Atopinis dermatitas kūdikiui

by

Atopinis dermatitas gana dažna problema. Atopinis dermatitas ir jo gydymas gali būti kelių būdų. Galite vartoti tepalus su antibiotikais ir hormonais, teptis drėkinančiais losjonais, kas būtų tik simptomų maskavimas arba turite iš pagrindų pakeisti mitybą. Pasidalinsiu savo patirtimi kovojant su šia liga.

Su dulkių erkučių alergija draugavau nuo vaikystės, nors nežinau ar tai galima vadinti draugyste. Įkvėpus dulkių apimdavo dusulys, atrodydavo, kad uždusiu. Prieš dešimtį metų sužinojau kas yra atopinis dermatitas vaikui. Mano 6 mėn. kūdikio oda buvo išberta, o bėrimai pereidavo į žaizdas, kurios buvo išsidėstę ant viso kūno. Buvau maitinanti mama.

Aplankiusi kelias alergologes sužinojau, kad tai atopinis dermatitas. Ir kad atopinis dermatitas vaikams gana dažna šių laikų problema. Nežinojau, kad atopinis dermatitas gali būti ir kūdikiui, kuris maitinamas mamos pienu.

Alergologių pasiūlytas dermatito gydymas buvo toks: gavau detalų maisto sąrašą ką galima valgyti, ko vengti, kas alergizuoja. Laikiausi gydytojų nurodytos dietos. Praėjus dviems mėnesiams vis dar valgiau pagal jų nurodytą sąrašą vengdama visų nurodytų alergenų, bet pokyčių nebuvo. Jaučiausi išsekusi, maisto racionas buvo ribotas. Dermatitas vaikui nedingo, nors stengiausi ir laikiausi plano.  Situacija negerėjo – jėgos seko.

Klausinėjau pažįstamų žmonių koks atopinio dermatito gydymas liaudiškai. Išgirdau absurdiškiausių istorijų ir nei viena iš jų pasakojusiems žmonėms nepadėjo. Alerginis dermatitas jų vaikus kamavo tol, kol išaugo. Laukti šešis metus kol išaugs? Neįmanoma. Man buvo įdomu viskas apie šią ligą, ir svarbiausia odos dermatitas – kas tai per alergija? Kodėl atsiranda kūdikių dermatitas? Juk anksčiau atopinis dermatitas ar alergija vaikams buvo labai reta diagnozė.

Atopinis dermatitas – pagalbos paieškos

Nutariau apsilankyti pas dar vieną žinomą ir išgirtą alergologę. Gavau patarimą drabužius skalbti su Ringuva skalbinių skysčiu ir padaryti kraujo tyrimą. Jis parodys kam vaikas alergiškas ir ko reikėtų vengti. Mintyse iškilo prieš tai aplankytos kitos alergologės komentaras: kraujo tyrimas tokiems mažiems kūdikiams neefektyvus, nes alergenai gali keistis kas dieną.

Paklausiau gydytojos kodėl kyla alergija. Norėjau suprasti organizme vykstančius mechanizmus. Juk jos išrašyti vaistai tik simptomų malšinimas, be to skirtos dietos nepadėjo. Tai kas sukelia alergiją, ką turėčiau daryti? Negi auginsiu vaiką su vaistais visą likusį gyvenimą?  Gydytoja nusijuokė ir neatsakiusi į mano klausimą pasiūlė važinėti vežimu su arkliais. Atsakymo taip ir negavau. Bet išeidama iš kabineto gavau šūsnį receptų, tepalams su antibiotikais ir hormonais, emolientams (tepalai su parafinu), antialerginiams vaistams. Buvo išrašytas Tavegil, Fucidin H ir įvairiausių tepalų emolientų.

Nuėjusi į vaistinę paprašiau visų recepte išrašytų vaistų ir pagal pavadinimą nurodyto emoliento. Emoliento sudėtyje buvo parafinas. Ar parafinas gaminamas ne iš naftos? Kūdikiui tepti naftą, kad sudrėkinti žaizdas? Neįtikėtina.

Atopinis dermatitas – gydymas vaistais visą gyvenimą?

