant žuvies kūno gali ją nužudyti. Laikui bėgant jūrinė utėlė tapo atspari visoms vaistų rūšims, todėl augintojai naudoja pesticidus, kurie veikia efektyviau.

Pesticidai žuvims daro mutageninį poveikį. Apie 50 % menkių mailiaus fermose gimsta su mutacijomis. Žuvys negali užčiaupti burnos. Tai genų mutacija, ir kad ji pilnai išnyktų, jūroje turi išgyventi 8 kartos. Jeigu žmonės pamatytų tokias žuvis, jų tikrai nenorėtų valgyti, tačiau kai nupjauna galvą, niekas nieko nepamato.

Darbuotojams tenka dėvėti dujokaukes ir apsauginius kostiumus, kad nenukentėtų nuo chemikalų skirtų apdoroti vandens telkiniams nuo parazitų. Tokiose lašišose galima surasti pačių įvairiausių cheminių medžiagų. Tai gresia apsinuodijimu, ir žmogui tokios žuvies valgyti negalima”- sakė jis.

Rekomenduojame vengti fermose užaugintos lašišos ir riboti žuvies vartojimą.

Ką daryti jei kamuoja galvos skausmas?

Jeigu dažnai valgote mėsą ir žuvį, Jūsų kepenys galimai perkrautos toksinais. Kaip padėti kepenims vartojant margainį rašėme ankstesniame straipsnyje. Stenkitės sumažinti gyvulinio maisto ir pieno produktų naudojimą. Gyvulinį maistą ir pieno produktus, žuvį geriausiai vartoti ne dažniau nei vieną, du kartus per savaitę, per tiek laiko organizmas spės apsivalyti.

Sveikiausias pasirinkimas švieži, savo darže užauginti vaisiai, uogos ir daržovės. Toks maistas turėtų sudaryti bent 50 proc. dienos raciono. Didžiausią dalį būtina valgyti neapdorojus. Kaitinant vaisius ir daržoves virš 40°C, žūsta dauguma naudingų medžiagų ir toks maistas tampa tuščiomis kalorijomis.

Sumažinkite gyvulinių baltymų ir riebalų naudojimą. Prasidėjus galvos skausmui išgerkite imbiero gėrimo. Galvos skausmas sumažės.

Imbiero gėrimas

Ką daryti, jeigu Jus užpuolė ūmus galvos skausmas. Tai gali būti ženklas, kad Jūsų kepenys nepajėgia susitvarkyti su susikaupusiais toksinais. Jeigu kenčiate dažnus migrenos priepuolius, imbierinis gėrimas gali būti greita pagalba.

Imbieras skystina kraują, todėl jeigu vartojate kraują skystinančius vaistus derėtų elgtis atsargiai. Net jei ir nemėgstate imbiero dėl jo aitraus skonio, užklupus stipriam galvos skausmui imbieras padeda atsigauti, todėl verta pasigaminti ir turėti jo sulčių šaldytuve. Jas galite naudoti esant virusams, kosuliui. Reikia gargaliuoti gerklėjeNedi ir tik tada nuryti.

Daugiau skaitykite

Šalavijų arbata

Vonia – Jūsų sveikatai

Bičių pikis arba propolis

Moliūgai nauda sveikatai

Peršalimo simptomai ir gydymas

Svarainiai Jūsų imunitetui

Kmynai padeda lieknėti

Apiterapija – bičių terapija

Margainis – greita pagalba kepenims

Imbiero arbata receptas

Reikės:

  •  Vidutinio dydžio imbiero šaknis,
  • 10 vnt. obuolių,
  • 1-2 vnt. laimo(arba citrinos).

Gaminimo eiga:

Nulupkite imbiero šaknį, obuolius ir laimą. Viską sudėkite į lėtaeigę sulčiauspaudę. Išspaustas sultis supilkite į pasiruoštą sterilią tarą. Obuolių negailėkite, nes imbieras gana aitrus. Esant galvos skausmui galite gerti apie 50 ml obuolių-imbiero-laimo sulčių arba atskiesti per pusę su šiltu vandeniu. Imbiero sultys padeda peršalimo atveju, esant gleivėms ar nuo kosulio. Šias sultis laikykite šaldytuve iki dviejų savaičių.

Imbiero nauda esant galvos skausmui, pykinimui ar peršalimui

Imbieras, citrina ir medus – geriausias imbiero arbatos derinys. Imbiero arbata išgelbės Jus:

  • peršalus, esant gerklės skausmui, suskystins gleives,
  • esant pykinimui (po operacijų ar chemoterapijos),
  • esant galvos skausmui ar apsinuodijus. Imbiero nauda organizmui aprašyta daugelyje mokslinių tyrimų. Venkite imbiero, jeigu turite kraujo krešėjimo sutrikimų, prieš gimdymą, menopauzės kraujavimo metu. Nėštumo metu pykinant vartokite labai atsargiai ir tik labai nedideliais kiekiais – dėl jų būtinai pasitarkite su savo gydytoju.
  • Imbiero arbata gali padėti numesti svorio.
  • Imbieras su citrina padeda sergantiems artritu, sumažina sąnarių skausmą ir sustingimą.
  • Sumažina menstruacijų skausmą,
  • Sumažina cukraus kiekį kraujyje,
  • Sumažina cholesterolio lygį kraujyje,
  • Dėl savo antioksidacinių savybių sumažina vėžio riziką,
  • Padeda kovoti su infekcijomis,

Imbierą galima vartoti tik nedideliais kiekiais. Per dideli kiekiai gali sukelti viduriavimą, burnos ir skrandžio dirginimą, kraujavimą iš nosies. Negalima vartoti kartu su kraują skystinančiais vaistais, esant hemofilijai ar turint krešėjimo sutrikimų. Nėštumo metu vartoti atsargiai ir tik pasitarus su savo gydytoju. Negalima vartoti jeigu anksčiau netekote kūdikio, taip pat paskutiniais nėštumo mėnesiais.