Nusprendžiau apsilankyti dar vienoje privačioje klinikoje pas odos gydytoją. Deja ir čia nieko naujo nesužinojau, gavau dar vieną Fucidin (antibiotikas) tepalo receptą su hidrokortizonu. Fucidin H informaciniame lapelyje rašoma, kad jis draudžiamas vaikams ir kūdikiams.

Taigi turėjau kelis ginklus: Tavegil, Fucidin H, kuriuos būtų reikėję vartoti 3 – 6 metus, kol galbūt vaikas išaugs šia alergiją. Tačiau neturėjau nei mažiausio supratimo kaip taikiai laimėti šią kovą su žaizdomis ant viso kūno taip, kad nereikėtų vartoti antibiotikų ir hormonų. Taikiai – turiu omenį žinant priežastį. Norėjau žinoti kaip atsikratyti alergijos visiems laikams be vaistų.

Puikiai supratau, kad vaistai nėra sprendimas, greičiau laikinas problemos maskavimas. Medikų bendruomenė dažnai kalba apie bakterijų atsparumą antibiotikams. Kasdien tepti ant odos antibiotikus su hormonais nebuvo geras sprendimas.

Informacijos paieškos

Nesmagus jausmas kasdien matyti savo vaiką su žaizdomis odoje. Mamos turinčios alergiškus vaikus mane supras. Ir priprasti prie to neįmanoma. Todėl nesiruošiau susitaikyti. Ši tema man buvo nauja, mano šeimoje niekas neturėjo alergijų.  Skambinau ir kalbėjau su visais pažįstamais žmonėms, kurių vaikai buvo alergiški, ieškojau straipsnių internete. Nieko naujo taip ir nesužinojau.

Knyga apie mitybą

Turiu draugę, kuri puikios lieknos figūros. Ji pasakojo, kad rytais visada geria kokteilius iš šviežių vaisių, valgo daug šviežių, nekeptų ir nevirtų daržovių. Pasak jos, tokia mityba suteikia jėgų ir ji jaučiasi geriau negu valgydama įprastą maistą.

Prisiminusi tai nusprendžiau pasidomėti apie žalią mitybą. Knygyne nusipirkau Pavel Sebastjanovič  knygą „Nauja knyga apie Žaliavalgystę arba kodėl karvės – plėšrūnės“. Ir dar kelias, kurios tuo metu man didelio įspūdžio nepaliko. Minėtoje knygoje labai aiškiai moksliniais terminais paaiškinta kas yra pienas žmogui ir kokie cheminiai procesai vyksta jam patekus į organizmą. Aiškiai supratau, kad pieno vartojimas kenkia.

Jis ne tik, kad yra skirtas tik veršiukui, bet ir pilnas antibiotikų, hormonų, kuriuos gauname kartu iš pieno produkcijos išgaunamos pramoniniu būdu. Karvė tokiu būdu apsivalo, o mes? Juk aš buvau maitinanti mama, taip išeina, kad aš per pieną apsivalau, o mano kūdikis gauna visus nuodus, kuriuos suvalgau per dieną. Knygoje buvo aprašyta žaliavalgiškos mitybos nauda ir kokią žalą organizmui daro gyvuliniai produktai.

Nusprendžiau pabandyti pakeisti mitybą

Ilgai nelaukus priėmiau sprendimą. Mėsos nevalgiau nuo vaikystės, dėl to buvo ramu, bet reikėjo atsisakyti visko kas kepta ir virta. Viduje kirbėjo mintis: maitinu kūdikį, o jeigu dėl žaliavalgiškos mitybos dings pienas? Buvau nusprendusi krūtimi maitinti mažiausiai metus. Todėl nutariau – jeigu pieno sumažės iškart nutrauksiu.

Pirma diena praėjo sunkiai. Buvau pripratusi pusryčiams išgerti puodelį tirpios kavos su pienu ir šaukšteliu cukraus, ir suvalgyti du kruasanus su karamele. Vietoj jų išgėriau 1L kokteilio, kurį pasigaminau iš šviežių vaisių, uogų ir vandens. Atrodė, kad net laužo kaulus kaip norisi maisto prie kurio buvau pratusi.

Valgiau viską kas žalia, tai yra nekepta ir nevirta: vaisius, daržoves, sėklas ir riešutus. Kartu su knyga apie žaliavalgystę nusipirkau ir receptų knygą, todėl turėjau idėjų ką valgyti. Kokteiliai, sriubos, džiovintos duonelės riešutų ir sėklų užtepėlės. Viskas buvo neįprasta ir keista. Skoniai, tekstūra. Viską gaminausi pati, nebegalėjau naudoti jokių pusfabrikačių ir maisto iš pakelio.

Rezultatai

Praėjo viena ilga ir sunki savaitė. Mano  kūdikio oda sugijo. Ji buvo švari, kaip ką tik gimusio. Neliko net menkiausios žymelės, kad buvo alergijos ir žaizdos visame kūne. Be vaistų. Pienas kaip būgštavau nedingo. Priešingai jo buvo daugiau negu įprastai. Nors šis mitybos tipas man buvo neįtikėtinai sunkus, taip maitinausi 6 mėnesius. Po pusės metų jaučiausi gerai, tačiau vienoje mano kūno vietoje iškilo pūlinukas.

Išsigandusi ir vėl nubėgau konsultuotis pas savo gydytoją. Gavau to pačio tepalo antibiotikų pagrindu receptą. Nutraukiau žaliavalgystę, tačiau nuo tada nebevartoju pieno produktų, vengiu parduotuvėje parduodamų miltinių patiekalų ir maisto iš pakelių. Per pusę metų matant pokyčius ir rezultatus susiformavo kitoks požiūris į mitybą.

Tačiau vis dar kirbėjo mintis: iš kur tas pūlinys? Turbūt išsekau ir man trūksta vitaminų. Vėliau sužinojau kas nutiko. Kantrybės, netrukus viską papasakosiu.

Žalias maistas padėjo organizmui apsivalyti

Visus tuos pusę metų valgiau gyvus vitaminus. Daugelis jų žūsta apdorojant maistą. Jei temperatūra aukščiau 40C, maistas netenka dalies savo maistinių medžiagų. Ilgai virtas ar keptas maistas dažniausiai tėra tuščios kalorijos. Tuo metu nesupratau savo organizmo ir jame vykstančių procesų.

Šiuo atveju pradėjus žaliavalgystę įsijungė visi mano organizmo valymosi mechanizmai ir taip maitinantis ilgą laiką jis šalino gausybę per gyvenimą susikaupusių toksinų, ko pasekoje šalinimo organai nesugebėjo šalinti tiek kiek organizmui reikėjo, todėl dalis toksinų galimai buvo šalinama per odą. Tuo metu šito nežinojau, todėl nutraukiau žaliavalgystę.

Keliems metams praėjus teko bendrauti su moterimi, kuri 3 mėnesius gėrė vien žalias sultis. Po poros mėnesių visas jos kūnas taip pat „išėjo” pūliais. Valymas buvo daromas su specialisto priežiūra, todėl nebuvo nutrauktas, per pūlius organizmas išsivalė, oda užgijo. Visa laimė, kad ji tai žinojo ir nenutraukė to ką buvo pradėjusi. Man žinios atėjo vėliau, bet tuo dabar džiaugiuosi. Ši kelionė buvo pilna iššūkių ir naujų patirčių, gavau daugybę naujų žinių, be to atopinį dermatitą įveikėme.

Marva Oganyan paskaitos

Taigi jei susidūrėte su alergija, žinokite, kad tai galima suvaldyti. Jeigu norite informacijos pateiktos moksliškai būtinai pažiūrėkite armėnų gydytojos Marva Oganyan paskaitas. Ji biocheminėmis formulėmis paaiškina ką mums daro mėsa ir visi kiti gyvulinės kilmės produktai. Nuo ko gleivėjasi organizmas ir dėl ko sergame. Deja jos paskaitos rusų kalba, ji kalba su stipriu armėnišku akcentu, todėl nesuprantantys turės ieškoti pagalbos. Jos patarimai labai vertingi auginantiems vaikus.

Vaikų alergijos – mitybos įtaka

Nuo šios istorijos pradžios praėjo 12 metų. Per ilgus metus atėjo aiškus suvokimas, kad mūsų vaikai alergiški daugiausiai tiems produktams, kuriuose yra nuodingų cheminių medžiagų: pesticidų, toksiškų maisto priedų, sunkiųjų metalų, antibiotikų ar hormonų.

Dauguma žmonių valgančių viską tik iš parduotuvės iš tiesų nežino ką valgo. Maiste tiek daug cheminių nuodingų priedų. Mes vengiame visų parduotuvėse esančių miltinių patiekalų, nes juose dideli kiekiai pesticido Roundup. Ūkininkai jį naudoja, kad sudžiovintų grūdus ir purškia prieš pat nuimdami derlių. Taip sutaupomas laikas ir pinigai neišleidžiami džiovyklai.

Šis pesticidas sukelia onkologinius susirgimus ir dirvoje išlieka 14 metų. Grūdus perkame iš ūkininkų auginančių ekologiškai. Jeigu pirksite grūdus iš ūkininko, pabandykite juos sudaiginti. Prieš nuėmimą chemikalais nupurkšti grūdai praranda gyvybę ir yra nedaigūs.

Žuvis ir mėsa

Žuvies ir jūros gėrybių atsisakėme, nes jūros ir vandenynai pilni plastiko, sunkiųjų metalų, radioaktyvių medžiagų likusių po karo ir kitų teršalų. Fermose auginamos žuvys irgi nėra sveikas produktas.

Teko skaityti apie lašišų fermas, kurios yra po fiordais Norvegijoje. Ten narai neria su specialiais apsauginiais skafandrais, todėl, kad naudojami dideli kiekiai vaistų nuo parazitų, žuvys apnikusios kirmėlėmis, naudojami vaistai, hormonai ir kitos medžiagos. Apie mėsos pramonę galite pažiūrėti amerikiečių sukurtą dokumentinį filmą „What the Health“, ji yra diabeto, vėžio, širdies ir kraujotakos ligų vienas iš pagrindinių įtakojančių faktorių.

Naudingos nuorodos

Mokslas apie glifosatą

Mokslinis tyrimas apie mitybos ir gyvenimo įtaką vėžiui

Dokumentinis filmas apie mėsą ir pieną

Marva Oganyan paskaita apie mitybą ir ligas

Ekologiška mityba

Pasak Marvos Oganyan, visas virtas maistas sukelia organizmo gleivėjimąsi. Rekomenduojame vartoti daug žalio, termiškai neapdoroto maisto. Valgykite daug ekologiškų vaisių ir daržovių, sėklų ir riešutų, naudokite tik ekologiškus šalto spaudimo aliejus.

Jeigu vartojate gyvulinės kilmės produktus, rinkitės tik ekologišką produkciją ir vartokite labai saikingai. Atsisakykite cukraus ir maisto iš pakelių. Cukrų pakeiskite ekologiškais vaisiais, pvz. datulėmis. Jeigu labai norisi paragauti kažką kas nėra sveika, valgykite tik kartą per savaitę, per tiek laiko organizmas turės laiko apsivalyti.

Jeigu leidžia galimybės vaisius ir daržoves rekomenduoju augintis patiems, taip tiksliai žinosite ką valgote. Jeigu tokios galimybės neturite, ieškokite – tikrai surasite ūkininkų, kurie savo produkciją augina gamtinės žemdirbystės ūkiuose ir yra prieš nuodingos chemijos naudojimą. Miltus pirkite tik iš patikimų augintojų.

Daugiau skaitykite

Antibiotikų poveikis

Emocinis valgymas ir kaip jo išvengti

Cholesterolis normos – kaip sumažinti

Peršalimo simptomai ir gydymas

Vaikų klausos sutrikimai

Plaukų slinkimas

Toksiškas bismutas

Atopinis dermatitas įveiktas

Pradėjus maitintis ekologiška augaline mityba sunkios formos atopinis dermatitas perėjo į lengvus bėrimus. Bėrimai atsiranda tik suvalgius nuodingą, cheminėmis medžiagomis ir pesticidais užterštą maistą. Galiu drąsiai teigti, kad atopinis dermatitas vaikui suvaldomas ir kontroliuojamas mitybos pagalba. Tam žinoma reikia įdėti nemažai pastangų.